NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD No. 2277 Zaterdag 29 Juni 1946 49e Jaargang Distributiedienst Wissenkerke. DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. - Franco per post f 2.25. - 2200 betalende abonné's. Hoofdredacteur: A. G. M. Markusse te Wissekerke. Nationale Reclasseringsdag Zaterdag 6 Juli 1946. Ter gelegenheid van de N.R.D. zullen de volgende autoriteiten via de Hilversumse zender tot U spre ken: de Minister van Justitie (5 |uli 19.15 uur), Ds. Spelberg (5 Juli), de Kamerleden |an Schouten (4 Juli 20.05 uur) en Koos Vorrink (3 Juli). Van de overheid is toe stemming verkregen, dat van ge blokkeerde bankrekening gelden worden overgeschreven ten bate van N.R.D. We wijzen U er op dat deze col lectie niet geschiedt ten bate van de politieke gevangenen. Secretariaat Z. Kerkstraat B 67. Kolijnsplaat. Toeslagkaarten bijzondere arbeid. Uitreiking van toeslagkaarten voor zware, langdurige en giftige arbeid 8e periode 1946 zal plaats hebben op onderstaande dagen en uren Kortgene Maandag 1 Juli van 2 tot 4 uur. Wissekerke Dinsdag 2 Juli van 2 tot 4 uur. Colijnsplaat Woensdag 3 Juli van 2 tot 4 uur. Kamperland Donderdag 4 Juli van 2 tot 4 uur, Kats Vrijdag 5 Juli van 2 tot 3.30 uur. Geersdijk Zaterdag 6 Juli van 9 tot 11 uur. De na,-'uitreiking van toeslagkaar ten bijzondere arbeid voor de 8e periode 1946 zal plaats hebben te Geersdijk op Zaterdag 6 Juli van 9 tot 11 uur. Medegebracht moeten worden toeslagbewijzen, alle copie-naamlijs- ten van de 7e periode en een vol ledig ingevulde naamlijst met op de achterzijde de namen vermeld van alle werknemers die in het bezit zijn van een geldig toeslagbewijs. Petroleum voor kookdoeleinden en verlichting. In het tijdvak van 1 tot en met 6 Juli 1946 zal aan elk gezin dat voor kookdoeleinden aangewezen is op Petroleum een formulier 1VÏD 323-14 worden verstrekt. Dit geldt eveneens voor gezinnen welke voor verlichting op Petro leum zijn aangewezen. De uitreiking van bovengenoem de formulieren zal plaats hebben op onderstaande plaatsen en uren: Colijnsplaat Maandag 1 Juli van 9.30 tot 12 uur Kortgene Woensdag 3 Juli van 9.30 tot 12 uur Wissekerke Donderdag 4 Juli van 9.30 tot 12 uur Kats Vrijdag 5 Juli van 9.30 tot 12 uur Geersdijk Zaterdag 6 Juli van 9 tot 11 uur. Aan de inwoners van Kamperland worden deze formulieren verstrekt tijdens de uitreiking van de bon kaarten. Nader zal worden bekend ge maakt wanneer deze formulieren moeten worden ingeleverd. De aandacht wordt er op geves tigd dat aan gezinnen, welke voor kookdoeleinden de beschikking hebben over gas of electiiciteit geen formulier zal worden verstrekt. Aanvragen klompen. Eveneens in het tijdvak van 1 tot en met 6 Juli 1946 kunnen aan vraagformulieren voor klompen wor den ingediend, echter alleen door personen welke na 28 Februari 1946 geen bon voor klompen hebben ontvangen. De indiening kan geschieden op de bekende plaatsen en uren. Extra reisgelegenheid voor de landbouwtentoonstelling. Door de bereidwillige medewer king van verkeersinspectie en ver voersondernemingen is het moge lijk gebleken vele extra trein-, bus- en bootdiensten in te leggen tijdens de a.s. tentoonstellingsdagen. Dat deze extra diensten in een dringende behoefte zullen voorzien blijkt wel uit het feit, dat reeds duizenden toegangskaarten zijn ver kocht in alle delen van Zeeland en daarbuiten, en de vraag nog steeds groter wordt. Wij verwijzen tenslotte naar de in dit blad voorkomende adverten tie betreffende de extra reisgele genheid. FINANCIËEL NIEUWS. Financiële berichten verstrekt door de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. te Kortgene. Voor houders van cert, van ge wone en preferente Amerikaanse Spoorwegshares van maatschappij en, die gereorganiseerd of nog in reorganisatie zijn (Chicago Milwau kee St. Paul, St. Louis San Fran cisco, Missouri Pacific, Chicago Nortwestern, Chicago Rock Island, Denver Rio Grande) bestaat ver moedelijk de mogelijkheid vergun ning voor verkoop te verkrijgen. De dividenddeclaratie op de pref. aandelen Philips heeft weer eens bewezen dat het cumulatierecht voor