NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD No. 2297 Zaterdag 23 November 1946 50e Jaargang Ingezonden stukken. Distributiedienst Wissekerke. DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. - Franco per post f 2.25. - 2200 betalende abonné's. HoofdredpcteurA. G. M. Markusse te Wissekerke. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie). Mijnheer de Redacteur, Met verbazing las ik het inge zonden stuk in Uw nummer van 2 November 1946, inzake klachten o- ver de straatverlichting enz. te Co- lijnsplaat. Nogmaals, met verbazing nam ik hiervan kennis. Niet omdat er mensen zijn, die het niet eens zijn met het beleid van het wettig gekozen gemeen tebestuur, doch om de minder fraaie, en ook de persoonlijke ma nier, waarop de onderscheidene grieven hierin naar voren worden gebracht. Voorop gesteld dat de klachten niet ongegrond zijn, zal toch de onsympathieke toon, waarin het schrijven werd gesteld, ieder weldenkend mens onaangenaam aangedaan hebben en zal bij hem de vraag opgekomen zijn of het hier enkel en alleen gaat om een slecht verlicht gedeelte van het dorp en een wiebelende paal. Ook is het moeilijk aan te nemen dat een paal, geplaatst in beton, nog gevaar kan opleveren, en zullen wij dan ook aannemen, dat onze gemeen teopzichter hieraan niet debet is geweest. Maar dan nog zou een verzoekschrift, tot het gemeentebe stuur gericht, beter op zijn plaats zijn geweest. Verder is het iedereen bekend, dat de burgemeester elke Donder dag van 2 tot 3 uur te Colijnspiaat zitting houdt om dan ieders wen sen te bespreken. Ik geloof, dat in dit schrijven de geloofsovertuiging ook wel een woordje heeft mee gesproken, want men behoeft waar lijk niet te vragen tot welke ge loofsbelijdenis deze schrijver behoort gezien het arrogante „de kerk" het geen schrijver veronderstelt vol doende te zijn om alle lezers te doen begrijpen, welke kerk hier be doeld wordt. Daarom leeft bij mij de overtui ging, dat een en ander welwillen der beoordeeld zou worden, indien burgemeester en wethouders tot bo venbedoelde geloofs-gemeenschap zouden behoren. De insinuaties over het glas dat de heren zouden gedronken hebben, versterken dit vermoeden. Zonder nu verder op deze ge loofsverschillen te willen ingaan, zou ik toch nog willen opmerken, dat ik van die mensen, die duis ternis en koude voeten trotseren om hun kerk te bezoeken, een mil der oordeel heb verwacht. Althans een waardiger manier om hun wen sen kenbaar te maken. Ik zou bijna in staat zijn om burgemeester en wethouders te verzoeken, om in deze, wat de verlichting aangaat, niets te doen, als het drukke kerk bezoek en bloeiende verenigingsle ven tot niets beter kunnen leiden dan tot het schrijven van dergelijke minderwaardige stukken. De verdere grieven door schrij ver geuit, zullen misschien wel van enige betekenis zijn, maar om deze dingen verbeterd te zien, heeft hij, mijns inziens, de verkeerde weg bewandeld. Daarom, ik zou hem willen aan raden, om zijn ongenoegen over diverse aangelegenheden persoonlijk en openhartig met het hoofd der gemeente te bespreken, en ik ben er van overtuigd, dat deze dan een open oor en oog voor zijn klach ten zal hebben en hem zijn volle medewerking zal geven. Mijn zeer oprechte dank voor het plaatsen van dit ingezonden stuk Een inwoner van Colijnspiaat. Wij achten een en ander nu ge noegzaam belicht en sluiten daar om de discussie. De Uitgever. De leider van de distributiedienst maakt bekend: Uitreiking bonkaarten voedingsmiddelen voor de Ie en 2de periode 1947. Uitgereikt zullen worden: Aan niet-zelfverzorgers KA t.e.m. KE 701 kaarten. Aan zelfverzorgers voor vlees OA t.e.m. OC 701 kaarten. Aan zelfverzorgers voor melk PA t.e.m. PC 701 kaarten. Aan zelfverzorgers voor melk en vlees LA t.e.m. LC 701 kaarten. Kinderen geboren in 1943 of later worden niet meer In de zelfverzorging opgenomen. De uitreiking zal plaats hebben op de navolgende dagen en uren: Kolijnsplaat: Voor zelfverzorgers op Maandag 25 Nov. van 9.30 tot 12 