Kruidenierswarei enz. RATTUS (V). Enorm succes A. A. Kramer. 312. Kortgene. door de sportverenigingen gezamen lijk hierin een bijdrage wordt ver leend van f 180. De heer Bustraan vraagt of het absoluut noodzakelijk is dat de ge meente een sportterrein te harer be schikking heeft. Hij is in principe tegen elke sportbeoefening en hij acht het niet verantwoordelijk dat de gemeente hiervoor geld uitgeeft. Wanneer de sportverenigingen over een veld willen beschikken moeten zij daar zelf voor zorgen. De heer de Smit ziet hierin juist wel een taak voor de gemeente om te zorgen dat de jeugd in zijn sport beoefening zoveel mogelijk wordt geholpen.' Ook de heer Zuijdweg geeft te kennen dat z.i. sport tot de eisèn van de tegenwoordige tijd behoort. Na stemming wordt, met de stem van den heer Bustraan tegen, be sloten het terrein van den heer Dees wederom voor een jaar te huren. Van Ged. Staten is bericht inge komen van goedkeuring der begro ting 1945 en de definitieve vaststel ling der rekening 1943. Besloten wordt aan C. P. Bou- terse en C. L. Zwemer te Kamper land overeenkomstig art. 13 der lager-onderwijswet 1920 een tege moetkoming in de kosten van school bezoek van hun kinderen te verle nen van respectievelijk f 50.en f 5.per jaar. Aan G. M. F. Bom wordt een subsidie verleend in de kosten van aansluiting van zijn percelen aan het electriciteitsnet ten bedrage van maximum 4 van het gedurende 15 jaren te betalen garantiebedrag. Tegen de nieuwe door Ged. Sta ten toegezonden ontwerp-jaarwedde regeling voor de wethouders bestaat geen bezwaar. Besloten wordt de sloot bij J. A. Verhulst te Geersdijk te rioleren o- ver een lengte van 51 fa waarbij door den aangrenzenden eigenaar in de kosten van demping en af scheiding de helft der kosten zal worden gedragen. De voorzitter deelt mede dat de z.g. asbak achter de school te Wis- sekerke thans is afgebroken en stelt voor van K. lmanse een strookje grond te huren voor de storting van straatvuil, terwijl hij mededeelt dat het in de bedoeling ligt op de plaats waar vroeger de asbak stond een grasveldje aan te leggen, gelijk lo pende met de daar aanwezige erf- scheidingen. Verder deelt hij mede dat de gemeente gratis de beschik king kan krijgen over een vijvertje aan de Prov. weg te Geersdijk waar dan het straatvuil van Geersdijk kan worden gedeponeerd. Met al gemene stemmen wordt besloten hiertoe over te gaan. De heer Zuijdweg merkt naar aan leiding hiervan op dat vele mensen niet over gelegenheid beschikken om hun faecaliën te ruimen en vraagt of hier geen oplossing voor te vin den is. De voorzitter deelt mede dat reeds vele malen pogingen in die richting zijn gedaan, doch dat hiervoor nog steeds geen afdoende oplossing is gevonden. Bij de rondvraag vestigt de heer de Smit de aandacht van B. en W. op het ongelijk liggen van het trottoir op de Dorpsdijk. De voor zitter zegt voorziening toe. De heer de Nooijer vraagt naar de uitbreiding der straatverlichting, waarop de voorzitter antwoordt dat hoogstwaarschijnlijk deze of vol gende week weer 50 van het voor-oorlogs aantal straatlantaarns gaat branden. De heer Leendertse vraagt of er geen definitieve oplossing is te vin den voor de verplaatsingsmogelijk heden van de te Kamperland ge- stationneerde brandspuit. De voor zitter zegt toe deze zaak in de eerstvolgende B. en W.-vergadering te zullen behandelen. De heer Bustraan vraagt hoe lang de kabels van de P.Z.E.M. nog op de haven moeten blijven liggen. De voorzitter zegt dat.dit in ver band staat met het nog niet kunnen bouwen van een transformatorsta tion op de haven te Kamperland, doch dat er nu wel enige tekenen zijn dat dit binnenkort een aanvang zal nemen. Hierna sluiting. Voetbai-standeniijst der Zaterdagcompetitie bijgewerkt t.e.m. 12 Oct. 1946. 2e klasse Wissekerke 5 5 0 0 24- 5 10 Kapelle 5 4 0 1 28- 9 8 Ierseke 111 5 4 0 1 26- 7 8 Krabbendijke II 4 3 0 1 36- 9 6 Colijnspl. Boys 4 3 0 1 13- 8 6 Arnemuiden II 5 3 0 2 22-11 6 's-Hr. Arendsk. II 4 2 0 2 13-10 4 Rilland Bath 11 4 1 0 3 12-11 2 Wolfaartsdijk 3 0 1 2 2-16 1 Nieuwdorp II 4 0 1 3 5-26 1 Wemeldinge II 4 0 0 4 5-23 0 Kruiningen IV 5 0 0 5 3-54 0 Prima verzilverde vulpotloden f 5.75. BOEKHANDEL MARKUSSE. rattenvergif Verkrijgbaar bij LANDBQUW- HUISHOUDSCHOOL KORTGENE. Aangifte van leerlingen voor on derstaande cursussen op Dinsdag 22 October a.s. 's middags tus sen hall 3 en 5 uur aan de school of bij de leden van de Commissie van Toezicht. 1 November a.s. beginnen: atwee-jarige cursus voor meis jes die 6 klassen van de lagere school goed hebben doorlopen. 24 lesuren per week. b. éénjarige cursus voor meis jes boven de 16 jaar. 6 lesuren per week. c. éénjarige kookcursus op één middag of avond per week. Commissie van Toezicht: Kats. Mevr. de Vos - Tazelaar. Kortgene. Mevr. Gelderman - Salomé. Mevr. van der Maas - Boot. Mevr. Welleman - janse. Koiijnsplaat. Mevr. Bom - Krijger. Wissekerke. Mevr. Scheele - Kruidenier. Kamperland. Mevr. van Hee - Verburg. Vanaf heden weder te koop Alle waren, die per bon gekocht moeten worden, kunnen ook gele verd worden. Beleefd aanbevelend, Winkelier B. Hoogerheide. B 126. Koiijnsplaat. Voor direct gevraagd een ar beider, hoofdzakelijk voor de fruit teelt. J. M. DE REGT, „Even Buiten" Kats. Met November gevraagd een dienstmeisje. W. P. VERHULST- VERBURG, Kamperland. Bietenrooiers gevraagd door P. KARREMAN, Onrustpolder, Kam perland. Gevonden een groot model En gelse sleutel, dubbele kop. Terug te bekomen bij Post-Commandant Rijkspolitie, Kamperland.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1946 | | pagina 2