NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD No. 2282 Zaterdag 28 September 1946 50e Jaargang Distributiedienst Wissenkerke. DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. Franco per post f 2.25. Hoofdredacteur: A. G. M. Markusse te Wissekerke. 2200 betalende abonné's. De Leider van de Distributie- dienst Wissenkerke maakt bekend: Uitreiking bonkaarten voedingsmiddelen voor Kortgene. Uitgereikt zullen worden: Aan zelfverzorgers LA t.e.m. LE 612 PA PD, OA OD QA-B-C 612. Aan niet-zelfverzorgers KA t.e.m. KE 612 QA-B-C 612. De uitreiking zal plaats hebben op onderstaande dagen en uren: Zelfverzorgers. Dinsdag 1 Oct. van 9 tot 12 uur de letters A t.e.m. F en van 1 tot 3.30 uur de letters G t.e.m. K. Woensdag 2 Oct. van 9 tot 12 uur de letters L t.e.m. O en van 1 tot 3.30 uur de letters P t.e.m. S. Donderdag 3 Oct. van 9 tot 12 uur de letters T t.e.m. V en van 1 tot 3.30 uur de letters W t.e.m. Z. Niet-zelfverzorgers. Vrijdag 4 Oct. van 9 tot 12 uur de letters A t.e.m. L en van 1 tot 3.30 uur de letters M t.e.m. Z. Medegebracht moet worden de Tweede Distributiestamkaart met het bijbehorende inlegvel. De uitreiking voor de andere plaatsen zal nog nader worden be kend gemaakt. Uitreiking klompenbonnen. Ieder die in Augustus 1946 of vroeger een formulier voor klompen heeft ingediend en nog geen klom penbon heeft ontvangen, kan de betreffende bon afhalen op Maan dag 30 September 1946. Hiervan zijn uitgesloten degenen die deze week bericht hebben ont vangen, dat hij/zij nog niet voor een klompenbon in aanmerking komt. De uitreiking zal plaats hebben op onderstaande plaatsen en uren: Kolijnsplaat. Wijk A van 8.30 tot 9.30 uur, wijk B van 9 30 tot 10.30 uur, wijk C van 10.30 tot 11.30 uur. Kortgene. Van 2 tot 3 uur de huisnummers 1 t.e.m. 150, van 3 tot 4 uur de huisnummers 151 t.e.m. 300, van 4 tot 5 uur de huisnummers 301 en hoger. Kats. Van 8.30 tot 10.30 uur alle huis nummers. Geersdijk. Van 11.30 tot 12.30 uur alle huis nummers. Wissenkerke. Van 8.30 tot 9.30 uur de huisnum mers 1 t.e.m. 125, van 9.30 tot 10.30 uur de huisnummers van 126 t.e.m. 250, van 10.30 tot 11.30 uur de huisnummers 251 en hoger. Kamperland. Van 1 tot 2 uur de huisnummers 1 t.e.m. 125, van 2 tot 3 uur de huis nummers 126 t.e.m. 250, van 3 tot 4 uur de huisnummers 251 t.e.m. 375 en van 4 tot 5 uur de huis nummers 376 en hoger. Medegebracht moet worden de Tweede Distributiestamkaart. De nadruk wordt er op ge legd dat na Maandag 30 Sep tember 1946 voorlopig geen klompenbonnen worden uitge reikt, zodat ieder verzocht wordt deze bonnen beslist op Maandag 30 Sept. 1946 af te halen. Na-uitreiking is dus niet mogelijk. Ruiling ongeldig verklaarde schoenenbonnen. In de week van 30 September tot en met 5 October 1946 bestaat voor degenen, die nog in het bezit zijn van een schoenenbon, welke met ingang van 28 Juli 1946 ongel dig zijn verklaard, de gelegenheid deze in te wisselen tegen een nieu we schoenenbon. Medegebracht moet worden de stamkaart met in legvel. Dit op de bekende plaatsen en uren. Na-uitreiking toeslagkaarten bijzondere arbeid. De na-uitreiking van toeslagkaar ten voor bijzondere arbeid zal plaats hebben op Maandag 30 Sept. 1946 te Geersdijk, van 3 tot 4 uur. Na-inlevering zelfverzorgersomslagen. Degenen die hun zelfverzorgers- omslag nog niet hebben ingeleverd, worden verzocht dit alsnog ten spoedigste te doen bij den plaat selijken bureauhouder. In het belang van publiek en dis tributiedienst wordt verzocht van het bovenstaande goede nota te ne men. Wanneer ieder zoveel moge lijk op de voor hem aangegeven tijd verschijnt, wordt het lange wachten voorkomen. Kortgene. Maandagavond, 23 September vergaderde de raad de zer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester Schuit. Het nieuwbenoemde raadslid M. L. Fortuin legde in handen van den voorzitter de eed af. De notulen der vorige vergade ring werden onveranderd vastge steld. De voorzitter deelt daarop mede, dat Gedeputeerde Staten hebben goedgevonden, dat het aantal wet houders in deze gemeente op 3 zal worden bepaald. In verband hier mede werd besloten verschillende stukken wederom in handen van B. en W. te stellen, opdat het voltal lig college van B. en W. in de ge legenheid zal worden gesteld deze