NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD de partij die zich bij de Kamerverkiezing handhaafde Stemt C. Philipse No. 1 van lijst 9. m. 2272 Zaterdag 25 Mei 1946 49e Jaargang De Besturen der G.H. Kiesverenigingen te Kamperland en Wis sekerke bevelen U dringend aan Uw stem Woensdag a.s. uit te brengen op de lijst der en waarop DOKTER BRUYNZEEL als candidaat voor NOORD-BEVELAND voorkomt. DRUK EN UITGAVE A. G. M. BSARKUSSE TE WISSENKERKE TELEFOON N3. 308 GIRO No. 32622 Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. Franco per post f 2.25. Hoofdredacteur: A. G. M. Markusse te Wissekerke. 2200 betalende abonné's. FINANCIËEL NIEUWS. Financiële berichten verstrekt door de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. te Kortgene. De Beurshandel. Vanaf 10 Mei 1946 is de handel mogelijk in: ,1 2. 3. binnenlandse obligaties en pand brieven; aandelen in binnenlandse bank en credietinstellingen (niet in aandelen van hypotheekbanken); aandelen in binnenlandse indus triële ondernemingen. Geleidelijk zullen telkenmale an dere groepen van fondsen tot ver handeling worden toegelaten. Het aankopen van effecten is uit sluitend met vrij geld toegestaan, behoudens een enkele uitzondering. (Geblokkeerde rekening Rechtsher stel ontstaan door de creditering van de opbrengst van aflosbaar ge stelde obligaties en pandbrieven dekkingsaankoop voor baissetrans acties van voor 5 September 1944). De aankoop van effecten, anders dan met eigen geld, is nadrukkelijk verboden. Practisch mogen alle effecten wor den verkocht, behalve: 1. effecten aan toonder, die gedu rende de oorlog „zwart" zijn gekocht of door schenking zijn verkregen 2. effecten op naam, die tijdens de oorlog hetzij in regelmatig beurs- verkeer, hetzij „zwart" zijn ge kocht of door schenking zijn verkregen 3. effecten, gekocht ten laste van tegoed dat ten behoeve van Rechtsherstel was geblokkeerd. In speciale gevallen kan voor de verkoop van deze fondsen een ver koopvergunning worden aange vraagd. De verkoper kan te allen tijde aansprakelijk worden gesteld voor de schade, welke door cje verkoop 'voor een eventuele vroegere bezit ter kan ontstaan. Behalve de nor male provisie wordt nog '/4°/o pro visie in rekening gebracht ten be hoeve van het Waarborgfonds Recht- herstel en de kosten voor de uit te oefenen controle. Voor zover de herkomst van het te verkopen effect niet valt na te gaan is de opdrachtgever verplicht een koopnota of ander bewijsstuk over te leggen. Is dit er niet dan kan een speciale/ vergunning wor den aangevraagd. Van verkochte effecten, die „niet jong" zijn, wordt 50op geblok keerde en 50% op vrije rekening geboekt. De opbrengst van „jong" bezit wordt voor 100°/o in vrij geld ter beschikking gesteld. Onder „jong" bezit kunnen in het algemeen worden verstaan: 1. effecten, welke na 9 Mei 1946 in regelmatig beursverkeer zijn gekocht en welker koopprijs ge heel met vrij geld is betaald; 2. de 2'/20/o Spaarcertificaten Ne derland 3. effecten, welke na 9 Mei 1946 zijn uitgegeven en met vrij geld betaald. De opbrengst van certificaten van Amerikaanse aandelen, die „niet jong" bezit zijn, wordt slechts voor 40% op geblokkeerde rekening ge crediteerd. Het is toegestaan de geblokkeer de opbrengst van effecten te gebrui ken voor het afdekken van debet- saldi per 30 November 1945, resp. het laagste debetsaldo sindsdien of voor de betaling van oude belas tingschulden. De opbrengst van uitgelote obli gaties moet op geblokkeerde reke ning Rechtsherstel worden gecredi teerd. Dit bedrag mag gebruikt wor den voor aankoop van effecten, wel ke echter niet mogen worden ver kocht. Indien verkoop en koop op dezelfde dag voor rekening van den zelfden opdrachtgever geschie den, mag de opbrengst van de ver kochte stukken worden gebruikt voor de betaling van de koopsom der nieuwe effecten. Eventueel verschil moet in vrij geld worden bijbetaald resp. op geblokkeerde rekening wor den geboekt. De opbrengst van na 9 Mei 1946 met vrij geld gekochte effecten wordt voor 100°/o in vrij geld ter beschik king van den verkoper gesteld. Bank voor Onroerende Zaken. De achterstallige 2 jaar obligatie rente is te wijten aan de omstan digheid, dat de obligatierente niet meer wordt verdiend. (Enkele mil- lioenen aan ontvangen aflossingen werden belegd in onroerend goed, vnl. onbebouwde terreinen, dus geen rendabel bezit). De oorlogsschade is niet groot en inmiddels bevredigend geregeld. Voor het overige is het onroerende goed niet alleen intact gebleven, doch zelfs toegenomen. De intrinsieke waarde 'der obli gaties lijkt verzekerd. Zolang de huidige toestand voor onroerend goed voortduurt, zal gezien de hoge rentelasten de winst- en verliesrekening niet of CHRISTELIJK HISTORISCHE UNIE De besturen der Kiesverenigingen Kamperland en Wissekerke: Ds. P. Six Dijkstra, Voorzitter. I. Ligthart Schenk, Secretaris. J. C. Noordhoek, Penningmeester. G. P. Leendertse Mz. A. B. de Groote. H. N. de Nie, Voorzitter. G. E. Overweg, Secretaris. M. de Schipper, Penningm. C. J. de Smit. A. J. van der Maas.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1946 | | pagina 1