Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad PREDIKBEURTEN. Zaterdag 1 O Augustus 1 946 No. 2283 49e Jaargang Druk en Uitgave: A. G. M. Markusse te Wissekerke. Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. Advertentieprijs 15 cent per regel. Hoofdredacteur: A. G. M. Markusse. Vanwege de Algem. Bond ter Verspr. van het Stenografiestelsel „I. Pitman", werd te Goes in de Pitmanschool op 25 Juli j.l. een exa men gehouden. Aan het examen na men deel 25 candidaten machine- schrijven, 3 steno's en 2 candidaten leraar machineschrijven. Het diploma kantoortypist(e) kon worden uitgereikt aan 15 candida ten. Aan 10 candidaten kon geen diploma worden uitgereikt. Het diploma stenografie Pitman A kon uitgereikt worden aan 2 candi daten. Voor het diploma leraar machine- schrijven slaagden beide candidaten. Vanwege de Ned. Associatie voor Praktijkexamens te A'dam slaagden dezer dagen voor het Boekhoudexa- men de heren W. Braste Wemel- dinge en St. Pieper te Waarde. Allen waren leerlingen van de Pit manschool te Goes, directie N. Crucq en G. J. Bliek. Nieuwe cursussen voor alle vak ken beginnen in de eerste week van September a.s. Bestrijding Coloradokever. De Burgemeester van Kortgene Gelet op artikel 4 van het Colo radokever-Besluit 1941 Overwegende, dat naar het oor deel van het Hoofd van de Plan- tenziektenkundige Dienst op de per celen binnen deze gemeente, waar op aardappelen worden verbouwd, gevaar bestaat voor vestiging van de Coloradokever; Gezien de mededeling van het Hoofd van de Plantenziektenkundi- ge Dienst van de Maatregelen, die moeten worden getroffen; BEVEELT: het aardappelgewas op alle in deze gemeente in gebruik zijnde percelen driemaal te bespuiten met water, waaraan op 100 liter 500 gram cal- ciumarsenaat is toegevoegd, met bepaling dat: le de derde bespuiting moet wor den uitgevoerd in de periode van 4 Augustus 1946 tot en met 17 Augustus 1946; 2e de vloeistof in een hoeveelheid van ongeveer 800 liter per hec tare over het gewas moet wor den verdeeld; 3e de bespuiting zodanig moet worden uitgevoerd, dat alle bla deren van de aardappelplanten met de vloeistof bevochtigd worden en op zodanig uur en bij zodanige weersgesteldheid, dat zij dezelfde dag nog kun- opdrogen. Kortgene, 3 Augustus 1946. De Burgemeester voornoemd, A. A. SCHUIT. Bestrijding Coloradokever. Verwijzende naar de op de pu blicatieborden aangeplakte medede ling maakt de Burgemeester van Wissekerke bekend, dat de derde bespuiting van alle aardappelvelden ter bestrijding van de Coloradoke ver moet worden uitgevoerd in het tijdvak van 4 Augustus tot en met 17 Augustus 1946. Wissekerke, 5 Augustus 1946. De Burgemeester voornoemd, J. J. VAN DER MAAS. Drukkerij Markusse en de Boek- en Papierhandel blijven gevestigd te Wissekerke, voorlopig nog op het oude adres Kerkstraat A 78. Telefoon 308 Ger. Gem. Kortgene. Zondag a.s. 10, 2.30 en 6.30 uur de Heer C. VAN DAM van Gouda. Dinsdag a.s. 7.15 uur Ds. P. HON- KÖOP van Den Haag. Ger. Gem. Kamperland. Maandag a.s. 7 uur de Heer C. VAN DAM van Gouda. Woensdag a.s. 7 uur Ds. P. HON- KOOP van Den Haag. Ger. Gem. Kolijnsplaat. Hedenavond 6.30 uur de Heer VAN DAM. Donderdagavond 6.30 uur Ds. P. HONKOOP. Kamperland. Dinsdagavond 7 uur Ds. BLAAK. 17 Augustus, volgende week Za terdag dus, is de grote Roode-Kruis- dag. Dan zullen overal in het land de collectebussen van het Roode Kruis rammelen. Ook op Noord-Beveland, ook U zal er een voorgehouden worden. Wat zult U dan doen? Zeggen: „Alweer een collecte" en er vlug een kleinigheid instoppen. Of zult U zeggen: ,,'t Roode Kruis wat doet dat alzo? Heeft dat mijn steun no dig? 'tls toch vrede en 't Roode Kruis werkt toch in oorlogstijd!" Ja zeker in oorlogstijd, maar ook in Vredestijd. Denk maar eens aan wat het Roode Kruis in Almelo bij de overstroming deed. Hoe ook op ons eiland enkele honderden gezin nen van de zo gevreesde schurft verlost werden. De voedsel en kle ding uitdelingen. Het informatiebu reau. De hulp bij repatriëring van onze landgenoten uit Indië. De ver zending van duizenden boeken, kranten en pakketten naar Indië. De medische hulp in Indië. De kin deruitzendingen. De bloedtransfu siedienst enz. enz. Kortom, waar nood is verleent het Roode Kruis hulp en dat kost veel geld. Helpt U ook helpen? De mogelijkheid om voedselpak ketten naar Finland en Oostenrijk te zenden via het Roode Kruis, aan daar verblijvende landgenoten is open. Inlichtingen aan het secreta riaat Voorstraat A 6 te Wissekerke.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1946 | | pagina 1