terdege voor te bereiden en te voor komen, dat de 3e wethouder voor een voldongen feit wordt geplaatst. Tot wethouder werd vervolgens benoemd de heer G. J. de Graag, welke zijn benoeming aannam. Bij de rondvraag zegt de heer Klaassen, dat hij van mening was, dat in de vorige vergadering be sloten was de sport op Zondag op de gemeentelijke sportterreinen voor lopig te verbieden. De voorzitter antwoordt hierop, dat in de vorige vergadering aan het sportterrein te Kats klaarblijkelijk geen aandacht werd besteed. Slechts aan de sport verenigingen te Kolijnsplaat is ver zocht voorlopig op Zondag van het sportterrein geen gebruik te maken. Dat een en ander nog niet gere geld is vindt zijn oorzaak in het feit, dat het college van B. en W. nog niet definitief was vastgesteld. Dhr de Fouw informeert naar de schoolartsendienst. De voorzitter kan mededelen, dat deze dienst binnenkort naar N.-Beveland komt. Dhr de Regt vraagt of het mo gelijk is een lantaarn te plaatsen bij de lagere school te Kortgene. De voorzitter zegt toe dit met de N.V. P.Z.E.M. te zullen bespreken. Voorts vraagt de heer de Regt of het mogelijk is, dat de overgang van de kaaioprit naar de kade te Kortgene, te verbeteren. De voorz. zegt toe, dat deze zaak na de bie tencampagne onder het oog zal worden gezien. Dhr Welleman vraagt naar het onderhoud van de Torendijk te Kortgene, speciaal naar de weg die aan de voet van de dijk loopt. Een en ander verkeert in een slechte toestand. De voorz. zegt toe, dat aan deze weg aandacht besteed zal worden. Dhr Fortuin vraagt wie vergun ning tot mestvervoer moet afgeven te Kolijnsplaat als b.v. de wethou der niet thuis is. Op voorstel van dhr Janse kan de raad er zich me de verenigen, dat in dit geval de vergunningen worden afgegeven door den gemeentewerkman. Voorts wijst dhr Fortuin erop, dat wanneer een gloeilampje van een lantaarnpaal defect is, het o- ver het algemeen te lang duurt voor dit vervangen wordt. De voorz. ad viseert dit in voorkomende geval len ter kennis te brengen van de gemeentesecretarie. Dhr Janse vraagt of het mogelijk is het straatje van de Zuid- of Groene Achterweg te Kolijnsplaat te lichten, daar dit verzakt is en er daardoor soms veel water op staat. De voorz. zegt, dat deze zaak in orde gebracht zal worden. Voorts wil dhr Janse de Zuid- Kerkstraat te Kolijnsplaat over een lengte van 70 a 80 meter rioleren, waardoor de put bij Bastiaanse zou kunnen vervallen. Ook deze riole ring zal nader bekeken worden e- venals de haven te Kolijnsplaat. De voorzitter sluit daarop de ver gadering. Ouden van dagen naar Breda Op initiatief van de Oranjever eniging te Kortgene is er een tocht voor ouden van dagen georgani seerd op Dinsdag 17 Sept. Nadat een rondgang langs de huizen met lijsten ruim f 400 had opgebracht konden de gemaakte plannen ten uitvoer worden gelegd. Ofschoon de weersgesteldheid zeer ongunstig was vertrok het ge zelschap op de vastgestelde tijd van Kortgene. Een dertigtal perso nen met enige geleiders reden wel dra door Zuid-Beveland. Met op zet werd niet de hoofdweg gereden maar over de dorpen, om een in druk van verschillende gemeenten te hebben. Via Hoogerheide-Woensdrecht- Wouw werd de tocht voortgezet naar Roosendaal waar halt gemaakt werd voor de koffie. Toen verder naar Breda waar een uitstekende warme maaltijd werd genuttigd. In Breda werd een bezoek ge bracht aan de Hervormde Kerk. Onder leiding van den welingelich- ten en welbespraakten koster wa ren wij in de gelegenheid de schoon heid van het grootse kerkgebouw in ogenschouw te nemen, waarbij geruime tijd werd stilgestaan bij de graftombe van Graaf Engelbertvan Nassau, een kunstwerk van hoge waarde. Via Bergen op Zoom waar thee werd gebruikt, werd de te rugtocht in de namiddag aanvaard. Ondanks de ongunstige weersge steldheid bleef de stemming zeer opgewekt. Het muziekgezelschap van Kort gene was bij de aankomst van de boot aanwezig. In een gematigd marstempo ging het toen naar de Voorstraat, waar de ouden van dagen, door familie leden opgewacht, zich tenslotte naar huis begaven, zeer voldaan over de mooie tocht en zeer erkentelijk aan al degenen die door hun bijdrage deze tocht hebben mogelijk ge maakt.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1946 | | pagina 1