Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad Distributledienst Wissekerke. Zaterdag 1 5 Maart 1947 No. 231 2 50e Jaargang Druk en UitgaveA. G. M. Markusse te Wissekerke. Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. Advertentieprijs 5 cent per mm. Zondagdienst artsen. A.s. Zondag doen dienst DrJ. L. J. Bruynzeel en Dr L. O. Gelderman. De leider van de distributiedienst Wissekerke maakt bekend: Uitreiking bonkaarten 5e en 6e periode 1947. De inwoners van Kolijnsplaat,. welke j.l. Woensdag de bonkaarten moesten afhalen, moeten deze thans op Maandag 17 Maart afhalen, op de zelfde uren. Wissekerke zelfverzorgers. Dinsdag 18 Maart van 9—12 uur wier familienaam begint met de letters A t.e.m. G en van 13.30 uur de letters H t.e.m. L. Woens dag 19 Maart van 912 uur de let ters M t.e.m. R, en van 1—3.30 uur de letters S t.e.m. Z. Kortpene zelfverzorgers. Donderdag 20 Maart van 9—12 uur de letters A t.e.m. G en van 13.30 uur de letters H t.e.m. L. Vrijdag 21 Maart van 912 uur de letters M t.e.m. R, en van 13.30 uur de letters S t.e.m. Z. Medegebracht moet worden de T.D.'s zonder inlegvel, benevens de thans geldige bonkaart 703 Losse inwisselingebonnen worden onder geen beding aan genomen- Een A.N.W.B.-avond. Op 19 en 20 Maart zal de Ko ninklijke Nederlandse T oeristenbond A.N.W.B. voor leden en andere be langstellenden bondsavonden orga niseren resp. te Wissekerke (N. Bev.) in de zaal van hotel „De Kroon", (19 Maart) en te Kolijnsplaat inde zaal van hotel „De Patrijs"', (20 Maart). Beide avonden vangen aan om half acht. Het hoofddoel van deze avond zal zijn de bezoekers nader bekend te maken met het werk, dat de bond op verschillend toeristisch gebied verricht, doch het program ma is zó samengesteld dat tegelij kertijd een prettige ontspanning wordt geboden. Vooral een mooie geluidsfilm zal zeker de aandacht weien ie boeien. Een kleine tentoonstelling wordt ingericht en zal de Pdruk geven van de uitgebreidheid der bonds- bemoeiïngen ten behoeve van alle takken van toerisme. Kinderen van ons volk. Zo heet een prachtige roman van Anton Kooien. In dit boek wordt de geschiedenis van een huisgezin met dertien kinderen beschreven. En iedereen is na lezing getroffen over de volharding van den vader, die in het onderhoud van zijn gro te gezin moet voorzien en met vele moeilijkheden te worstelen heeft. Ook de moeder in deze roman be schreven wekt onze bewondering. Hoe zwaar of deze mensen het heb ben om hun kinderen het allerno- digste te geven wordt uit dit boek wel zeer duidelijk. Nu is er geen roman, die de wer kelijk overtreft. De werkelijkheid is nog veel nijpender, de nood nog veel groter in vele gezinnen in de grote steden van ons vaderland dan Anton Kooien in zijn boek beschreef. Het is een boek van voor 1940. Wegvoering van mannen naar Duits land, onderduiken van kostwinnaars, dat alles kende men toen nog niet en dus ook niet de verwarring en ontwrichting, die de oorlog met zijn vreselijke nasleep heeft teweegge bracht. Kinderen van ons volk, zijn niet alleen de kinderen uit een boek, maar de magere ondervoede kin deren uit onze grote steden, kinde ren, die de gevolgen van de hon gerwinter nog nimmer te boven zijn gekomen. In de achterbuurten van de hoofd stad zijn er talloze kinderen, die een kwijnend bestaan lijden. Lang niet altijd wordt er genoeg verdiend om alle bonnen te besteden, zodat een gedeelte wordt verkocht om de anderen te kunnen besteden. Daarbij komt, dat vele huwelijken door langdurige afwezigheid van den man en vader ontwricht zijn, waarvan de kinderen in de allereerste plaats de dupe zijn ge worden. Gelukkig zijn er in Amsterdam allerlei instanties, die zich het lot van deze arme schapen aantrekken. Predikanten van verschillende ker ken doen hier wat zij kunnen met het hoofd van de volksgezondheids dienst Dr Peters. Het leger des Heils laat zich niet onbetuigd terwijl het bureau van sociale zaken van Amsterdam doen wat zij kunnen. De nood is echter zo hoog gestegen, dat verschillen de kindertehuizen dringend behoef te aan hulp van buitenaf hebben. De twee kindertehuizen „Wees een zegen", waarvan de directeur met onderstaand commité in ver binding staat, namen verleden week weer 30 kinderen op, waarvan de meeste niet meer waren dan vel over been. Het betreft hier veelal kinderen uit de donkere achterbuur ten van Amsterdam, wier ouders, nog niet in de termen vallen om uit de ouderlijke macht ontzet te worden, maar waarvan ieder mens met een vooruitziende blik en warm hart kan vermoeden dat zij op den duur lichamelijk en zedelijk te gron de gaan. Andere ouders zijn dolblij, wanneer hun verzwakte kinderen enige maanden in dergelijke inrich ting mogen vertoeven. Op initiatief van den heer J. J. van Melle te Goes is een actie in Zuid-Beveland begonnen om iets te kunnen doen en met gunstig re sultaat. Uit Goes is al een vracht wagen vol met gedragen kleding, kinderledikantjes en allerlei goede ren, die kinderen van nut kunnen zijn vertrokken, terwijl een mooi bedrag in geld kon worden over gemaakt aan de betreffende instan ties. Bonnen werden eveneens bij bepaalde adressen bezorgd, waar direct voor verzending werd zorg gedragen opdat geen enkele bon zou verlopen. Ook op Noord-Beveland is nu een comité gevormd dat haar schou ders onder dit mooie werk wil zet ten. Met goede wil en liefde voor de kinderen van ons volk, kan veel worden bereikt. Verleden week werden onze kinderen getracteerd op een leuke middag met gooche laar en poppenkast. Daar werd heer lijke chocolademelk geschonken, daar kregen de kinderen een kaneel stok. Op een ander dorp van het eiland kregen zij ieder een sinaas appel. Als wij dan bedenken, hoe die dikwijls verwaarloosde en ondervoe de kinderen in Amsterdam door hun vreugdeloze kinderjaren heen scharrelen, gevoelt ieder, dat wij Noordbevelanders iets moeten doen. Laat iedereen eens de kast nazien, allicht vindt men iets, dat de Am sterdammertjes kunnen gebruiken. Alles is welkom, bonnen, geld, gedragen kinderkleding, levensmid delen, kortom alles waarmede kin-

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1947 | | pagina 1