Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad PREDIKBEURTEN. Distributiedienst Wissekerke. Zaterdag 2 Februari 1947 No. 2306 50e Jaargang Druk en Uitgave: A. G. M. Markusse te Wissekerke. Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. Advertentieprijs 5 cent per mm. Gemeenteraadsvergadering Wissekerke. Maandag vergaderde de raad on der voorzitterschap van burgemees ter Van der Maas. Afwezig de heer J. C. Noordhoek. Na opening houdt de voorzitter een nieuwjaarsrede, die door den heer Kramer wordt beantwoord. Besloten wordt te bepalen dat de instandhouding van de openbare lagere school te Wissekerke door artikel 19 der lager-onderwijswet 1920 wordt gevorderd. Aan Ged. Staten zal machtiging worden gevraagd tot het aanstellen van een derde gemeente-werkman, die zowei voor Wissekerke, Kam perland ais Geersdijk werkzaam zal zijn. Een verzoek om subsidie van het Gasthuis te Goes werd i.v.m. an dere plannen in die richting voor kennisgeving aangenomen. Op voorstel van B. en W. werd besloten de Oostachterweg zo spoe dig mogelijk te bestraten en tot het aanbrengen van riolering aan de Westzijde van die weg, waar een trottoir is geprojecteerd. De kosten hiervan worden geraamd op plm. f 15000.—. Een voorstel om ook de oprit naar de z.g. Vlasschuur tegelijker tijd te behandelen werd nog even aangehouden om te onderzoeken of niet nog andere verbeteringen daar noodzakelijk zijn. Bij de rondvraag vraagt de heer Van Halst of in 't vervolg de no tulen niet aan de raadsleden kun nen worden toegezonden. Nadat de daaraan verbonden bezwaren naar voren zijn gebracht en de oplossing daarvoor bleek te vinden, werd met algemene stemmen daartoe besloten. Hierna sluiting. De burgemeester van Wissekerke maakt bekend dat degenen, die in de oorlogsdagen van Mei 1940 als militair der Koninklijke Landmacht feitelijk aan de strijd tegen den aan valler hebben deelgenomen, met an dere woorden daadwerkelijk in ge vecht zijn geweest, en overigens aan zekere eisen voldoen, voor zo ver zij tot nu toe niet voor het Oorlogsherinneringskruis, c.q. met gespen, in aanmerking kwamen, thans een aanvrage kunnen indie nen voor een machtiging tot het dragen van het Oorlogsherinnerings kruis met de gesp Nederland Mei 1940. Voor thans in werkelijke dienst zijnde militairen geeft Legerorder 1946 No 297 nadere aanwijzingen ter zake. Zij die niet in werkelijke dienst zijn, kunnen zich voor het beno digde aanvraagformulier wenden tot den naastbijzijnden Garnizoenscom mandant of rechtstreeks tot het Ministerie van Oorlog, Afdeling AL De volledig ingevulde formulie ren moeten bij het Ministerie van Oorlog Afd. A I worden ingediend. Er wordt nadrukkelijk op' gewe zen dat, behoudens bovenvermeld Oorlogsherinneringskruis met Gesp Nederland Mei 1940 nog geen me daille, kruis of ander teken bestaat ter herinnering aan mobilisatie en/of oorlog 1939/1940. Wissekerke, 24 Januari 1947. De burgemeester voornoemd, J. J. VAN DER MAAS. Uitslag examens. Bij het in hotel „Centraal" te Goes gehouden examen op 28 en 29 Januari j.l. vanwege de Algem. Nederl. Bond ter verspreiding van stenografie-stelsel i. Pitman, slaag den de volgende Noordbevelandse candidatenMej. A. J. de Fouw van Kortgene. Voor het diploma Steno A. Pitman slaagde de heer M. J. de Regt van Kortgene. In het geheel slaagden 56 candi daten, terwijl er 10 moesten wor den afgewezen. Voor de nieuwe cursussen, wel ke half Februari beginnen, wordt verwezen naar een advertentie in dit blad. Genesis 25 21 midden Genesis 3022a 23b Zendbrief Jacobus 5 16b Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Voorm. Ds Morreau en nam. Iees- dienst. De leider van de Distributiedienst Wissekerke maakt bekend: Uitreiking bonkaarten voedingsmiddelen 3e en 4e periode 1947. Kamperland zeifverzorging. Op Maandag 3 Febr. van 9.30 tot 12 uur wier familienaam begint met de letters A t.e.m. D en van 1 tot 3.30 uur de letters E t.e.m. G. Op Dinsdag 4 Febr. van 9.30 tot 12 uur de letters H t.e.m. Ken van 1 tot 3.30 uur de letters L t.e.m. P. Op Vrijdag 7 Febr. van 9.30 tot 12 uur de letters Q t.e.m. U en van 1 tot 3.30 uur de letters V t.e.m. Z. Kortgene, niet-zelfverzorgers. Woensdag 5 Febr. van 9 tot 12 uur de letters A t.e.m. M en van 1 tot 3.30 uur de letters N t.e.m. Z. Wissekerke, niet-zelfverzorgers. Donderdag 6 Febr. van 9 tot 12 uur de letters A t.e.m. M en van 1 tot 3.30 uur de letters N. t.e.m. Z. Na-uitreiking schoenenbonnen op cijferaanwijzing. Degene die nog niet in de gele genheid zijn geweest om op alle reeds aangewezen cijfers van hun T.D. een schoenenbon af te halen, kunnen deze alsnog in de loop van volgende week op de bekende plaatsen en uren afhalen, voor zo- k

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1947 | | pagina 1