Oud-Minister H. van Boeyen. BURGERLIJKE STAND. Distributiedienst Wissenkerke. Brieven Evacué's uit Walcheren uit Indië. Donderdag 28 Febr. a.s. Verwarring en Zekerheid. KOMT ALLEN. HET BESTUUR. Wik U iets laten verven? P. A. Meulenberg, Kamperland. Wissekerke. Geboren 10 Febr. Leendert Johan nes Adriaan, z.v. Hendrik Pieter' Versluis en Maatje Sara Jasperse. Ondertrouwd 22 Febr. Adriaan Pie ter Heijboer 22 jr. en Catharina Hetidrika Verhuist 22 jr. Overleden 10 Febr. te Goes Klazi- na Cornelia Meulenberg 57 jr. echt genote van Marinus de Nooijer. 11 Febr. te Goes Cornelis Leendert Ne- lisse 70 jr. echtgenoot van Corne lia Koole. 15 Febr. Maarten Jacob Marcusse, 7 dagen, z.v. Johannes Abraham Marcusse en Jannetje Cor nelia de Smit. Adriaan Filius 85 jr. echtgenoot van Sara Bouterse. Dadels binnenkort zonder bon verkrijgbaar. Binnenkort zullen dadels zonder bon in de handel verkrijgbaar zijn. De regering heeft een partij van 3.000 ton aangekocht, die voor het grootste deel reeds in ons land zijn aangekomen. De beste kwaliteiten zullen ter beschikking van den con sument worden gesteld, het overige wordt afgeleverd aan de verwer kende industrieën. Van politiezijde wordt bekend ge maakt, dat artikel 59 van het Mo tor- en Rijwielreglement nog steeds van kracht is. Dit artikel luidt: Een rijwiel, waarmede vanaf een half uur na zonsondergang tot een half uur vóór zonsopgang over een weg of een rijwielpad wordt gere den moet voorzien zijn van: a. aan de voorzijde van een lan taarn, die voorwaarts een hel der geel of een helder wit licht uitstraalt; b. aan de achterzijde van een lan taarn (achterlicht) welke lan taarn, duidelijk zichtbaar voor het achteropkomende verkeer, een rood licht uitstraalt; c. bovendien moet een rijwiel waar mede over een weg of rijwiel pad wordt gereden steeds - dus ook overdag - van een wit ach terspatbord zijn voorzien. Het niet-nakomen van dit voor schrift leidt tot strafvervolging. Met betrekking tot de rattenbe strijding volgen nadere mededee- lingen. Wissekerke, 22 Februari 1946. De wnd. Burgemeester van Wissenkerke, M. VOGELAAR. Uitreiking bonkaarten 4e en 5e periode 1946. Voor de uitreiking 4e en 5e pe riode 1946 worden de volgende bonkaarten uitgereikt: 1. Bonkaart KA tot en met KE 604. 2. Bonkaart LA tot en met LE 604. 3. Bonkaart QA, QB, QC. Aan mannelijke personen geboren in 1928 of vroeger 1 tabakskaart QA 604, óf een versnaperingenkaart QB 604, óf een gecombineerde kaart QC 604. Aan vrouwelijke personen, gebo ren in 1928 of vroeger 1 versnape ringenkaart QB 604 óf een gecom bineerde kaart QC 604. Aan mannelijke en vrouwelijke personen geboren in 1929 of later 1 versnaperingenkaart QB 604. De uitreiking zal plaats hebben op de navolgende dagen en uren Geersdijk: op Maandag 25 Febr. voor zelfver- zorgers van 9 tot 10.30 uur voor hen wier familienaam begint met de letters A—M en van 10.30 tot 12.30 uur de letters NZ. Niet-zelfverzorgers van 2 tot 3 uur. Kats op Dinsdag 26 Febr. voor zelfver- zorgers van 9.30 tot 11.30 uur de letters AL en van 11 30 tot 1 uur de letters M—Z. Niet-zelfverzorgers van 2.30 tot 3 uur. Colijnsplaat op Woensdag 27 Febr. voor niet- zelfverzorgers van 9.3012 uur de letters AM en van 1 tot 3 uur de letters NZ. Op Donderdag 28 Febr. voor zelf- verzorgers van 9.30 tot 12 uur de letters A—G en van 13 uur de letters H—L. Op Vrijdag 1 Maart voor zelfver- zorgers van 9.30 tot 12 uur delet ters MS en van 1 tot 3 uur de letters TZ. Kortgene op Maandag 4 Maart voor niet- zelfverzorgers van 9 tot 12 uur de letters AL en van 1.30 tot 3.30 uur de letters M—Z. Op Dinsdag 5 Maart voor zelf- verzorgers van 9 tot 12 uur de let- AJ en van 1.30 tot 4 uur de let ters KR. Op Donderdag 14 Maart voor zelf verzorgers van 9 tot 12 uur de letters S—Z. Wissekerke op Woensdag 6 Maart voor niet- zelfverzorgers van 9 tot 10.30 uur de letters A—L en van 10.30 tot 12 uur de letters MZ. Voor zelfverzorgers van 1.30 tot 4 uur de letters A—G. Op Donderdag 7 Maart voor zelf verzorgers van 9 tot 12 uur de let ters H—M en van 1.30 tot 4 uur de letters NZ. Kamperland op Vrijdag 8 Maart voor niet-zelf verzorgers van 9.30 tot 12 uur de letters A—M en van 13 uur de