Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad PREDIKBEURTEN. Zaterdag 31 Augustus 1946 No. 2286 49e Jaargang Druk en Uitgave: A. G. M. Markusse te Wissekerke. Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. Advertentieprijs 15 cent per regel. Hoofdredacteur: A. G. M. Markusse. De Burgemeester van Wissekerke maakt bekend dat hij voornemens is op onderstaande plaatsen gele genheid te geven hem te spreken en wel: te Kamperland op Dinsdag 3 Sep tember a.s. des namiddags van 2 tot 3 uur in het gemeentegebouw en te Geersdijk op Donderdag 5 September a.s. des namiddags van 3 tot 4 uur in het café van den heer Flikweert. De Burgemeester voornoemd, J. J. VAN DER MAAS. Zondag 1 September 1946. Ned. Herv. Kerk Kamperland. Voor- en nam. Ds. Six Dijkstra. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Voorm. Ds. Kluiver, nam. de Heer Louwerse. Ned. Herv. Kerk Kats. 2 uur Ds. Morreau. Ned. Herv. Kerk Kortgene. 10 uur Ds. Versteeg, 2.30 uur Be diening H. Doop. Ned. Herv. Kerk Kclijnsplaat. Voorm. de Heer Hoogerheide, nam. Ds. Kluiver. Ned. Herv. Kerk Geersdijk. Voor- en nam. de Heer L. Kraak. Kamperland. Woensdag 4 Sept. 's avonds 7 uur Ds. de Reuver van Terneuzen. Het Afdelingsbestuur van het Nederlandse Roode Kruis heeft de eer U het volgende mede te delen: Ook voor de leden op Noord- Beveland bestaat gelegenheid mede te doen aan de in de dagbladen bekend gemaakte wedstrijd. Een formulier kunt U hedenmid dag afhalen (voorraad beperkt) te Kolijnsplaat bij M. van der Weele, te Kats bij H. J. van der Maas, te Kamperland bij Dr. D. Metselaar, te Kortgene bij Zuster Krello, voor Wissekerke en Geersdijk bij H. N. de Nie. De oplossing heden verzenden, in gesloten couvert, aan den secre taris H. N. de Nie te Wissekerke. Onder dank aan de gevers ver melden wij de volgende giften: Kolijnsplaat, voedselpakk. f 22.825 Geersdijk f 35.97 Kamperland f 18.695 Kats f 4.25 Wissekerke f 20.15 f 101.89 En, lest best, vermelden wij de opbrengst van de collecte op 17 Augustus Kolijnsplaat f 250.65 Geersdijk f 34. Kamperland f 177.055 Kats f 77.32 Kortgene f 209.50 Wissekerke f 100.19 Totaal Hartelijk dank. f 848.715 Gemeenteraadsvergadering Kortgene. Dinsdagavond 20 Augustus 1946 vergaderde de raad der gemeente Kortgene onder voorzitterschap van Burgemeester Schuit. De geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden werden onderzocht, waarna de navolgende heren tot de raad werden toegelatenP. J. Bom, J. M. Contant, K. Flipse, C. de Fouw, G. J. de Graag, P. Janse, F. A. Klaas- sen, C. L. Maas, P. de Regt en A. Welleman, terwijl niet werd toege laten de heer Anth. van der Weele, daar de raad bij loting had beslist dat van de heren K. Flipse en Anth. van der Weele, die elkaar bestaan in een verboden graad van aanver wantschap, de heer Flipse zou wor den toegelaten. De gemeenterekening over het dienst jaar 1944 werd voorlopig vastge steld, wat de gewone dienst betreft in ontvang op een bedrag van f 732.431,20 en in uitgaaf opf 719.939,88 dus meteen batig slot van f 12.491,32 en wat de kapitaaldienst betreft in ontvang op een bedrag van f 122.186,09, in uitgaaf op een bedrag van f 124.195,72, dus met een na delig slot van f 2009,63. Aan Mej. S. E. Glas werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare la gere school in het dorp Kortgene. De politieverordening werd in dier voege gewijzigd, dat het ver boden is honden te laten loslopen buiten de openbare wegen, anders dan op afgesloten erven van wo ningen en andere gebouwen. Verder werd een nieuwe veror dening vastgesteld op de heffing van vermakelijkheidsbelasting. Bij de rondvraag vraagt de heer Klaassen of er Zondag j.l. gevoet bald werd op het sportterrein te Kats, zoals hij bij geruchte had ver nomen. De Voorzitter antwoordt dat hem daarvan niets bekend is. De heer de Graag vraagt inlich tingen omtrent de aanbesteding van de nieuw te bouwen woningen, welke inlichtingen hem worden ver strekt. De heer de Looff informeert of de destijds door de Duitsers gevor derde brandspuit van Kortgene reeds werd teruggevonden. De Voorzitter antwoordt hierop ontkennend. De heer Janse vraagt hoe het staat met de nieuwe torenklok voor Kolijnsplaat en vraagt of het moge lijk is, dat de straatverlichting te Kolijnsplaat wat vroeger kan wor den ontstoken. De Voorzitter ant woordt hierop, dat, alvorens tot het gieten van een nieuwe klok kan worden overgegaan, nog enige voor bereidende maatregelen moeten wor den getroffen. De kwestie van de straatverlichting zal hij met de be treffende instantie bespreken. De heer Contant vraagt of de

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1946 | | pagina 1