NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Zorg voor hen No. 2301 Zaterdag 21 December 1946 50e Jaargang Distributiedienst Wissekerke. PREDIKBEURTEN. DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. - Franco per post f 2.25. - 2200 betalende abonné's. Hoofdredacteur: A. G. M. Markusse te Wissekerke. Het eerstvolgend nummer van dit blad verschijnt Woensdag 1 Januari 1947. Evenals vorige jaren wordt ook thans weer de gelegenheid gegeven om in dat blad zijn nieuwjaarsadvertentie te plaatsen voor de prijs van 75 cent per advertentie tot en met 15 millime ter. Elke millimeter méér kost 5 cent. De nog steeds heersende schaarste aan visitekaartjes maakt het plaatsen van zo een advertentie noodzakelijk, daar dit een goede en goedkope manier is om zijn familie, vrienden en be kenden een Nieuwjaarsgroet toe te zenden. Advertenties voor het Nieuwjaarsnummer worden ingewacht tot des Zaterdags 28 December, 's morgens 10 uur. In verband met de nog steeds zeer grote drukte op de druk kerij, wordt het publiek beleefd verzocht zijn advertentie tussen 21 en 27 December a.s. op te geven bij de bekende agenten of bij den Uitgever. Heren agenten worden beleefd verzocht hun Nieuwjaarsad vertenties a.s. Dinsdagmiddag te posten. Gewone advertenties kunnen zij Vrijdagsmiddags nog inzenden. Leeg en verlaten, zijn de wegen en straten, als, tegen het ogenblik, dat de duisternis van de nacht weer wijken moet voor de nieuw aanbre kende dag, duitse wagens met snel le vaart zich voortbewegen in de richting van een station. Diep in hun kragen gedoken begeven vroe ge wandelaars zich naar hun werk. De duitse wagens, en daarop de gehate groene uniformen ziende, weten zij, „een gevangenen trans port". Bij het sfation is alles afge zet, niemand kan naderen. Na het klinken van bevelen, gegeven op een toon die niets menselijks meer heeft, verlaten de gevangenen de wagens. Turend overal hopen zij op het wonder hun vrouw, kind, moeder of man te zien. Juist nu, staande aan het begin van een nieu we lijdensweg, die hen zal bren gen naar het land van verschrikking en onnoemelijke ellende, duitsland, hopen zij op het onmogelijkedie zij liefhebben hier te vinden. Zor gelijk zien zij er uit. Wat was toch wel de daad, die hen in gevangen schap bracht? Fel verzet tegen den vijand, uit liefde en aanhankelijk heid voor Land en Volk. Duizen den van deze besten van ons volk keerden nóóit meer uit die hel van verschrikking terug. Stervend wa ren hun laatste gedachten bij vrouw en kinderen, en smekend hebben zij toen hun handen uitgestrekt naar hun kameraden, hun vragend „Zorg voor hen, die achter blijven". En wij hebben die be lofte gegeven, wetend en verwach tend, dat na de bevrijding de na koming daarvan „Ere Plicht" zou worden van Regering en volk. Tot dusver zijn wij teleurgesteld in die verwachtingen. Wij, die te rug kwamen kenden onze plicht. Wij hebben ons schouder aan schou der geschaard en verenigd in de Nederlandse Vereniging van Expo- litieke Gevangenen uit de Bezet tingstijd. Zonder onderscheid van geloof of politieke overtuiging, uit alle maatschappelijke standen, heb ben vrouwen en mannen, eens slachtoffer van de nationaal socia listische barbaren, zich verzameld om een positief element in de op bouw van ons geliefd Vaderland te vormen. Maar bovenal zal door ons met inspanning van al onze krach ten worden geijverd voor een wet telijke regeling ten behoeve van de nagelaten betrekkingen. Vrouwen en kinderen bleven in diepe rouw ach ter. Duizenden zijn nog vermist, en dagelijks moet er naarstig*naar hen gorden gezocht. Duizenden keerden terug, doch u kunt ze, zoekend naar herstel van geschokte gezondheid, in zieken huizen, sanatoria of psychiatrische instellingen