UITVOERING SPECULAAS BISCUITS BESCHUIT DOOR E.M.M. Na afloop Bal. H,H. LANDARBEIDERS. een duitse Herder voor de halve prijs Amerikaansche Linnen Damesschoenen. Er zijn een aantal Amerikaansche linnen DAMESschoenen beschik baar, in de maten 34 tot en met 41 a f 2.95 per paar. Deze schoenen zullen worden ver kocht op onderstaande dagen te Colijnsplaat op Donderdag 13 Dec. van 9—12 en 2—4 uur Meubel winkel firma D. de Pree Zn. Kortgene op Dinsdag 11 Dec. van 14 uur Schoenhandel van Halst. Kats op Vrijdag 14 Dec. van 9—12 uur Schoenhandel van der Maas. Wissenkerke op Maandag 10 Dec. van 9—12 en 2—4 uur Schoen handel van Halst. Kamperland op Woensdag 12 Dec. van 9—12 en 2—4 uur Garage Lamain. Geersdijk op Vrijdag 14 Dec. van 24 uur Distributiekantoor. Medegebracht moet worden de Tweede Distributiestamkaart en gepast geld. Niet in aanmerking voor deze schoenen komen personen, die na 1 Augustus 1945 een bon voor een paar leren schoenen hebben ont vangen. Zij, die een paar van deze schoe nen hebben ontvangen, zullen in elk geval niet vóór 1 April 1946 in aanmerking komen voor een paar leeren schoenen. Albert Heijn. Colijnsplaat. Wie ruilt mijn kunstschaatsen met schoenen maat 43 voor een voor oorlogse overall en een stel onder goed v.o. Adres Noordeindstr. A 113 Wissekerke. OP 13 EN 15 DECEMBER A.S. Muziek door E.M.M. Daarna opvoering van een tweetal vrolijke toneelstukken. 13 December wordt geheel ten bate van het Ned. Roode Kruis gespeeld. Aanvang 7 uur. Bespreekt tijdig Uw plaatsen in de Stadswijnkelder, waar ook de toegangskaarten verkrijgbaar zijn. Verzekert Uw varkens en geiten bij het BUREAU VOOR DE HANDEL Agenten: M. P. DE LOOFF, Achterweg 145, Wissekerke. A. J. DE LOOFF, Veerhuis, Kortgene. Te koop goed waaks. J. ZWEMER, Jacobapolder B 387, Kamperland. Beschuit van een kwartje voor 12'/2 cent. Albert Heijn. Colijnsplaat. EEN BEROEP OP DE VEEHOUDERIJ. Bij de botervoorziening gaan de kleine kinderen voor. De maatregel van den Minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening tot afschaffing van de speciale regeling der botervoorzie ning voor de melkveehouders, die met hun gezinsleden op de marga rinebonnen boter ontvingen, is niet onverwachts gekomen. Reeds enige tijd geleden was aangekondigd, dat opheffing van de bijzondere verzor ging der veehouders in overweging was genomen, omdat de zwakke boterpositie anders niet een voort zetting der rantsoeneering met bo ter op de huidige basis voor de groep der kleinste kinderen, die het allereerst voor boter in aanmerking dienen te komen, mogelijk zou kun nen maken. Nu met ingang van de inmiddels ingetreden nieuwe distributieperiode de veehouders met de overige con sumenten gelijk zijn gesteld, zal de boterverstrekking aan de kinderen tot en met vier jaar de gehele win ter kunnen worden volgehouden, terwijl aan personen boven de vier jaar na 24 November j.l. waarschijn lijk nog drie maal de gebruikelijke hoeveelheid van 125 gram boter ge geven zal kunnen worden. De melkveehouders worden als boterproducenten als normale con sumenten beschouwd, omdat de hoeveelheid boter zo gering is, dat elke bijzondere verzorging van deze groep de boterrantsoenering voor de groep der kleine kinderen deze winter onmogelijk zou maken. In veehouderskringen zijn de meningen verdeeld. Velen zien in, dat de ge lijkstelling van alle bevolkingsgroe pen redelijk is, nu het gaat om de boter voor de kleine kinderen. An deren menen niettemin, dat zij als boterproducenten in de eerste plaats recht hebben op het product. Minister Mansholt, die een be roep op de veehouders doet om aan de uitvoering van de nieuwe rege ling hun volledige medewerking te verlenen, is echter overtuigd, dat zij hun mening zullen herzien, als zij weten, dat handhaving van de oude regeling een onevenredig groot deel van de beschikbare hoeveel heid boter zou opeisen. Welk onevenredig groot deel zal uit de volgende becijfering blijken: De botervoorraad per 24 November is berekend op ongeveer 4.000 ton. Naar schatting zal er van die da tum af tot half Maart 1946 onge veer 4.500 ton worden geproduceerd, zodat in totaal rond 8.500 ton be schikbaar zal komen. Om de distri butie vlot te laten verlopen, is een werkvoorraad bij de handel nodig van ongeveer 1.000 ton, zodat ca. 7.500 ton kan worden gedistribu eerd. Voor rantsoenen voor zieken en aanstaande moeders en aan toewij zingen voor ziekenhuizen e.d. is in deze periode ca. 2.000 ton nodig. Zouden melkveehouders op de mar garinebonnen bonnen boter kunnen betrekken, dan is hiermede tot half Maart 4.500 ton gemoeid, zodat er voor de overige consumenten slechts 1.000 ton beschikbaar zou zijn. Dit zou betekenen, dat op basis der huidige distributieregeling, waarbij per 2 weken aan kinderen van 0—4 jaar 250 gram boter wordt verstrekt en aan personen boven die leeftijd 125 gram, aan eerstgenoemde groep nog slechts gedurende 5 keer 250 gram boter zou kunnen worden ge distribueerd, terwijl er voor de twee de groep, dus alle consumenten bo ven 4 jaar, gedurende de gehele winter geen boter meer beschikbaar zou zijn en men dus uitsluitend op margarine en vet zou zijn aange wezen. Het is zeer twijfelachtig of de verwachting, dat uit Denemarken nog een hoeveelheid boter zou kun nen worden ingevoerd, in vervulling kan gaan. Wordt de situatie in het licht van deze feiten gezien, dan mag van de veehouders begrip voor het sociale karakter van de maatregel worden verwacht. Het Nederlandse volk zal de medewerking aan de uitvoering der nieuwe regeling zien als de toetssteen van hun gezindheid. In het belang van de kleine kinderen, in het belang van de gemeenschap moge de aflevering van boter deze winter zo hoog mogelijk worden op gevoerd.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1945 | | pagina 3