Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad PREDIKBEURTEN. Distributiedienst Wissenkerke. Zaterdag 8 Juni 1946 No. 2274 49e Jaargang Druk en UitgaveA. G. M. Markusse te Wissekerke. Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. Advertentieprijs 15 cent per regel. Hoofdredacteur: A. G. M. Markusse. FINANCIËEL NIEUWS. Financiële berichten verstrekt door de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. te Kortgene. Lever Bros Unilever keert op de gewone aandelen een achter stallig dividend uit van 26.95 °/0, waarvan 20 pCt. in aandelen en 6.95 pCt. in contanten. De Twentsche Bank is in haar jaarverslag bepaald critisch over „Rechtsherstel" en zegt: met rechts herstel en de daarmee samenhan gende effectenregistratie zijn gees ten opgeroepen die, alvorens be zworen te zijn, aan het kapitaal verkeer, het beurswezen en daar mee aan de welvaart van het land aanmerkelijke schade toebrengen. De prijs voor een rechtsherstel zo als het hier te lande wordt nage streefd is stagnatie in het econo misch herstel. De toestand op Sumatra wordt gekenmerkt door de grootste on zekerheid. Het land buiten de ste den biedt een aanblik van onbe schrijfelijke chaos en ellende, voor al aan de eens zo rijke Oostkust. Vele fabrieken en cultures zijn grondig geplunderd door het indo- nesische personeel. In 1944 werd te Bretton Woods besloten tot oprichting van een In ternationaal Egalisatiefonds en een Internationale Herstelbank. Beide hebben tot taak het evenwicht tus sen de wisselkoersen te herstellen door onderlinge credietverlening tussen de landen. Het is echter ge wenst de verwachtingen, die hier omtrent thans reeds bij het publiek worden gewekt, niet te hoog te spannen. Koersen per 3 Juni 1946: f 1000 4°/0 Nederland 1940II 1013/„ f 1000 3'/2°/o Nederland 1941 102 f 1000 3% Nederland 1937 100'/2 f 100 2'/2°/o Spaarcértific. 100"/16 f 1000 3'/2 o/o Rotterdamsche Hyp. Bank 100 'f 1000 3'/2 °/o le Ned. Scheepverband 99 Aand. Kon. Olie 375. Aand. Fokker 220. Aand. Lever Bros 270. Aand. Gem. Bezit Philips GI. 295. Aand. Kon. Ned. Stoomboot 160. Aand. H.V.A. 253. Geref. Gem. Kortgene. Maandag 11 Juni 10 uur de Heer W. DE WIT uit Rotterdam. Geref. Gem. Kolijnsplaat. Zondag a.s. 3 maal de Heer DE WIT uit Rotterdam. Geref. Gem. Kamperland. 2e Pinksterdag 2.30 uur de Heer DE WIT van Rotterdam. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Zondag a.s. Voorm. Ds. KLUIVER van Kolijnsplaat, nam. leesdienst. Beide beurten collecte zending, Pink stercollecte. Het dames-H.A.R.K.-comité te Kortgene deelt mede, dat iedere Donderdagavond van 6.30 tot 7.30 uur zitting zal worden gehou den in het gemeentehuis (zij-in gang). Van de ruim 200 aanvragers voor kleding enz. moesten velen teleur gesteld worden. Zij, die niets ont vingen, komen bij de volgende uit reikingen) het eerst in aanmerking. Burgemeester en Wethouders van WissenkerïTé"[makenj de [inwoners van Geersdijk bekend, dat het ten strengste verboden is, vuilnis, etens resten, hegafknipsel enz. te werpen op of aan de openbare weg binnen de kom van Geersdijk. Hierop zal vanaf heden streng worden gelet. Bij overtreding zal tot proces-verbaal worden overge gaan. Het College van Burgemeester en Wethouders wil en zal al het mo gelijke doen om ook Geersdijk een net aanzien te geven en doet dus ook een beroep op medewerking van de inwoners van Geersdijk. Burgemeester en Wethouders voornoemd, j. J. van der Maas, Burgemeester. N. D. van der Heijde, Secretaris. Bestrijding Coloradokever. De Burgemeester van Kortgene vestigt er de aandacht van alle AARDAPPELVERBOUWERS op, dat alle aardappelvelden vóór 16 |uni a.s. moeten worden bespoten met water, waaraan op 100 liter 500 gram calcïumarsenaat is toege voegd en in een hoeveelheid van gemiddeld 800 liter per hectare. De bespuiting moet zodanig wor den uitgevoerd, dat alle bladeren van de aardappelplanten met de vloeistof bevochtigd worden en wel op zodanig uur en bij zodanige weersgesteldheid, dat de bladeren op dezelfde dag nog kunnen op drogen. Kortgene, 5 Juni 1946. De Burgemeester van Kortgene, A. A. SCHUIT. Zittingsuren Reizende Ambtenaren in verband met Pinksteren. De zittingsuren voor Colijnsplaat en Kortgene op Maandag 10 juni 1946 vervallen. Op Dinsdagmiddag 11 Juni 1946 zal geen zitting worden gehouden te Wissenkerke. Op de andere dagen zijn de kan-

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1946 | | pagina 1