aantreffen. Van duizenden is alles geroofd, geplunderd of gestolen. Dit alles eist geld. Veel geld. Daar snakt een massa van deze martelaren om uitkomst en hulp, velen nu reeds jaren lang. Hebt gij die kreet verstaan? Geef dan van uw weelde en o- vervloed met een warm hart een gulle gift bij de actie van 20—25 Januari a.s. Laat uw spontane medewerking en hulpvaardige bereidheid bewij ze^: Zij zijn niet vergeten! Noord-Beveland, December 1946. De leider van de distributiedienst Wissekerke maakt bekend: Na-uitreiking bonkaarten Voedingsmiddelen le en 2de periode 1947. De na-uitreiking van bonkaarten zal plaats hebben op Maandag 23 December a.s. te Geersdijk van 9 tot 11 uur. Sluiting agentschappen. In de week van 23 tot en met 28 Dec. a.s. zullen de agentschappen voor het afhalen en indienen van formulieren enz. gesloten zijn. Waardemateriaal kan na oproep normaal worden afgehaald. Inlevering consumentenbonnen door detaillisten in de week van 23 t.e.m. 28 Dec. en van 30 Dec. '46 t.e.m. 4 Jan.'47. In de week van 23 tot en met 28 Dec. a.s. kunnen alleen slagers en bakkers hun bonnen inleveren. Slagers normaal op Maandagmor gen. Bakkers (alleen broodbonnen): Geersdijk op Maandag 23 Dec. van 9 tot 9.30 uur. Wissekerke Maandag 23 Dec. van 11 tot 12 uur. Kamperland Maandag 23 Dec. vap 2 tot 3 uur. Kolijnsplaat Dinsdag 24 Dec. van 9.30 tot 11 uur. Kats Dinsdag 24 Dec. van 11.30 tot 12 uur. Kortgene Dinsdag 24 Dec. van 2.30 tot 3.30 uur. In de week van 29 Dec. 1946 tot en met 4 Jan. 1947 kunnen de res terende bonnen voor versnape ringen, suiker, brood, bloem, boter, margarine, kaas, eieren, vleeswaren en tabak, welke voor het tijdvak van 8 tot en met 21 Dec. zijn aangewezen, worden ingeleverd. Aanvulling tot een tiental rant soenen moet geschieden met bon nen welke op het moment van in levering geldig zijn. Deze inlevering zal geschieden zonder voorschotherziening. Tevens vindt in deze week de inlevering plaats van de bonnen welke normaal daarvoor in aan merking komen. De detaillisten van Kortgene en Kats moeten in verband met de Nieuwjaarsdag inleveren op Vrij dag 3 Januari 1947 op de bekende uren. De Burgemeester van Wissekerke maakt bekend, dat de bewijsjes, die dienen te worden overgelegd voor het verkrijgen op de geldige tex tielpunten van schortebont voor de draagsters van de Zeeuwse kleder dracht, zullen worden uitgereikt op Maandag 23 December 1946 te Wissekerke ter gemeentesecreta rie van 2 tot 3 uur, te Kamperland in het gemeentege bouw van 1.30 tot 3 uur, te Geersdijk in het distributielokaal van 1.30 tot 2 uur. Medegebracht dient te worden het pérsoonsbewijs van betrokkene. Wissekerke, 19 December 1946. De burgemeester voornoemd, J. J. VAN DER MAAS. Ger. Gem. Kolijnsplaat. Ie Kerstdag 3 keer dhr C. Heye- man van Slikkerveer. Ger. Gem. Kortgene. 2e Kerstdag. 10 uur dhr Heyeman van Rotterdam. Ger. Gem. Kamperland. 2e Kerstdag. 6.30 uur dhr Heyeman van Rotterdam. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Zondag 22 Dec. Voorm. Ds Klui ver, Coll. Chr. Bewaarschool, nam. dhr Louwerse. Verloofd: Corrie A. van der Wekken en Joh. Sinke. Noordgouwe, A 84 Kats, B 122 21 December 1946. P. L. Dees en J. Dees - Leendertse zeggen, mede namens wederzijdse ouders, hartelijk dank voor de vele bewijzen van belangstelling voor en bij hun huwelijk ontvangen. Kortgene, 19 December 1946. C. A. J. van Hee en A. van Hee - Mol zeggen hiermede, ook namens we derzijdse ouders, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk onder vonden. Kamperland, December 1946. Ruwe Handen Ruwe huid, Ruwe lippen P U R O L Doos 30 ct. met meer crème- karakter, daarom geliefd door de vrouw. Doos 40 ct. m.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1946 | | pagina 1