Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad PREDIKBEURTEN. Wie komen? Zaterdag 13 Juli 1946 No. 2279 49e Jaargang Druk en UitgaveA. G. I Abonnementsprijs Advertentieprijs Hoofdredacteur: Geref. Kerk. Geersdijk. Zondag 14 Juli Ds. VELDHUIZEN van Arnemuiden. Als cursisten van de Pitmanschool te Goes slaagden voor het diploma kantoortypist(e) de Noord-Beveland- se candidaten Mej. J. J. van Halst te Wissekerke, Mej. j. Markusse te Kats en dhr. L. L. van Halst te Wissekerke. Als bijzonderheid zij vermeld dat niet een van het gro te aantal candidaten machineschrij- ven werd afgewezen. Voor de nieuwe cursussen, welke in September aanvangen, verwijzen wij naar een advertentie in dit blad. Eindexamens en overgang aan de M.U.L.O. te Korigene. Voor 't B-diploma slaagden P. A. Hamelink te Kats en I. van der Maas te Kortgene. Voor 't A-dlploma slaagden M. M. Houtzager te Kortgene en K. Evers- dijk te Kolijnsplaat, alsmede A. P. Janse te Middelburg, welke laatste leerling enige maanden voor 't exa men uit Kortgene vertrok. Het ge middelde cijfer dezer candidaten voor de talen was 7 en het cijfer voor wiskunde ruim 8. Geen candidaat werd afgewezen. Tot de 3o klas van de H.B.S. te Goes werd toegelaten M. A. van Dijk te Kortgene en tot de 3e klas van de Handelsschool te Middelburg werd toegelaten C. J. van Damme te Kortgene, terwijl M. P. Scherp uit Kortgene toegelaten werd tot de vooropleiding van de machinis- tenschool te Middelburg. Bevorderd van klas II naar klas lil C. J. van Damme Kortge ne, M. A. van Dijk Kortgene, M. P. Markusse te Wissekerke. gulden per jaar. 5 cent'per regel. G. M. Markusse. de Fouw Kolijnsplaat, A. Karman, Kolijnsplaat, T. de Looff Geersdijk, A. Mullié Kortgene, E. N. van Po- pering Kats, P. de Schipper Wisse kerke, H. A. de Vos Wissekerke. Geen candidaat werd afgewezen. Bevorderd van klas III naar klas IV M. A. Alburg Wissekerke, I. Boot Kortgene, J. Engelvaart Kort gene, P. L. van Halst Kortgene, j. G. de Korte Kortgene, P. H. de Koster Kolijnsplaat, J. A. van Oe- veren te Wolfaartsdijk, P. Priester Kamperland, J. C. Rollema Kolijns plaat, M. C. de Schipper Wisseker ke, M. H. de Vos Kats. Niet bevorderd 2 leerlingen. De Burgemeester van WISSEN- KERKE maakt bekend dat te Kam perland op Dinsdag 16 dezer in het gemeentegebouw van 2 tot 3 uur en te Geersdijk op Donderdag 18 dezer in het café van den heer Flik- weert, eveneens van 2 tot 3 uur namiddags, gelegenheid bestaat den Burgemeester te spreken. Wissenkerke, 10 Juli 1946. De Burgemeester voornoemd, j. J. VAN DER MAAS. De bewoners van de Moolpad worden bekend gemaakt, dat met ingang van Vrijdag 19 Juli a.s. ook het huisvuil vanwege de gemeente zal worden opgehaald. Wanneer zij gebruik hiervan wensen te maken gelieven zij te zorgen dat hun huis vuil in een kist, emmer of iets der gelijks gereed staat. De Burgemeester, J. J. VAN DER MAAS. FINANCIËEL NIEUWS. Financiële berichten verstrekt door de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. te Kortgene. Koninklijke Olie. Terwijl de productie van de groep in 1938 ca. 10.7 °/0 van de wereld productie bedroeg, is dit percentage in 1945 gedaald tot 8 °/0, hoofdza kelijk als gevolg van het nagenoeg geheel wegvallen van Ned.-Indië. Aan het herstel op Tarakan en Balikpapan wordt hard gewerkt, in Nederland is in 1945 6000 ton ruwe olie geproduceerd. De productie in de V.S. en in Venezuela breidt zich voortdurend uit. De Shell Union heeft in de V.S. zeer veel vliegtuigbenzine met een hoog octaangehalte gefabriceerd. De besprekingen inzake een scha devergoeding voor de onteigende Mexican Eagle zijn vastgelopen, in Roemenië werkt de Astra Romana met belangrijke verliezen. Van de vloot, bestaande uit 178 tankers, laadvermogen 1.524.000 ton, gingen 72 schepen verloren. Als alle schepen, welke besteld zijn, zullen zijn afgeleverd, zal de tonnage slehts 35.000 ton of 2 °/o beneden die van voor de oorlog zijn. De zware vermogensaanwasbe- lasting zal voor de Mij. voor een groot deel op een kapitaalsheffing neerkomen, welk deel niet ten laste van de winstrekening zou mogen komen. De directie van de Bank voor Onroerende Zaken heeft aan het blad, dat door de Vereniging Effec tenbescherming wordt uitgegeven, het navolgende medegedeel: „Het niet nakomen van verplichtingen tegenover obligatiehouders is een gevolg van een toestand, geschapen door de oorlog, de bezetting en het vierjarig beheer van een aangestel- den „Verwalter". Het bedrijf heeft daardoor ten naastenbij 6 jaren stil gelegen. Als gevolg van deze om standigheden is het tijdelijk niet mogelijk de coupons der obligaties te honoreren. In verband met be sprekingen, die gaande zijn, kunnen voor het ogenblik geen bijzonder heden worden gepubliceerd. Slechts

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1946 | | pagina 1