TONEELUITVOERING lil- en Distributiekring Wissenkerke. Offers Gevraagd. een mod. Kinderwagen „Ons Genoegen" Kats. op Donderdag 29 en Vrijdag 30 Nov. 1945 Trouwen of Betalen, Na afioop Bal Tweedehandsch Legerschoenen. Er zijn nog eenige paren tweede handsch legerschoenen van de ma ten 39, 40, 41 en 42 beschikbaar, leder, die hiervoor in aanmerking wenst te komen, kan in de week van 26 Nov. t.e.m. 1 Dec. 1945 een aanvraagformulier indienen op de gebruikelijke dagen en uren. Na-uitreiking bonkaarten 13de periode 1945. De na-uitreiking van bonkaarten 13de periode 1945 zal plaats heb ben te Geersdijk op Maandag 26 November 1945 van 9.30 tot 11.30 uur. Aan personen, die niet zijn inge schreven in het bevolkingsregister van de gemeenten Kortgene of Wis senkerke en van wien de Tweede Distributiestamkaart nog niet is voor zien van een controlezegel, zal een bonkaart worden uitgereikt, wan neer zij redelijkerwijs kunnen aan- toonen, dat zij de bonkaarten niet in hun eigen distributiekring kun nen afhalen. Geallieerde Textielgoederen. Gehonoreerd kunnen worden de volgende vergunningen voor gealli eerde textielgoederen: bij Firma de Regt te Wissenkerke: Kinderkousjes, Damesonderjurken, Damesondergoed. Bij Firma Hoek van Dijke te Wis senkerke: Damesjaponnen. Voor Zeeland staat een belang rijke week voor de deur. Een week, die geheel in het teken van het Roode Kruis zal staan, onder het motto: „Ook Zeeland helpt Indië". In de komende dagen zullen wij moeten tonen onze plicht recht te verstaan wanneer er hulp geboden moet worden. 29 en 30 November en 1 Decem ber zullen in alle gemeenten van onze provincie de Roode Kruis-col- lectanten rondgaan om ieders offer in te zamelen. Een geldelijk offer om onze in kommervolle omstan digheden verkerende land- en rijks genoten in Indië, die aan de rand van leven en dood staan, lichame lijk er weer bovenop te helpen. Tenminste twee van de honderd vijftig volledig gespecialiseerde ge neeskundige ploegen zullen wij, Zeeuwen, moeten uitrusten en finan cieren. De uit te zenden teams zul len de naam „Zeeland" dragen, zo dat in Indië onze landgenoten, wel licht ook leden van onze Zeeuwse familie, zullen kunnen ervaren dat onze geteisterde provincie met al onze eigen noden en zorgen, hen toch niet vergeten heeft. In het kader van de hulpverle ningsactie zullen in verschillende gemeenten ook Indië-avonden wor den georganiseerd, terwijl sport- en andere verenigingen zijn uitgeno digd hun medewerking te verlenen, door het houden van wedstrijden, toneelavonden enz. ten bate van het Roode Kruis. Prachtig kan het Roode Kruis werk voor Indië voorts gesteund worden door zich juist deze week als lid van het Ned. Roode Kruis aan te melden. Het ledental in deze provincie is zeer zeker voor grote uitbreiding vatbaar, wanneer men bedenkt dat nog slechts 5,4 °/0der bevolking van Zeeland lid is, tegen bijv. 50 in Zuid-Holland. Zeeuwen, een laatste beroep. La ten wij de in ons gestelde verwach ting niet beschamen. De f 50.000 - als het kan nog veel meer - móéten er komen. Er hangen mensenlevens van af! Dus: Geeft! Geeft!! Geeft!!! Het H.A.R.K.-comité te Kortgene heeft de beschikking gekregen over enkele petroleumvergassers en enkele dekens, zodat slechts zij hiervoor in aan merking komen, die daaraan drin gend behoefte hebben. Aanvraagbriefjes in te leveren bij Zr. KRELLO. Te koop bij L. C. ZWEMER, Dijk B 409, Kamperland. Zij die lid wtnsclien te worden van de Onderlinge varkensverz. „Door Eendracht Sterk" te Kortgene, kunnen zich daartoe opgeven in de maand December bij het Bestuur.' De Secretaris, J. POST. Zangvereniging ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan in café „Het wapen van Kats" van dhr. D. A. Meulenbêrg. Aanvang 7 uur w.t. Zaal open 6.30 uur. Opgevoerd zal worden de landelijke klucht in 3 bedrijven van Walter Kalkus. met medewerking van de T.M.B.-Band. Entree 1 gulden.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1945 | | pagina 2