Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad Distributiedienst Wissekerke. Zaterdag 1 7 Augustus 1946 No. 2284 49e Jaargang Druk en UitgaveA. G. M. Markusse te Wissekerke. Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. Advertentieprijs 15 cent per regel. Hoofdredacteur: A. G. M. Markusse. Wissekerke. Deze week verga derde de Oranjevereniging ten ein de te komen tot het organiseren van een feest op de a.s. jaardag van H.M. de Koningin. Het bestuur stelde voor op die jaardag een feest te houden, te be ginnen des morgens 9 uur met ko- raalmuziek. Zij motiveerde haar voorstel met te wijzen op de regel matige feestdagen op de omliggen de dorpen. De Wissekerkse bevol king mag ook wel eens feesten. De niet in grote getale aanwezi ge leden waren alle voorstanders van een koninginnefeest. De heer I. Stokman was wel voor een feest te vinden maar dan moest er mu ziek in de café's zijn en een ca- roussel in de straat. Zonder deze attracties is zo een feest veel te zwaar voor „Apolio". D. K. Ever wijn en P. A. van Damme sloten zich bij hem aan. In de hierop volgende bespreking wees G. Verburg er op dat hij om geen muziek gaf in de café's. Wan neer er niets te tappen valt sluit hij de zaak. Everwijn vraagt of er op andere gemeenten die dag ook gefeest zal worden. Als dat zo is, gaat het jon ge volk van Wissekerke weg en blijven er hier maar oude mensen en kinderen. Een afgevaardigde van het be stuur is den burgemeester gaan vra gen om toestemming voor caroussel en muziek. De burgemeester, per soonlijk voorstander van een Ko ninginnefeest, had echter richtlijnen gekregen dat het feest in alle sober heid gevierd moest worden en des Vrijdagsavonds een kerkdienst. Hierop volgde een discussie waar in nog een kinderfeest te berde ge bracht werd. Waar het onderwij zend personeel pas op het eind van Augustus van vacantie terugkeert, werd tenslotte bij vingeropsteken besloten dit jaar niet te feesten. Attentie voor Landbouwers. Dit voorjaar werd vanwege de Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting op Noord-Beveland gewaar schuwd tegen het telen van stek- bieten en de gevolgen daarvan. On zen technischen leider is het gelukt de betreffende zaadfirma's te over reden hun reeds afgesloten contrac ten te doen annuleren, zodat het gevaar, dat de bietenteelt bedreig de, voor 1947 was afgewend. Om de teelt in de toekomst ook onmogelijk te maken, werd getracht een gemeentelijke verordening uit gevaardigd te krijgen, waarbij de teelt van stekbieten evenals van rode stekbieten (kroten) verboden zou worden. Het Bestuur van de kring „Noord- Beveland" derZ.L.M. ondersteunde dit voorstel gaarne en verzocht langs organisatorische weg om uitvaardi ging van een dusdanige verordening bij de gemeentebesturen van Kort- gene en Wissekerke. Het gemeente bestuur van Kortgene heeft thans een verordening uitgevaardigd waar bij het aan alle landbouwers in die gemeente verboden wordt om de teelt van gewone en rode stekbie ten (kroten) uit te oefenen. Ook voor de gemeente Wissekerke is zo'n verordening binnenkort te ver wachten. Een groot en dreigend gevaar is alzo voor den bietenteler op ons ei land op afdoende wijze afgewend. Onze hulde en dank hiervoor aan het bestuur van de kring „Noord- Beveland" der Z.L.M. en aan de raadsleden van Kortgene enjWisse- kerke. Het Bestuur der B.V. op Noord-Beveland. Aanvrage klompen. De Plv. Leider van de Distribu tiedienst Wissekerke maakt bekend, dat in de week van 1924 Aug. nog gelegenheid bestaat tot het af halen van een klompenformulier en in die zelfde week in te dienen op de bekende dagen en uren. Inwoners van Kats kuunen deze formulieren afhalen op Woensdag middag van 2 tot 3 uur. Stamkaart medebrengen. Zij, die na 30 April 1946 een klompenbon hebben ontvangen, ko men hiervoor niet in aanmerking. Betreffende detaillisten. Voor de artikelen Boter en Margarine dient op de opplak- vellen elk 10de vakje onbeplakt te blijven. Voor Vet dient op de opplak- vellen met bonnen voor dit artikel elk 20ste vakje onbeplakt te blijven. Dit geldt bij de inlevering van bonnen in de week van 18 tot 24 Augustus. Men gelieve van bovenstaan de goede nota te nemen. FINANCIËEL NIEUWS. Financiële berichten verstrekt door de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. te Kortgene. De heer Overhoff, voorzitter der ver. voor de Effectenhandel, zei in een vraaggesprek in 't bijzonder te zijn getroffen door de grote good will, die wij Nederlanders in Ame rika hebben. Hij is naar Amerika gegaan, omdat wij dollars moeten hebben. Wij verkeren gelukkig niet in een dwangpositie en zullen ze ker niet ons gehele Amerikaanse belang behoeven te verkopen. Het is in Nederland zo, dat men aan de ene kant dollars wil krijgen, doch aan de andere kant geen dollars wil afstaan. Nederland zal vermoe delijk wel tot verkoop van een ge-

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1946 | | pagina 1