NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOL VERWACHTING! F a. P A T E R I M I D D E L B U R G No. 2304 Zaterdag 18 Januari 1947 50e Jaargang Dames hoeden Uw reis naar Middelburg zal niet tevergeefs zijn indien U wilt slagen voor een nieuwe hoed bij Uw winter- of overgangsmantel, want THANS is onze voorraad ZIJN onze kwali- op een vooroor- teiten bijna ge- logs peil. lijk aan vroeger IS onze sortering in modellen en kleuren zeer aan trekkelijk. ZIJN onze prijzen sterk aange past aan de tijdsomstan digheden. zitting te houden Distributiedienst Wissekerke. DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. Franco per post f 3.00. 2240 betalende abonné's. Wordt het onmogelijke toch mogelijk gemaakt? De komende week zal Noord-Be veland in de actie van het werk der Nederlandse Vereniging van Ex- Politieke Gevangenen uit de bezet tingstijd staan. Een gloednieuw, uitzonderlijk pro gramma, zojuist gereed gekomen voor een rondreis door de steden van ons land, door ex-politieke ge vangenen ten bate van ex-politieke gevangenen, hun nabestaanden, de kinderen en andere slachtoffers, wordt op dit eiland gedurende 5 avonden aan de bevolking ver toond. En daar zal veel over ge sproken worden. Vooral over de bijdragen van de zeer begaafde de- clamatrice Mej. Wanda Reumer, met haar eenvoudig, sympathiek optre den, haar boeiende verteltrant, die overal stormachtig succes oogst, met haar diep-gevoeld eenvoudig Nederlands litterair werk. De rake, kernachtige kamplied jes, door den conferencier Jaap Tas, met zijn ervaringen uit 6 a 7 duitse concentratiekampen, die zijn eigen werk begeleidt op de guitaar. Avond aan avond treedt hij voor volle zalen in de grote steden van ons land op met een welverdiend succes, en wordt steeds weer ge vraagd 1 Dan de aanvankelijk verboden Tsjechische Verzetsfilm, bevattende opnamen uit Centraal en Oost Eu ropa, tijdens of direct na de bevrij ding opgenomen. Thans vrijgegeven voor vertoning o.l. van de Nederl. Vereniging. Hierbij een propaganda-woord van het Hoofdbestuurslid den heer W. Bakker uit Velp, secretaris van de Pers en Propaganda Commissie, de bekwame organisator van de grote herdenking op 14 Mei 1946 te Haarlem, met 1700 deelnemers. Al met al het beste waartoe de Vereniging in staat is om u aan te bieden. Deze propaganda-kunsta- vonden zullen even nuttig, leerzaam als interessant zijn, en een goede inleiding voor de a.s. inzamelings actie. Burgemeester A. A. Schuit spreekt te Kortgene, Kats en Kolijnsplaat een woord ter inleiding namens het comité van aanbeveling, hetgeen Burgemeester J. J. van der Maas te Wissekerke en Kamperland voor nemens is te doen voor het comité aldaar. Wederzijds mogen de verwach tingen daarom hoog gesteld zijn, het tijdig kopen van kaarten is dus dringend gewenst, ook om eventu eel 2 voorstellingen per avond te kunnen geven, hetgeen - indien no dig - dan alsnog per omroeper be kend gemaakt wordt. Nederland ontwaakt en helpt ons! De overheid en bevolking van Twenthe en Enschede zorgde in September 1946 voor een zeldzaam goed en belangrijk congres. In Den Haag en Rotterdam gaf de bevol king aan de kinderen der nabestaan den en slachtoffers een onvergete lijk Sint Nicolaasfeest. De bevol king van Delft offerde ruim 8500 gulden voor een ontroerend en ze genrijk Kerstfeest aan onze kinde ren aldaar. Thans valt het volle licht der belangstelling op de inwoners van Noord-Beveland bij de vraag om financiële hulp aan de Vereniging, ter bijstand in de kosten van op sporingswerk voor de duizenden, die nog weg zijn; hulp voor het werk ten behoeve der nabestaan den, de kinderen der slachtoffers enz. enz. Hulp voor hen die nog lijdende zijn of verpleegd worden als gevolg van de be(mis)handeling der duitse barbaren. Hulp voor de beroofden, geplunderden, ontrech ten enz. enz. In de rampspoedige dagen van 27 September 2 October 1944 sprong een ex-politieke gevangene uit Vught in de bres voor de in woners van Noord-Beveland. Met medewerking van de autoriteiten werd het onheil der onderwaterzet ting toen afgewend. De geopende sluizen gingen weer dicht en een ramp a la Walcheren werd voor komen, ieders bezit van bedrijf, huis en haard bleef behouden. Hier is de gelegenheid nu om die daad naar waarde te schatten! Zorg bij voorkeur geruisloos of in klinkende munt, voor een goed resultaat om het hoogst noodzake lijke werk van deze Nederl. Ver eniging mogelijk te helpen maken. Geef in een offervaardige bereid heid zó'n opzienbare opbrengst, dat dankbaar en tevreden kan wor den vastgesteldhier hielp „Nooit- Beterland" op zijn best! Aan u „De Daad!" De comité's van aanbeveling. Zie de advertentie in dit blad. K nnnhr! rtrs.r. f irrn 7wjr.rtri voor naar De gemeente-ontvanger van Wis sekerke vestigt er de aandacht op dat de betalingstermijn voor hon denbelasting 1946 en schoolgeld 1945-1946 is verstreken. Ter voorkoming van vervolgings- kosten dienen de nog niet betaalde bedragen ten spoedigste te worden voldaan. De gemeente-ontvanger voornoemd, B. KRAMER. De Burgemeester van Wis sekerke is voornemens om a.s. Dinsdag 21 Januari 1947, des namiddags te half drie uur in het gemeentegebouw te Kam perland. De plv. leider van de distributie- dienst maakt bekend: Uitreiking bonkaarten voedings middelen, Tabaks- en versnaperin- genkaarten aan de inwoners van Geersdijk, Wissekerke en Kortgene. Geersdijk, zelfverzorgers. Maandag 20 Jan. van 9 tot 12 uur de letters A—M en van 1 tot 3 uur de letters N—Z. Niet-zelfverzorgers van 3 tot 4 uur. Wissekerke, zelfverzorgers. Dinsdag 21 Jan. van 9—12 uur de letters A—G en van 1 tot 3.30

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1947 | | pagina 1