uur de let ters AC en van 1 tot 3.30 uur de letters D—F. Op Donderdag 28 Nov. van 9.30 tot 12 uur de letters G—I en van I tot 3.30 uur de letters JM. Op Vrijdag 29 Nov. van 9.30 tot 12 uur de letters N—R en van 1 tot 3.30 uur de letters SV. Op Zaterdag 30 Nov. van 9 tot II uur de letters W—Z. Kats. Voor zelfverzorgers op Dinsdag 26 Nov. van 9 tot 12 uur de letters AS en van 1 tot 2 uur de letters T—Z. Voor niet-zelfverzorgers alle let ters van 2 tot 3.30 uur. Medegebracht moeten worden de Tweede Distributiestamkaarten van alle gezinsleden. BELANGRIJK: leder die in bet bezit Is van een slachtvergunning of die een slachtvergunning heeft aange vraagd bij de P.B.H. dient op de voor hem aangegeven zelf- verzorgingsdag te verschijnen. Bijzondere arbeid. Alle werkgevers, welke een op roep ontvangen om in de loop van de volgende week toeslag af te ha len, dienen de copie-naamlijst van de vorige verstrekking bij het af halen mede te brengen. Sluiting agentschap Kortgene-Wissekerke. Aan de inwoners van Kortgene en Wissekerke wordt medegedeeld dat het afhalen en indienen van formulieren op Woensdag 27 Nov. a.s. niet kan plaats vinden, aange zien op deze dag bovengenoemde agentschappen gesloten zullen zijn. Waardemateriaal kan, na oproep, normaal worden afgehaald. Inlevering suikerbon. Bij wijze van uitzondering kun nen de bonnen 45—5, 46—5 en 466, welke geldig zijn geweest voor suiker, alsnog door de de taillisten volgende week worden ingeleverd. Reeds meerdere malen hebt U gehoord en gelezen over de NIWIN- actie. Het doel dezer actie is geld te verzamelen om onze militairen in Indië, dus ook Uw mannen en jon gens, een Kerstpakket te zenden. Voor dit prachtige doel zal ook in deze gemeente een collecte wor den gehouden in de week van 25 tot 30 November. Geeft dus met milde hand, opdat van U gezegd kan worden: De bevolking van Wissekerke leeft mee met onze jongens overzee. Wissekerke, 20 November 1946. De burgemeester van Wissekerke. J. J. VAN DER MAAS. Exodus 4:11 1ste Richteren 11:11b Ezra 96—10 De burgemeester van Wissekerke is voornemens spreekuur te hou den te Kamperland op Dinsdag 26 November 1946 in het Gemeente- gebouw van 2 tot 3 uur des na middags. De burgemeester voornoemd, J. J. VAN DER MAAS. Zondagdienst artsen. A.s. Zondag doen dienst Dr J. L. J. Bruynzeel te Wissekerke en Dr L. P. Maas te Kolijnsplaat. Zoals U weet zendt het Roode- Kruis in samenwerking met N.I.W. l.N. aan a! onze mensen in Indië tegen Kerstmis een pakje. Dat zul len ze zeer op prijs stellen. Maar weet U wat ze ook fijn vinden Als ze op hun vaak eenzame pos ten iets te lezen hebben. Door het Roode Kruis zijn dui zenden boeken en tijdschriften ver zonden. Maar er is nog veel te kort. Wilt U helpen hierin te voorzien? Kijk eens even in Uw boeken kast, doe een greep en breng een of meer boeken aan onderstaande adressen. Wij zorgen voor de rest. Wat doet U met Uw gelezen tijd schriften en weekbladen? Komen ze bij 'toude kranten stapeltje? Legt U ze netjes weg om er nooit meer in te kijken? Dat is toch jammer. Onze jongens hunkeren er naar. Toe geef even Uw naam op en U ontvangt van ons bandjes, die U er maar even om te plakken heeft, zodra 't blad gelezen is, elke week ongefrankeerd op de bus en't komt in orde. De adressen zijn: Kolijnsplaat, M. v.d. Weele, „Eigen Haard". Geersdijk, Ds Aller. Kats, H. J. Maas. Kamperland, Dr D. Metselaar. Kortgene, Zuster Krello. Wissekerke, H. N. de Nie. Bij voorbaat hartelijk dank. Namens de afdeling Noord-Beveland van het Nederlandse Roode Kruis, Dr L. P. Maas, Voorzitter. H. N. de Nie, Secretretaris. Wissekerke. Woensdagavond vergaderde de afd. Noord-Beveland van het Ned. Roode Kruis onder voorzitterschap van dokter Maas van Kolijnsplaat. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de leuze „In elk huis een lid van het Roode Kruis" voor wat Noord-Beveland betreft een heel eind is verwezen lijkt. De penningmeester kon over

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1946 | | pagina 1