Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad "burgerlijke stand Publicatie Zaterdag 1 Maart 1947 No. 2310 50e Jaargang Druk en Uitgave: A. G. M. Markusse te Wissekerke. Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. Advertentieprijs 5 cent per mm. Zondagdisnst artsen. A.s. Zondag doen dienst Dr D. Metselaar en Dr L. G. Gelderman. Comité Hulpactie „Bataljon Zeeland" Zeeuwse sportmakkers. Het „Bataljon Zeeland", dat in indië op zo'n schitterende wijze de naam van zijn provincie hoog houdt en de belangen van Nèderland ver dedigt, is in nood! Een noodkreet om sportartikelen bereikt ons. De jongens hebben gro te behoefte aan ontspanning. Zeeuwen, dat is onze eer te na! Dat dulden wij niet! Onze eigen jongens doen niet vergeefs een be roep op ons I Wij, in het vaderland, popelen reeds van ongeduld, r.u de vorst ons zo lang van de sportvel den vandaan houdt. Hoeveel te meer dan onze jongens, die duizenden mijlen van huis en haard zijn ver stoken en wien alle comfort ontbreekt Wij zullen zorgen dat binnen de kortst mogelijke tijd een behoorlijke hoeveelheid sportartikelen wordt bijeen gebracht. Op de eerste plaats voetballen en voetbalschoenen, maar ook bonnen voor deze artikelen en vooral geld, zelfs veel geld is hier voor nodig. Wij laten het geheel aan de vindingrijkheid van de ver enigingen over op welke wijze zij de geldinzameling wensen te hou den, of ze dit willen doen bij wij ze van collecten op de speelvelden, of dat zij dit, na vergunning van de betreffende burgemeesters, liever doen bij de gehele plaatselijke be volking. Dit laatste is misschien wel het meest aan te bevelen, nu er vanwege de vorst misschien voor lopig nog geen wedstrijden worden gespeeld. Bedenk hierbij in ieder geval, wie spoedig helpt, helpt dub bel. Bedenk tevens, dat vrijwillige hulp duizend maal hoger wordt ge waardeerd dan overheidszorg en dat door onze hulp het moreel van het bataljon, zo mogelijk, nog zal verbeteren. Wij verzoeken U beleefd, om al les wat U kunt missen en inzamelt, te zenden aan den heer A. Imanse, Korte Delft 13-15 te Middelburg, terwijl bijdragen in geld moeten worden gestort op zijn giro-rekening no. 120709. Wij vertrouwen dat de Zeeuwse verenigingen zich thans weder van hun beste kant zuilen laten zien, en er voor zorgen dat een en ander zo spoedig mogelijk in ons bezit is. Ons parool voor de komende weken moet zijn: Alle sportmannen aan de slag voor „Bataljon Zeeland", onze eigen Zeeuwse jongens in In dië. Wij zijn trots op hen, laten zij ook trots op ons kunnen zijn, zodat de naam van Zeeland in In dië een even warme klank krijgt als dit in Nederland reeds het ge val is. Met toestemming van den bur gemeester zal een dezer dagen een collecte worden gehouden. Verzocht worden enige dames om te collecteren. Zich op te geven bij Dobbelaar of Arie Filius. Wissekerke. Geboren: 15 Febr. Jan Adriaan, z.v. D. Sandee en J. A. Tramper. 18 Febr. Janny Nelly, d.v. M. A. de Looff enW.P. de Smit. 25 Febr. Marina Anthonetta, d.v. B. A. Leen- de'rtse en A. P. de Lange. Wia ruilt een kinderledikant voor een twee-persoons bed met bijbe taling. D. VERMEULEN, Havendijk A 97, Kolijnsplaat. Burgemeester en Wethouders van Wissekerke maken bekend dat ou ders of verzorgers die hun kinde deren toegelaten wensen op de o- penbare lagere school, daarvan op gaaf kunnen doen bij het hocfd dier school. De kinderen moeten vóór 1 April a.s. de leeftijd van 6 jaren berei ken of hebben bereikt. Wissekerke, 27 Februari 1947. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. J. van der Maas, Burgemeester. N. D. van der Heijde, Secretaris. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig gedul dig gedragen lijden, onze zeer geliefde en zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder, mej. Sophia Janna de Pree (Wed. van Johs. Breure), in de ouderdom van ruim 78 jaar. Namens de familie, Kolijnsplaat: N. Breure. T. Breure - Barreman. Kortgene P. Breure. J. Breure - Noordhoek. Kats: L. de Regt - Breure. P. de Regt. Kolijnsplaat: j. Breure. M. Breure - van der Wekken. Goes: J. Heijnsdijk. C. Heijnsdijk - Houterman Klein- en Achterkleinkinderen. Kolijnsplaat, 25 Febr. 1947. TWSg VRBE^DINNE^ Zeg Marja, wat heb jij aan je huid gedaan? Die is zoo mooi en gaaf. Wel, mijn schoonheidsgeheim is: Purolin voor mijn gezicht en Puroi voor mijn handen.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1947 | | pagina 1