Distributiedienst Wissenkerke BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN. vraagd het onderhoud van het ge deelte van de Nieuweweg te Ko- lijnsplaat, vanaf de bebouwde kom tot de Westelijke Achterweg en het gedeelte van de Dorpsweg te Ko- lijnsplaat, vanaf de bebouwde kom (begin W. Potappel) tot de Ooste lijke Achterweg, ook voor rekening der gemeente te nemen. De heer Janse is van mening, dat laatstgenoemd weggedeelte, de laat ste jaren reeds door de gemeente werd onderhouden. De heer Flipse is van oordeel, dat de gemeente al le wegen binnen de bebouwde kom in onderhoud dient te hebben. De heer Welleman informeert of de bebouwing aan de Torendijk binnen de bebouwde kom gelegen is.- De voorzitter antwoordt hierop beves tigend. De voorzitter is ook van mening, dat alle wegen binnen de bebouwde kom bij de gemeente in onderhoud behoren te zijn. Burge meester en wethouders zullen zich hierover beraden. De voorzitter deelt mede, dat het urinoir aan de Dorpsweg te Ko- lijnsplaat moest worden afgebroken, wegens de slechte toestand. Met al gemene stemmen wordt besloten aldaar een nieuw urinoir te plaat sen, hetwelk zal worden gefabri ceerd uit een groot aanplakbord te Kats. Naar aanleiding van het ingezon den stuk in het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad van 2 November 1946 deelt de voorzitter mede, hiertegen in het openbaar protest aan te tekenen. Rechtvaar dige klachten worden steeds gaarne aangehoord en steeds wordt ge tracht zoveel mogelijk een genoeg zame oplossing te vinden. De heer Janse vVindt het bedoelde stuk be lachelijk. De heer De Graag zegt, dat door middel van het ingezon den stuk eigen fouten zijn blootge legd. Algemeen spreekt de raad dan ook zijn afkeuring over bedoeld in gezonden stuk uit. Op voorstel van B. en W. wordt met algemene stemmen besloten af wijzend te beschikken op een ver zoek van A. de Smit te Kortgene om vergoeding ex art. 13 der l.o. wet 1920, op grond van het feit dat de woning op minder dan 4 km van de o.l. school te Kats is ge legen. Vervolgens wordt Mej. A. A. van der Hage met algemene stemmen benoemd tot onderwijzeres aan de openbare lagere school te Kortgene. Naar aanleiding van een schrij ven van Ged. Staten, waarin deze bezwaar maken tegen de toeken ning van een opbouwtoelage van 20 °/o aan het gemeentepersoneel, wordt besloten bij Ged. Staten aan te dringen op goedkeuring van het betreffende raadsbesluit, daar de provincie aan haar personeel, on geacht de standplaats, ook 20 opbouwtoelage toekent. Naar aanleiding van een schrij ven van het gemeentebestuur van Goes, waarin gevraagd wordt om een subsidie voor het Gasthuis ten bedrage van f 0.25 per verpleeg- dag van uit deze gemeente afkom stige patiënten, wordt besloten hier op afwijzend te beschikken. Verder werd met algemene stem men besloten de door den heer Po lak aangeboden torenklok voor het dorp Kolijnsplaat te aanvaarden. Hierna werd de gemeentebegro ting voor het dienstjaar 1947 aan de Raad aangeboden. Op voorstel van B. en W. wordt besloten een bijdrage te vragen uit de 2de Afd. van het Gemeentefonds in het be grotingstekort voor 1947 ten bedra ge van f 36000. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de subsidies voor de ver schillende muziekgezelschappen te brengen op f 75.— per jaar. Aan het Kortgeense Jeugdkoor wordt een subsidie van f 30.per jaar toe gekend. Verder werd besloten een stuk grond, gelegen aan de steigerdam, ter grootte van ca 2875 m2 in erf pacht te nemen van het Ambachf voor de prijs van 4 cent per m2 per jaar. De verzoeken ter verkrijging van het erfpachtsrecht op of nabij het haventerrein worden wederom in handen gesteld van B. en W. Aan M. de Looff wordt op zijn verzoek met ingang van 1 Maart 1947 eervol ontslag verleend als 2e gemeentewerkman in het dorp Kort gene. Bij de rondvraag informeert de heer Welleman naar de verlichting op de Torendijk en naar de werk verschaffing. De voorzitter ant woordt hierop, dat de electriciteit nog steeds gerantsoeneerd is en dat diverse lantaarnpalen zijn stuk gereden, terwijl nieuw materiaal moeilijk is te krijgen. Werkverschaf fing bestaat in deze gemeente be paaldelijk niet. Bij vorst kunnen de werklozen opgenomen worden in de vorstverlelregeling. Mochten en kele personen gedurende een an dere periode werkloos worden, dan kunnen zij opgenomen worden in de overbruggingsregeling, voor zo ver deze regeling bepaalde beroe pen niet uitsluit. Echter zal zoveel mogelijk getracht worden dezp werk lozen nuttige arbeid te doen ver richten, b.v. onderhoud van wegen. Worden meerdere personen werk loos, dan zal de werkverschaffing nader onder ogen worden gezien. Attentie! Attentie! Zaal „De Stadswijnkelder" Kortgene. Hedenavond, aanvang 7.30 uur Presenteert de Eerste Brabantse Geluidsfilm Centrale U de sensationele film