Stemt No. 1 van lijst 4 H. W. TILANUS OPROEP. PARTIJ VAN DE ARBEID De jongeren doen het ook No. I van lijst 3: J. Mr. J. W. A. BURGER. No. 1 van lijst 1. lij een donkere toekomst J. No. 1 van lijst 3. De Besturen der C.H. Kiesverenigingen te Kamperland en Wis- sekerke bevelen U dringend aan Uw stem Vrijdag a.s> uit te brengen op de lijst der De ouderen stemden Anti-Revolutionair. Het beginsel blijft! DE PARTIJ VAN DE ARDEID ARBEID een partij met begin selen, gebaseerd op Gods woord. CHRISTELIJK HISTORISCHE UNIE De besturen der kiesverenigingen Kamperland en Wissekerke: Ds. P. Six Dijkstra, Voorzitter. I. Ligthart Schenk, Secretaris. J. C. Nooréhoek, Penningmeester. S. P. Leendertse Mz. A. B. de Groote. H. N. de Nie, Voorzitter. G. E. Overweg, Secretaris. AA. de Schipper, Penningm. C. J. de Smit. A. J. van der Maas. lijk verdiend. Vooral de heer C. van Bemden te Kortgene, agent deffir- ma Sauer voor Noord-Beveland heeft door de annulatie der reeds gesloten contracten een niet onaan zienlijk geldelijk verlies geleden. Hem zij het afsluiten van contrac ten voor alle andere zaadteelt dan stekbieten van harte gegund. Landbouwers, wilt ge op uw be drijf zaadteelt gaan uitoefen Uit stekend, meerdere firma's staan hier voor te uwer beschikking doch teelt nooit stekbieten. j. EVERSD1JK. Kortgene, Mei 1946. FINANCIËL NIEUWS. Financiële berichten verstrekt door de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. te Kortgene. Reeds voor de oorlog bestond er bij sommige Staten een streven om in onderling overleg te geraken tot het slechten van tariefmuren en an dere barrières, die de internationale goederenruil belemmerden en een hinderpaal vormden voor een voor spoedige ontwikkeling van de we reldhandel. Zulk een overleg vond in verschillende vormen plaats en Stemt allen daarom leidde tot uiteenlopende gevolgen. In zekere zin is er derhalve niets nieuws onder de zon, wanneer een aantal hoge Belgische autoriteiten op uitnodiging van de Nederlandse regering ons land bezoekt teneinde de problemen, voortspruitende uit de douaneovereenkomst tussen ons land en de Belgisch-Luxemburgse De aanstaande verkiezingen voor de Tweede Kamer, Provinciale Sta ten en Gemeenteraden, zullen beslissen over de koers, die het bevrijde Nederland zal gaan. De afgelopen jaren van oorlog en bezetting hebben ons nationaal zo wel als internationaal geplaatst in een volkomen gewijzigde wereld. Zo als wij tijdens de bezetting in gemeenschappelijke verantwoordelijkheid stand hebben gehouden tegen het nationaal socialisme, zo is het nu onze plicht om in gemeenschappelijke verantwoordelijkheid in een nieuwe we reld gestalte te geven aan een nieuw Nederland. De opbouw van een nieuw Nederland zal slechts kunnen slagen, wan neer hij gedragen wordt door een herstel van de zedelijke waarden; wanneer de persoonlijke vrijheid en de persoonlijke verantwoordelijkheid voldoende gewaarborgd zijn tegen de gevaren van staatsabsolutisme; wanneer, de eerbied voor de menselijke persoonlijkheid het fundament wordt in een herboren democratie; wanneer de ordening van het maat schappelijk leven gestuwd wordt door een wil tot cosequente sociale ge rechtigheid. Als volk staande voor ongekend zware taken, meent de Partij van do Arbeid, dat een doorbreking der onvruchtbaar geworden politieke scheidslijnen in het belang van land en volk dringend geboden is en streeft zij er naar om alle vooruitstrevende krachtens uit de verschillende godsdienstige en maatschappelijke kringen te verenigen. Doordrongen van de op haar rustende verantwoordelijkheid doet de Partij van de Arbeid een beroep op alle kiesgerechtigde mannen en vrouwen om door hun stem haar in de gelegenheid te stellen haar pro gram te verwezenlijken. staat in dienst van het gehele volk. is de bron van alle welvaart. ARBEIDERS, BOEREN, MIDDENSTANDERS, INTELLECTUELEN en alle overige volksgroepen stemt daarom op 17 Mei a.s op economische Unie van 5 Septem ber 1944, te bespreken en op te lossen. Blijkens de uitlatingen van enige autoriteiten, gedaan ter ge legenheid van dit bezoek, is er e- venwel thans een nieuw element in het geding, dat in sterke mate uit gaat boven de tot op heden ge bruikelijke doelstellingen. Wij be doelen hiermede de opmerkingen, dat gestreefd moet worden naar een economische unie met België en Luxemburg en dat daarbij de ge durende de oorlog in Londen ge sloten douane-overeenkomst een eerste stap in die richting dient te Stemt daarom allen op zijn. Een economische unie is een overeenkomst van geheel andere orde dan een douane-unie, doch het blijkt, dat zulks niet ieder ge heel duidelijk is. Wij menen der halve goed te doen, de vele com mentaren, die reeds naar aanleiding van de in het midden der vorige maand gehouden besprekingen ver schenen zijn, nog met een enkel woord aan te vullen, waarbij wij speciaal dit verschil in het oog zul len houden. De douane-overeenkomst van 5 September 1944 heeft ten doel, te geraken tot opheffing van de in voerrechten bij het wederzijdse han delsverkeer tussen Nederland en de Belgisch-Luxemburgse economische Unie. Dit wil dus zeggen, dat Ne-

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1946 | | pagina 2