Competitie-wedstrijd PITMANSCHOOL. Dansen Oranjefeest Openbare Vergadering Tiggeiaar uit Goes. het dichten van de putten in de dijken 207 - K 1108. Een kosthuis gevraagd een onderwijzeres Geen huur! Geen rente! Hoe kan dat? K. C. DE FGUW W. A. DINGEMANSE K0LIJNSPLAAT Orgel-, Piano- en Accordeonmuziek, Vrachtauto-vervoer. niet bakken niets thuisbezorgd. zitting helpster {Eierbetaling Zaterdag 25 Aug. 1945 Kortgene - Kolijnsplaatse Boys 31 Aug. en I Sept. a.s. KORTGEENSCHE ORANJE-VEREENIGING. 31 Augustus 1945 te Kortgene. Algemeen programma: van de Nederlandse Bond van Ar beiders in het Landbouw-, Tuin bouw- en Zuivelbedrijf op Dinsdag 4 September a.s. des avonds 8.30 uur w.t. in het hotel „De Kroon" te Wissekerke. Spreker: Komt allen op! Belangrijk voor deze tijd! Het bestuur van de Oud-Kort- genepolder zal trachten aan te besteden van dien polder, welk werk voor of op 13 October klaar moet zijn. Aanwijzing geschiedt Zaterdag 25 Augustus 1945, n.m. 3 uur off. tijd bij de molen. Inschrijvingsbiljetten uiterlijk Woensdagavond 29 Augustus in te leveren bij de Ontvanger-Griffier, Mejuffrouw J. F. M. Wolse. Namens het Bestuur, I. VAN MALDEGEM, Dijkgraaf. De nog op Noord-Beveland wo nende bestuursleden der Vereniging „De Noord-Bevelandsche Brug", worden uitgenodigd tot een bijeen komst op Dinsdagavond 28 Augus tus in „De Korenbeurs" te Kortge ne, 's avonds om 8 uur. Opgave Adreswijziging. Alle geëvacueerde landbouwers worden dringend verzocht, zulks in hun eigen belang, hun evacua tieadres op te geven aan den Dis trictsbureauhouder van het district, waar zij vandaan komen. Wijzigingen in het evacuatiea dres dienen eveneens onmiddellijk bij dezen D.B.H. te worden opge geven. Het is n.l. van het grootste be lang, dat ons van iedere evacué zijn evacuatieadres bekend is. fOMF* Degenen, die nog een vordering op of een schuld aan mij hebben, gelieven zich daarvoor te wenden tot Mej. j. F. M. WOLSE, Kort- gene. Th. WOLSE. Telefonisch aangesloten onder No. J. D. Noordhoek Geersdijk. Bakkerij, C 35. te Geersdijk, voor man alleen. Brieven onder Ietter G.D. aan het bureau van dit blad. Wie ruilt rol rasterwerk, nieuw, hoogte 1.75 m., lang 50 m., voor poeljes. L. GOULOOZE, Nieuwe weg C 76, Kolijnspiaat. Wie ruilt mijn nieuwe bruine lap stof, goed voor kort jasje of lange broek, voor dito lap grijs of blauw of andere kleur. A 262 s. Wisse kerke. Wie ruilt dames cresschoenen m. 39 voor leren damesschoenen m. 38. 2 katoenen herenhemden voor flan- nellen hemden, en luiers gevraagd voor iets anders, en jongensblouses voor winterjurkjes lft. V/2 jaar. Kortgene, 151. Wie ruilt een i.g.st.z. kinderstoel voor damesjapon of meisjes-winter jurk, lft. 10—13 jr. A 230, Wisse kerke. Wie ruilt een paar herenschoenen maat 42 voor maat 44. K. STOEL, Spuidijk B 85, Kamperland. Herplaatsing wegens misstelling. Het Bestuur der Chr. Bewaar school te Wissekerke vraagt te gen 1 October tevens Hoofd. Sollicitaties aan den Voorzitter D. LOUWERSE. Door lid te worden van ons Hy potheekfonds, waardoor men na enkele jaren sparen een spaarhy potheek krijgt. Dit is het snelste en goedkoop ste systeem voor hen, die niet le venslang huur of rente willen blijven betalen. Het systeem. Het systeem berust op: „Voor en met elkander sparen." Dit is een betere methode, dan dat men al leen voor een bepaald doel spaart. Dit blijkt duidelijk uit onderstaand voorbeeld Indien men een eigen huis wil hebben en lid wordt van de HYPO, dan heeft men voor een bedrag van bijv. f 3000.slechts f 6.