letters N—Z. Op Maandag 11 Maart voor zelf verzorgers van 9.30 tot 12 uur de letters A—F en van 1 tot 3 uur de letters GK. Op Dinsdag 12 Maart voor zelf verzorgers van 9.30 tot 12 uur de letters LP en van 1 tot 3 uur de letters Q—U. Op Woensdag 13 Maart voor zelfverzorgers van 9.30 tot 12 uur de letters VZ. Medegebracht moet worden de nieuwe stamkaarten met inlegvellen en de zelfverzorgersomslag. Sluiting kringkantoor op Zaterdag. Hierbij wordt er nogmaals op ge wezen, dat des Zaterdags het kring kantoor van den Distributiedienst voor het publiek gesloten is. Op andere werkdagen is dit kantoor geopend van 9 tot 12 uur. Buurtvereniging Voorstraat - Molenweg Kortgene. Onze hartelijke dank aan alle me dewerkers van de feestavond op 19 dezer. In het bijzonder de dames en meisjes voor de voorbereidende werkzaamheden en de bediening, en den Heer A. Wolse voor de keurige leiding. HET BESTUUR. 18 October. We bevonden ons vandaag in het breedste gedeelte van de Middel- landsche Zee. Hoewel we de kust niet zagen lag toch aan stuurboord zijde Lybië. Te middernacht waren we ter hoogte van Tripolis. Italië ligt nu achter ons en aan bakboord, ver achter de horizon, strekt zich Griekenland uit. Rondom ons, zo ver ons oog reikt, kunnen wij ge nieten van de pastelachtige kleuren van de hemel en de zee, het kalm deinende water, waarin zich de wolken weerspiegelen en bij het aanschouwen van al dat nieuwe en vreemde zullen we wel eens gevoeld hebben, dat we iets bekends heb ben achtergelaten en iets geheel nieuws tegemoet gaan. 19 October. Honderd mijl van de Egyptische kust voeren we vandaag Oostwaarts. Om half acht in de morgen waren we ter hoogte van Solloem. Laat in de avond zijn we ter hoogte van Alexandrië, 75 mijl van ons verwij derd. Op deze zonnige dag viel echter voor ons een zwaar verlies. Een der onzen, Roelof Visscher, hebben we moeten afstaan aan de zee. Zijn lichaam gleed in het die pe blauwe water en zonk naar een onbekend graf. Nooit zullen zij, die hem beminden en afstonden voor de te verrichten taak in Indië, zijn graf kunnen bezoeken. Wij allen hier aan boord, die hem kenden en bij hem waren toen hij ons verliet en in de golven verdween, zullen hem in ons gebed niet vergeten. zullen eerstdaags een verrassing van het Roode Kruis ontvangen. Daartoe moet bon 01 van de door het Roode Kruis uitgereikte bon kaart ingeleverd worden Kamperland bij Dr. D. Metselaar Dinsdagmiddag a.s. Kats bij H. J. Maas Maandag a.s. Kolijnsplaat bij M. v.d. Weele Pz. Woensdagmiddag a.s. 2—4 uur. Kortgene bij Zuster Krello Maan dagmorgen a.s. Wissekerke bij H. N. de Nie Maan dag a.s. 4—6 uur. 20 October. Varmorgen waren de meesten van ons vroeg uit de hangmat, we zou den vandaag met een nieuw wereld deel kennis maken. Daar lag voor ons het ontwakende Port Saïd, zich koesterend in de reeds warme stra len van de ochtendzon. Weldra hadden de lange, ver in zee lopen de pieren, ons schip gegrepen en gleed de „Alcantara" langzaam de haven binnen. Hier overviel ons plotseling de Oosterse sfeer: la waaierige Egyptenaren met hun kaf tans en chocoladekleurige huid, ge huld in wijde smoezelige kledings stukken, grinnikten en schreeuwden ons toe. Weldra was ons schip om zwermd door kleine bootjes, waar in kooplieden met een rijke geba rentaal hun goederen aanboden. Langs de kade lag een lange rij visserbootjes, hun bonte kleuren weerspiegelend in het lichtgroene water. Sprietig staken de lange schuine gaffels in de lucht, som migen hadden hun blanke typische zeilen ontplooid en schoven zee waarts. Een creme-gele huizenmassa van hotels, handelshuizen, flats en woonhuizen, omlijst met het groen van de zacht-wuivende palmen, blikte ons tegen. We keken naar het levende schouwspel op de stra ten, we ademden de cosmopolitische sfeer, we dronken de bonte menge ling van warme kleuren. Dit was onze eerste kennismaking met het Oosten. (Wordt vervolgd) des avonds te 7 uur hoopt voor de Chr. Hist. Unie in de Chr. School te Wissekerke te spreken zijne Excellentie Onderwerp Wij verzenden het wekelijks. Depót van de Chem. wasserij en ververij „De Zon", Goes.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1946 | | pagina 2