Albert Heijn's Chocolade Letters 't Klinkt raar Maar waar, Wij wassen nu zeil Uw haar! Engelse Shampoo 0. Scherp, Kapper, Kortgene. Oud-telef. no. 215. Ontvangen op de chocolade-bon. Colijnsplaat. St.-Nicolaas komt!! Alles hebben we niet, maar toch wel wat. Beziet de etalage I JOH. VERBURG, B 140, KAMPERLAND. Padvinderij. Hebben wij vorige maal de or ganisatie van de padvinders zelf besproken, het volgende punt be paalt het optreden naar buiten. „Het opwekken van ridderlijkheid, naas tenliefde en hulpvaardigheid door het bewijzen van diensten aan an deren en aan de gemeenschap". Het nut van deze eigenschappen zal niet bepleit behoeven te wor den. Reeds den kleinsten jongen wordt gevraagd minstens eenmaal per dag een goede daad te doen. Dit behoeft geen wereldschokkend grote daad te zijn. Ook in het klei ne vindt men reeds de voldoening weer een medemens geholpen te hebben. Niemand zal aan de be koring weerstand kunnen bieden om nogmaals te trachten een blij gezicht te zien. Het moet tot een gewoonte worden de gehele dag te speuren of er nog iets te helpen valt. Op de karaktervorming heeft dit vanzelfsprekend grote invloed. Kunt U slecht gehumeurd zijn, als U pas een ander blij gemaakt hebt Niet alleen speuren naar moge lijkheden om te helpen, er is meer op te merken in de wereld. Hier toe moet men echter over goede zintuigen beschikken. Ook hierin moet de padvinder getraind zijn. Hoe vaak leest of hoort men niet van reizigers in vreemde wereld delen, hoezeer de inlander over zin tuigen beschikt, waarop wij jaloers moeten zijn. Het altijd op zichzelf aangewezen zijn in de natuur traint de zintuigen. Ook het opmerkings vermogen kan ontwikkeld worden. Dit is een opgave, die in de pad vinderij zeker niet verwaarloosd wordt. In het verdere leven is dit een van de dingen, waaraan men zeer zeker veel zal hebben, b.v. een proef, die alle jongens moeten afleggen bestaat hieruit, dat zij ge durende een minuut 24 uitgestalde voorwerpen mogen bekijken, waar na zij er uit het geheugen minstens 18 moeten kunnen opschrijven. Aan goed ontwikkelde zintuigen in een slecht ontwikkeld lichaam heeft men nog niet veel. Sport staat dan ook zeker niet onderaan op het programma. Het bezit van een goed corpus is iets, waarop men zuinig moet zijn. Den jongen wordt daar om een groot verantwoordelijkheids besef bijgebracht voor het in stand houden van zijn gezondheid. Een goed voorbeeld doet goed volgen. De Chief Scout B.P. was een goed voorbeeld. Wist U, dat hij op zeer hoge leeftijd nog altijd in de open luch sliep Reeds het feit, dat hij op zo'n hoge leeftijd nog kern-ge zond was na een hard buitenleven, bewijst, dat dit niet nadelig is, in tegendeel. Behalve al deze op de practijk van het leven gerichte punten is er ook een sterk idealistische inslag, n.l. de bevordering van de wereld vrede door het onderhouden van vriendschappelijke betrekkingen met overeenkomstige zusterorganisaties in andere landen. Iedereen, die ooit de ontmoeting tusschen padvinders uit verschillende landen heeft bij gewoond, zal het nut beseffen. On middellijk is er vriendschap en we derzijds begrijpen. De wetenschap, dat de ander dezelfde belofte heeft afgelegd bij zijn intreden in de pad vinderij geeft een aanknopingspunt voor blijvende vriendschap. Zeer vaak voert men een langdurige cor respondentie. Deze ontmoetingen vinden hun hoogtepunt in de z.g. Jamboree, die normaal om de 4 jaar wordt ge houden. Deze meetings moeten wel bijdragen en op de duur zal dit ze ker effectief blijken te zijn. Wan neer het groeiende geslacht vrien den heeft in alle landen, zal dit ideaal zeker bereikt worden. In een volgend artikel zullen pad- vinderswet en belofte onder de loupe genomen worden. "iC Zojuist ontvingen wij weer oude kwal. a f 2.25 per flacon. O. SCHERP, Kortgene.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1945 | | pagina 6