— per maand te sparen, terwijl men om hetzelfde alléén te bereiken, bijna 3 maal zoveel zou moeten sparen! Men kan voor een hoger bedrag deelnemen en ook minder sparen, leder kan het sparen dus re gelen naar verkiezing. Het Hypo-systeem. De HYPO past naast deze snelle kapitaalvorming nog de z. g n. „Vreemd Geld" methode toe d.w.z. door niet alleen geld van de leden doch ook geld van hen die geen lid zijn uit te zetten. Hierdoor is het mogelijk de gelden nog vlug ger te verstrekken en ook een korte spaartijd te handhaven. Spaartijd. Deze ligt thans tussen 1 en 6 jaar (uitgezonderd tarief B). Hoe spoediger men echter deelneemt, des te korter spaartijd men heeft. De in het reglement genoemde max. spaartijd geeft de deelnemer ze kerheid dat hij in ieder geval niet langer behoeft te sparen. Toewijzingen. Elk kwartaal worden toewijzingen gehouden. De toewijzing geschiedt op volgorde van inschrijving. Wie het eerst komt, het eerst maalt! Na elke twee toewijzingen op volg orde, heeft echter een extra toewij zing plaats en wel aan hem, die het hoogste percentage van zijn deelnamesom heeft gestort. leder kan dus de spaartijd regelen naar verkiezing. Leentijd. Men moet in de leentijd niet spa ren, doch aflossen. De aflossing bedraagt minder dan de normale huur voor een dergelijk pand. Men betaalt dus als het wa re zijn huis met de huur. Men mag ook meer aflossen. leder kan dus de leentijd re gelen naar verkiezing. Zekerheid. Over alle termijnen wordt door de Rotterdamsche Bank gedispo neerd. Deze bedragen worden ge blokkeerd. De Hypo neemt het e- ventuele verlies op de belegde spaar gelden voor hare rekening. Inlichtingen worden gratis verstrekt door agentschap A 15. Kolijnspiaat. Middelburgschestraat 53. GOES. Telefoon 2077. In September beginnen de nieuwe cursussen: Rhythmisch machineschrijven (10-vingersysteem). (Wegens grote toeloop kunnen nog slechts enkele leerlingen wor den aangenomen!) Stenografie Pitman A. B. of C. (Het bekende Engelse stelsel). Voof geslaagden van H.B.S. of U.L.O.De speciale opleiding voor practisch Steno-typist(e). Opleiding Middenstandsdiploma (Duur 8 maanden). Boekhouden, Handelsrekenen, Handelsrecht, enz. Opleiding voor diploma Ned. Associatie voor praktijkexamens. Met het oog op aatjschaffing van leerboeken, is spoedige aanmelding zeer gewenst. Aanmelding voor alle cursussen: des middags van 2—5 en des avonds van 67 uur. De Directie: N. CRUCQ en G. J. BLIEK. Telefoon 2077. Muziekdepot Voorstraat Ontvangen w.o. de nieuwste uitgaven en zeer geschikt studiemateriaal. Vraagt catalogus. Vanaf heden houd ik mij weer beleefd aanbevolen voor alle P. de Looff. Kortgene. Voorstraat 15. De bakkers van Wissekerke ma ken bekend, dat zij de Vrijdagen 31 Augustus en 7 September Daarvoor in de plaats wordt Don derdags gebakken, tevens wordt op Zaterdag 8 September Alleen voor belastingbetalers met geblokkeerd saldi van ingeleverde 100-gulden biljetten zal op Maan dag 27 Augustus a.s., des avonds van 7 tot 9 uur, worden gehouden voor girering van hun belastingschuld. Coöp. Boerenleenbank „Colijnsplaat". Burgemeester en Wethouders van Kortgene roepen sollicitanten op naar de betrekking van aan de Openb. Kleuterschool te Kats tegen een nader overeen te komen belooning. Indiening sollicitaties binnen 10 dagen na verschijning van dit blad. bij G. Verburg, Wissekerke. Maandag 27 Augustus w.t. 9.30-10.30 de letters A t.e.m. E 10.30-11.30 F H 11.30-12.30 I K 12.30-1 L 2-3 M 3-4 N S 4-5 T Z Kamperland. Dinsdag 28 Augustus w.t. 9.30-10.30 de letters A t.e.m. F 10.30-11.30 G I 11.30-12.30 K 12.30-1 L 2-3 M N 3-4 O S 4-5 T Z Kats. Woensdag 29 Augustus w.t. 2-3 de letters A t.e.m. K 3-4 L S 4-5 T Z Eierkaarten meebrengen. DE EIERVERZAMELAARS. Aanvang 6 uur w.t. Terrein „Prinsland". in de „Korenbeurs". Kaartverkoop vanaf heden. 8.00 uur Rondrijden heraut. 8.45 uur Koraalmuziek „E.M.M." 9.30 uur Kerkdienst. 10.30 uur Kinderspelen. 12.30 uur Pauze. 1.30 uur Opstellen optocht. 2.00 uur Optocht. 3.00 uur Volksspelen. 5.00 uur Gecostumeerde Voetbalwedstrijd. 6.30 uur Pauze. 7.30 uur Volkszang. 8.00 uur Concert „E.M.M." 9.15 uur Fakkeloptocht. Opgave voor deelname optocht bij M. H. Noordhoek, idem voor volksspelen bij C. W. van Damme en idem voor versiering bij P. C. Schippers.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1945 | | pagina 2