COWBOY FILM-HELD. Een zeer spannende cowboy-film met goed verzorgd bijprogramma. Entree f 1.plus belasting. Tevens brepgen wij een komische kinderfilm met Harold Lloyd in PAS OP, VAL NIET. Aanvang kinderen 5 uur. Entree f 0.50. De leider van de distributiedienst maakt bekend: Uitreiking bonkaarten voedings middelen en Tabaks- en versnape- ringenkaarten aan de inwoners van Kolijnsplaat en Kats. De volgende bonkaarten zullen worden uitgereikt: Aan niet-zelfverzorgers KA t.e.m. KE 703. Aan zelfverzorgers melk en vlees LA t.e.m. LC 703. Aan zelfverzorgers vlees OA t.e.m. OC 703. Aan zelfverzorgers melk PA t.e.m. PC 703. Voorts aan alle personen Tabaks- of versnaperingskaarten. Kolijnsplaat zelfverzorgers: Maandag 13 lanuari van 9.30 tot 12 uur zij, wier familienaam begint met de letters A—D en van 1 tot 3.30 uur de letters EG. Woensdag 15 Jan. van 9.30 tot 12 uur de letters H—K en van 1 tot 3.30 uur de letters LP. Donderdag 16 Jan. van 9.30 tot 12 uur de letters Q—U en van 1 tot 3.30 uur de letters VZ. Niet-zelfverzorgers. Vrijdag 17 Jan. van 9.30 tot 12 uur de letters A—M en van 1 tot 3.30 uur de letters OZ. Kats zelfverzorgers. Dinsdag 14 jan. van 9 tot 12 uur de letters A—R en van 1 tot 2.30 uur de letters S—Z. Niet-zelfverzorgers. Dinsdag 14 Jan. van 2.30 tot 3.30 uur de letters AZ. Medegebracht moeten worden de TweedeDistributiestamkaarten zon der inlegvel van alle gezinsleden benevens de thans geldige bon kaarten voor voedingsmiddelen. leder die in het bezit is van een slachtvergunning, onge acht of men reeds geslacht heeft, of nog zal slachten, wordt vanaf 16 Februari a.s. als zelf- verzorger beschouwd, dus moet op de voor hem aange geven zelfverzorgersdag ver schijnen. Genesis 1:1 en 3 Deuteronomium 4:19 en 20 Evang. joh. 1 1 t.e.m. 5 Zondagdienst artsen. A.s. Zondag doen dienst Dr J. L. J. Bruynzeel en Dr L. P. Maas. Kortgene. Geboren 7 Dec. jan Jacobus, z.v. D. Verhulst en A. L. Verburg. 11 Dec. Lena, dochter van A. Flipse en P. Clement. 14 Dec. Jacob Jo- zias, z.v. G. Kramer en J. Bak ker. 23 Dec. Govert Pieter, z.v. M. I. Leendertse en L. A. van Damme. 3 Jan. Wilhelmina Maatje, d.v.J. D. Meulenberg en C. A. Verburg. Ondertrouwd 8 Jan. J. Kieboom, 26 jr., te O. en W. Souburg en J. B. de Looff, 20 jr. M. Nijsse, 23 jr. en C. Bolle. Getrouwd 11 Dec. J. I. Versluis, 33 jr. en A. Tazelaar 35 jr. Overleden 6 Dec. I. Brouwer 82 jr. 7 Dec. D. Meulenberg 83 jr. 12 Dec. j. Lievense 83 jr. 15 Dec. D. Korsuize 3 maanden. 20 Dec. N Cle ment 80 jr. 23 Dec. te Goes U. Iz. Moerland 76 jr. 26 Dec. T. van der Heijde 71 jr. 4 Jan. te Goes J. de Fouw 55 jr. Oud Ger. Kerk Kamperland. Woensdag 15 Jan. 6.30 uur Ds de Reuver van Terneuzen. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Wilhelmina Maatje (Wilma). j. D. Meulenberg. C. A. Meulenberg- Verburg. Piet. Kortgene, 3 Januari 1947. De Burgemeester van Kortgene brengt hartelijk dank voor de op 24 December j.l. ontvangen geluk wensen. Na een bezit van slechts 3 dagen, werd ons weder ont nomen, ons geliefd zoontje en broertje Pieter. W. Wattel. P. Wattel - Kramer. Bart. Gerard. Wissekerke, 6 Januari 1947. Heden overleed in het Zie kenhuis „St. joanna" te Goes, na een smartelijk lijden, onze zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader Jacobus Gerard de Korte, in de ouderdom van 64 jaar en 6 maanden. Kortgene G. R. de Korte- Wolse. A. de Korte. L. J. de Korte. A. de Korte- van den Berge. Ko. Rinus. Amsterdam J. L. de Korte. Kortgene G. J. de Korte en verloofde. Kortgene, 8 januari 1947. Hiermede betuigen wij onze har telijke dank voor de vele bewijzen van deelneming, betoond bij het overlijden van onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder Jacoba Barentsen - Lievense. Uit aller naam, Fam. W. Barentsen. Kortgene, januari 1947. Voor de vele blijken van deelne ming, ons betoond bij het overlij den van onze lieve moeder, be huwd-, groot- en overgrootmoeder Adriana Schrier (wed. van M. Clement), betuigen wij onze welgemeende dank. Uit aller naam, A. C. Clement. Wissenkerke, Januari 1947. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ons betoond gedurende de ziekte en na het overlijden van onze innig geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Janna Pieternella de Regt, (wed. van D. Meulenberg), betuigen wij onze welgemeende dank. Uit aller naam, H. D. Meulenberg. Kamperland, Januari 1947. BURGEMEESTER VAN DER MAAS en Mevrouw VAN DER MAAS - •NOORDHOEK danken voor de vele gelukwensen bij de wisseling des jaars ontvangen, en wensen weder kerig allen Gods onmisbare zegen toe. Met wederkerige gelukwens be tuigt ondergetekende haar hartelij ke dank voor de vele blijken van belangstelling met nieuwjaar ont vangen. Wed. H. M. Haringman - Israël. Kolijnsplaat.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1947 | | pagina 2