Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad Distributiedienst Wissekerke. Zaterdag 23 November 1946 No. 2297 50e Jaargang Druk en Uitgave: A. G. M. Markusse te Wissekerke. Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. Advertentieprijs 15 cent per regel. Gemeenteraadsvergadering Wissekerke. Maandag vergaderde de raad vol tallig, onder voorzitterschap van burgemeester Van der Maas. Ingekomen was o.m. de goed keuring van Ged. Staten op het be sluit tot het huren van het sport terrein, voor de tijd van één jaar en de goedkeuring van de gunning van de bouw van 4 arbeiders wo ningen voor de som van f40218. De rijwieltoelage voor den ge meentebode werd verhoogd met f 20.— per jaar. De voor de gemeente-comptabe len gesloten fraude-risico-verzeke ring werd wederom voor 3 jaar verlengd. De gemeenterekening 1945 werd aangeboden, aanwijzende in de ge wone dienst in ontvang f 421192.16 en in uitgaaf f 421171.23, alzo met een goed slot van f 20.93 en in de kapitaaldienst in ontvang en uit gaaf f 252245.11. Enkele bepalingen in het ambte narenreglement en het arbeidsover- eenkomstenbesluit werden opgeno men in verband met het verrichten van werkelijke dienst door oorlogs vrijwilligers. Aan Jf D. Noordhoek te Geers- dijk werd vergunning verleend tot het plaatsen van een septic-tank in gemeentegrond, tegen betaling van een jaarlijkse retributie. Besloten werd over te gaan tot de'aankoop van een wagentje voor het vervoer der te Kamperland ge- stationneerde brandspuit. Naar aan leiding van dit punt ontspon zich een langdurig gesprek over de or ganisatie van de brandweer en de eventueel aan te schafien brandblus- middelen. Tot definitieve besluiten kwam het echter niet. De beloning voor de schoonhoud- ster van de o.l. school werd met ingang van 1 October 1946 gebracht op f 8.— per week, met bepaling dat zij zelf voor de aanschaffing der schoonmaakbenodigdheden zal zorgdragen. Bij de rondvraag informeert de heer Dingemanse of door de ge meente het voorste lokaal der school te Geersdijk, waarin thans de dis tributie nog zetelt, na verloop van tijd beschikbaar gesteld kan wor den als verenigingsgebouw. De voorzitter zegt toe te zullen onder zoeken in hoeverre dit lokaal door de distributiedienst kan worden ge mist. De heer Bustraan informeert of er wel voldoende aandacht wordt besteed aan het schoonhouden der Veerweeg en de Kaaidijk te Kam perland. De voorzitter zegt dat het de laatste weken bij regenval is voorgekomen dat deze wegen nogal bemodderd waren, doch mede om dat geen voldoende personeel te krijgen is, kon er niet aan gebeu ren wat nodig was. Men zal ech ter nimmer op Kamperland gedu rende de bietencampagne een weg kunnen krijgen die brandschoon is. Verder informeert de heer Bus- traan naar de afbakening van de havengeul, waarop de voorzitter antwoordt, dat deze thans in orde is. De heer Kramer vraagt in hoe verre is gevorderd met het graven van de brandput te Kamperland, waarop de voorzitter antwoordt dat dit met het oog op de hoge kos ten en het weinige personeel dat er te krijgen is, nog even is uitge steld geworden. De heer Zuijdweg informeert of er al een oplossing is gevonden voor de ruiming van faecaliën, waarop de voorzitter antwoordt dat de e- nige afdoende oplossing is het plaatsen van een septic-tank door betrokkenen. De heer M. J. Noordhoek vraagt of de klok in de toren te Geersdijk nog niet kan worden aangebracht, waarop de voorzitter antwoordt, dat hij hiertoe al enkele malen op dracht heeft gegeven, maar dat het tot heden nog niet is gebeurd. De heer De Nooijer vraagt of de oprit naar Kamperland bij zijn schuur enigszins kan worden ver beterd. De voorzitter antwoordt hier op dat hij dit met den opzichter zal bespreken, doch dat dit dan toch bij voorlopige herstellingen zal blijven in verband met de plannen tot algehele verbetering en ver nieuwing van een weg vanaf dat punt door de Voorstraat naar de weg naar Geersdijk. Hierna sluiting. De leider van de distributiedienst Wissekerke maakt bekend: Uitreiking bonkaarten le en 2de periode 1947 aan de inwoners van Wissekerke en Kortgene. Wissekerke Zelfverzorgers. Maandag 2 Dec. van 9 tot 12 uur de letters AF en van 1 tot 3.30 uur de letters GI. Dinsdag 3 Dec. van 9 tot 12 uur de letters J—M en van 1 tot 3.30 uur de letters NT. Woensdag 4 Dec. van 9 tot 12 uur de letters UZ. Kortgene Zelfverzorgers. Woensdag 4 Dec. van 2 tot 4 uur de letters AF. Donderdag 5 Dec. van 9 tot 12 uur de letters GJ en van 1 tot 3.30 uur de letters K—N. Vrijdag 6 Dec. van 9 tot 12 uur de letters O—T en van 1 tot 3.30 uur de letters UZ. Medegebracht moeten worden de Tweede Distributiestamkaarten van alle gezinsleden. Voorts wordt nog verwezen naar de publicatie van vorige week. Uitreikingslokaal te Kats. Aan de inwoners van Kats wordt medegedeeld dat met ingang van 1 December a.s. de uitreiking van alle distributiebescheiden zal plaats vinden in het café van den heer D. A. Meulenberg. Aanvrage werkschoenen. In het tijdvak van 2 tot en met 14 December a.s. bestaat wederom de gelegenheid voor het aanvragen van werkschoenen, door personen, welke na 30 November 1945 geen bon voor werkschoenen hebben ont vangen en de leeftijd van 16 jaar hebben bereikt. De aanvragen kunnen worden in gediend door personen die werk zaam zijn als: Broodbezorgers Betonwerkers Dijk- en Polderwerkers Electriciens

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1946 | | pagina 1