Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad Distrihutiedisnst Wissekerke. Zaterdag 8 Maart 1947 No. 2311 50e Jaargang Druk en Uitgave: A. G. M. Markusse te Wissekerke. Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. Advertentieprijs 5 cent per mm. Zondagdiensi artsen. A.s. Zondag doen diénst Dr J. L.J. Bruynzeel te Wissekerke en Dr L. P. Maas te Kolijnsplaat. Vereniging voor ziekenhuisverpleging in Zuid- en Eüoord-Beveiand. Dinsdagmiddag hield bovenge noemde vereniging onder voorzit terschap van den heer Mr Dr Mes uit Heinkenszand in liet Schutters hof te Goes een buitengewone alg. vergadering, waarin de secretaris penningmeester de heer A. de Lan ge een uiteenzetting gaf van de nieuwe situatie, die is ontstaan als gevolg van de maatregel, dat de vrijwillig verzekerden bij een zie kenfonds voortaan recht hebben op 42 dagen ziekenhuisverpleging 3e klas, waarvoor de contributie bij deze fondsen, in verband ook met andere toegekende rechten, gebracht is op 50 cent per week per verzeker de van 16 jaar en ouder. Deze maat regel heeft voor de verenigingen voor ziekenhuisverpleging uit de aard der zaak ook betekenis. De federatie van.verenigingen voor zie kenhuisverpleging in Nederland heeft hierover een buitengewone aig. vergadering te Utrecht gehou den, waarin afkeuring is uitgespro ken over het feit, dat deze maat regel is voorbereid zonder daarin genoemde federatie te kennen. Be sloten is dan ook een krachtige ac tie te voeren bij den Minister van Sociale Zaken en de volksvertegen woordiging om deze verenigingen, die door het particulier initiatief zijn opgericht en door het vertrouwen «van de bevolking op gezonde wijze zijn gegroeid en hun taak naar be horen hebben vervuld, te handha ven. Wat Zuid- en Noord-Beveland be treft kan gesproken werden van een zeer goede samenwerking tussen het Ziekenfonds en de Vereen, voor Ziekenhuisverpleging. Eerstgenoemd fonds heeft, evenals het in 1941 met zijn verplicht verzekerden reeds deed, al zijn vrijwillig verzekerden bij laatstgenoemde vereniging her verzekerd voor zover het ziekenhuis verpleging betreft. Hier is dus geen sprake van strijd, maar van samen werking in het belang van de ver zekerden. Spreker merkte op, dat de Ver. voor Ziekenhuisverpleging nog een groot aantal leden als rechtstreekse, zelfstandige leden overhoudt, dank zij het feit, dat zij geen plaatselij ke maar een regionale vereniging is, zoals personen die boven de loon grens liggen en zij die geen lid wensen te worden of te blijven van een ziekenfonds, maar ook wekte hij hen die wel lid zijn of worden van een ziekenfonds op, lid te blij ven van Ziekenhuisverpleging, daar gebleken is, dat lang niet in alle gevallen 42 dagen per ziektegeval voldoende is. Ook de sanatorium uitkering van f 3.per dag is in de meeste gevallen lager dan de verpleegprijs. Verder kan men, wat velen prefereren, door de aanvul lende verzekering van Ziekenhuis verpleging, tweede klas verpleegd worden. Om deze en nog andere redenen waarschuwt het bestuur de leden voor bedanken, temeer omdat dan later wellicht weer wachttijd zou moeten doorgemaakt. Op deze uiteenzetting volgde nog een bespreking waaraan verschil lende der aanwezigen deelnamen. Het bestuur zegde toe nog enkele van de gemaakte opmerkingen te zullen overwegen. De leider van"de_distributiedienst Wissekerke maakt bekend: Uitreiking bonkaarten voe dingsmiddelen 5de en 6e periode1947,benevens textiel- kaarten V.A. 705 en formulieren!,voor brandstoffen voor stookseïzoeri 1947-'48. Uitgereikt zullen worden KA t.e.m. KE j705 voor^j niet-zelf- verzorgers. LA t.e.m. LC 705 voor zelfverzor- gers melk en vlees. OA t.e.m. OCj.705 voor zelfverzor- gers vlees. PA t.e.m. PCJ705 voor zelfverzor- gers melk. VA 705, textielkaart. Deze kaart wordt aan alle'leeftijdsgroepen ver strekt. Tevens zal aan elk gezinshoofd een formulier voor brandstoffen worden verstrekt. Kolijnsplaat, zelfverzorgers. Maandag 10 Maart van 9.30 tot 12 uur wier familienaam begint met de letters AE en van 1 tot 3.30 uur de letters EG. Woensdag 12 Maart van 9.30 tot 12 uur de letters H—K en van 1 tot 3.30 uur de letters L—P. Donderdag 13 Maart van 9.30 tot 12 uur de letters QU en van 1 tot 3.30 uur de letters VZ. Niet-zelf verzorgers. Vrijdag 14 Maart van 9.30 tot 12 uur de letters AN en van 1 tot 3.30 uur de letters OZ. Kats, zelfverzorgers. Dinsdag 11 Maart van 9 tot 12 uur de letters A—R en van 1 tot 2.30 uur de letters S—Z. Niet-zelf verzorgers. Dinsdag 11 Maart van 2.30 tot 3.30 uur de letters A—Z. Medegebracht moeten wor den de Tweede Distributiestam kaarten zonder inlegvel van alle gezinsleden, benevens de thans geldige bonkaarten 703. Losse in wisselingsbonnen wor den in geen geval aangenomen. Aanvragen rijwielbanden. In het tijdvak van 10 tot en met

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1947 | | pagina 1