De sluizen open. Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad Distributiedienst Wissekerke. Zaterdag 14 December 1946 No. 2300 50e Jaargang Druk en Uitgave: A. G. M. Markusse te Wissekerke. Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. Advertentieprijs 15 cent per regel. In verband met de a.s. Kerst dagen wordt het geachte pu bliek er op attent gemaakt, dat ons blad a.s. Zaterdag 21 December voor het laatst in 1946 verschijnt. Men wordt beleefd verzocht advertenties voor dat nummer tijdig in te zenden. Woensdag 1 Januari 1947 verschijnt het eerst daaropvol gende nummer. De Uitgever. De leider van de distributiedienst Wissekerke maakt bekend: Uitreiking bonkaarten voedings middelen le en 2e periode 1947. Kortgene. Niet-zelfverzorgers. Maandag 16 Dec. van 9 tot 12 uur de letters AL en van 1.30 tot 3.30 uur de letters M—Z. Kamperland. Niet-zelfverzorgers. Dinsdag 17 Dec. van 9.30 tot 12 uur de letters AL en van 1.30 tot 3.30 uur de letters MZ. Wissekerke. Niet-zelfverzorgers. Woensdag 18 Dec. van 9 tot 12 uur de letters AL en van 1 tot 3.30 uur de letters M—Z. Voorts wordt verwezen naar de publicatie in dit blad van Zaterdag 23 Nov. 1946. Uitreiking schoenenbonnen. Aan iedereen wiens Tweede dis tributiestamkaart als laatste cijfer het cijfer twee (2) draagt, zal een bon voor gewone schoenen wor den uitgereikt, mits hij/zij in Janu ari 1945 of later geen bon voor ge wone- of beroepsschoenen heeft ontvangen. Aan kinderen van 0 tot 10 maan den zal geen bon voor schoenen worden verstrekt. Zodra een kind echter de leeftijd van 10 maanden heeft bereikt, komen deze, onge acht het laatste cijfer van hun T.D. steeds onmiddellijk in aanmerking voor een schoenenbon. Medegebracht moet worden de Tweede Distributiestamkaart met bijhehorend inlegvel. De uitreiking zal plaats hebben op de onderstaande dagen en uren Wissekerke Maandag 16 Dec. van 9 tot 12 uur. Kolijnsplaat Dinsdag 17 Dec. van 9.30 tot 12.30 uur. Kortgene Woensdag 18 Dec. van 9 tot 12 uur. Kamperland Donderdag 19 Dec. van 9.30 tot 12.30 uur. Kats Vrijdag 20 Dec. van 9.30 tot 12 uur. Geersdijk Maandag 16 Dec. van 2.30 tot 4 uur. Inlevering brandstoffenbonnen door handelaren. In tegenstelling met de publica tie van 30 Nov. j.l. wordt medege deeld dat de onderstaande bonnen uiterlijk door de handelaren kun nen worden ingeleverd als volgt: bon 60 BV uiterlijk 8 Febr 1947 bon 61 BV uiterlijk 8 Maart 1947 bon 63 BV uiterlijk 11 Jan. 1947. Bon 62 BV kan niet meer worden ingeleverd. De periodebonnen le tot en met 9e periode, evenals de rantsoen bonnen voor brandstoffen kunnen worden ingeleverd tot nader order. Inlevering consumentenbonnen door detaillisten i.v.m. de a.s. feestdagen in de week van 16 tot en met 21 Dec. a.s. Behalve de bonnen, welke nor maal voor inlevering in aanmerking komen, wordt de volgende week gelegenheid gegeven tot inlevering van de bonnen, welke voor de pe riode van 8 tot en met 21 Dec. worden aangewezen voor de arti kelen: versnaperingen, suiker, brood, bloem, boter, margarine, kaas, eieren, vleeswaren en tabak. De inlevering van de hier boven met name genoemde bonnen dient te geschieden zonder voorschotherziening. Hiervan moet de inlevering in veelvouden van 10 rantsoe nen plaats vinden. Het artikel „De sluizen open" in dit blad van 9 November j.l. heeft op Noord-Beveland aandacht ge trokken en weerklank gevonden. Als gevolg hiervan heeft op de ge meentehuizen van Wissekerke en Kortgene een bespreking plaats ge had met de Gemeentebesturen en een groot aantal notabelen uit de onderscheidene buurtschappen van dit eiland met een lid van het Hoofd bestuur der Nederl. Ver. van ex- Politieke gevangenen uit de bezet tingstijd. In deze bespreking zijn de noden en dringende behoeften van de ex-politieke gevangenen, hun nabestaanden, de kinderen en zij, die nog moeten worden opgespoord, uitvoerig behandeld. Algemeen was de opvatting dat, hoezeer er ook herhaaldelijk voor verschillende doeleinden werd ge vraagd, deze noden zozeer een ere- taak en een erezaak van regering en volk zijn, dat de medewerking hieraan niet kan en mag worden onthouden. In de tweede helft van Januari zal voor dit doel een flinke actie worden uitgevoerd en een inzame ling worden gehouden. Hieromtrent volgen binnenkort nadere bijzonder heden. Voor Kortgene, Kolijnsplaat en Kats werd voor dit doel een comité opgericht.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1946 | | pagina 1