pref. aandeelhouders een waar devol bezit is en dat cum. pref. aandelen de aandacht van beleg gers verdienen. Volgens het eerste verslag van de Unilever zouden de reserves vol doende zijn voor alle verliezen, van welke aard ook. Volgens het ontwerp belasting herziening 1946 zouden de inkoms ten van het Rijk er per saldo nog f 25 mill, op vooruit gaan. Voor de Vennootschapsbelasting zal een algemeen tarief worden in gevoerd van 25 pCt., welke verla ging reeds van toepassing zal zijn op het boekjaar, eindigende 31 De cember 1944. Vermogensbelasting voor licha men zal met ingang van 1947 wor den afgeschaft en voor het afgelo pen jaar drastisch worden verlaagd. Ondernemingsbelasting wordt aan gehouden tot de behandeling der gemeentefinanciën. Deze belasting wordt n.I. geheven t. b. der ge meenten. De hogere heffingen betreffen in de eerste plaats de Omzetbelasting en weeldebelasting. Vermogensbelasting. Voor onge- huwden wordt de belastingvrije af trek gebracht van f 7500.op f 10.000.—. Kinderaftrek wordt ge bracht op f 5000.per kind (v.h. f 7500.—). Inkomen, dat niet uit arbeid ver kregen wordt, zou zwaarder wor den belast dan ander inkomen. Successie- en schenkingsrechten zouden worden verhoogd. Inkomstenbelasting. De eindop- brengst blijft volgens raming ge lijk. De progressie voor de hoge inkomens dient te worden ver zwaard, die voor lage inkomens verlicht. Tevens heeft er een cor rectie plaats op het te grote ver schil in belasting tussen ongehuw- den en gehuwden. Koersen per 24 Juni 1946: f 1000 3'/2 Nederland 1941, 42 en 43 100>%6. f 100 2'/2°/o Spaarcertific. 100>/2. f 1000 3% Ned.-Indië 1937 98'/8. Aand. Lever Bros Unilever 279. 6°/o cum. pref. aand. idem 1371/,,. Aand. Philips Gloeil. 295. Aand. Kon. Olie 427 Aand. A'dam Rubber 178. TRAGI-COMEDIE (in 3 bedrijven). Toneel: De effectenbeurs. Spelers De heren Blankgeweten en Zwart- jan. Souffleurs: Ministers Lieftinck en Kolfschoten. Achter de schermen: Rechtsherstel. Voorspel (1945): Zwartjan moet zijn zwarte pen ningen naar de Bank brengen. Ie bedrijf (Maart '46): Zwartjan koopt van zijn geblok keerd tegoed een obligatie 3 Nederland 1937. 2e bedrijf (Mei '46): Zwartjan verkoopt als een haas zijn obligatie en krijgt 50% vrij. De heer Blankgeweten verschijnt ten tonele en koopt deze obliga tie met vrij geld. Laatste bedrijf: De obligatie wordt uitgeloot. Blankgeweten wordt „dubbel ge blokkeerd". Doek. Rijwielbanden voor de landbouw. Er wordt in landbouwerskringen geklaagd over de distributie van fietsbanden. Deze klachten zijn zeer begrijpelijk, omdat het voor boeren en landarbeiders van groot belang is over rijwielbanden te kunnen be schikken om zich per fiets naar de vaak verder afgelegen velden en weilanden te kunnen begeven, voor al nu het landbouwseizoen volop aan de gang is. Aan de andere kant blijkt men niet voldoende oog te hebben voor de vele moeilijkheden die zich bij de productie en distri butie van banden voordoen. De productie. De behoefte aan rijwielbanden werd na de bevrijding geschat op ruim 3 millioen stuks. De hoeveel heden geïmporteerde rubber zijn ruim voldo£nde. De productie wordt echter geremd door het ontbreken van canvas en staaldraad. Import van canvas is niet mogelijk en de Nederlandse textielindustrie kan niet voldoende produceren, onder meer door gebrek aan steenkolen. Voor staaldraad is men geheel afhanke lijk van de invoer. Door Engeland is slechts 14% van de bestelde hoe veelheid draad geleverd. Voor de fabricage van staaldraad in eigen land zijn echter hardingsmachines nodig en ook die moeten geïmpor teerd worden. De distributie. Vanaf Juli 1945 heeft men de dis tributie van rijwielbanden geleide lijk op kunnen voeren. In totaal zijn thans een millioen toerbanden en 89.000 transportbanden gedistribu eerd. Daar de productie van rijwiel banden in verhouding tot de enorme vraag nog altijd van dien aard is, dat aan een groot aantal mensen geen toewijzing kan worden ver strekt, moet men zich tot de meest dringende gevallen beperken. De aanvragers zijn in verschillende ur-

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1946 | | pagina 1