Distributie van Klompen Bekendmaking. Bekendmaking. Vordering van Land. Distributiedienst Wissenkerke. Distributiedienst Wissenkerke. Een hond te koop 2 FOKVARKENS Zij, die voorheen klant wa ren bij den Heer A. W. Eflar- ctisse, kunnen zich vanaf heden laten inschrijven. 2e stamkaart medebrengen. Aanbevelend, GHUIGE. Wissekerke. Kolenhandel. S U I KERBIETEHZAA D. De le'den van de Coöp. Suikerfabrieken DINTELOORD, ZEVEN BERGEN en PUTTERSHOEK worden verzocht het bietenzaad a s. Woensdag 4 April of Donderdag 5 April te willen afhalen op de hofstede van Joh. van Maldegem Jacz. te Kortgene. Zakken meebrengen. De controleur, J. J. DE LOOFF. PITMANSCHOOL - Middelburgschestraat 53 - GOES. De Burgemeester van Kortgene maakt het volgende bekend: Aanvragen tot het verkrijgen van klompenbonnen kunnen tot en met 7 April 1945 schriftelijk worden ingediend op de gebruikelijke adres sen. De aanvragen moeten de volgen de gegevens bevatten: 1. Naam en voorletters van den aanvrager 2. Geboortedatum van den aan vrager 3. Woonplaats en huisnummer van den aanvrager; 4. Maat van de gewenste klompen. Per huisgezin van minder dan 8 gersonen mag 1 aanvraag worden ingediend; per huisgezin van 8 of meer personen mogen 2 aanvragen worden ingediend. Onvolledige aanvragen worden niet in behandeling genomen, even min als na 7 April 1945 ingekomen aanvragen. Alle vóór heden ingediende aan vragen voor klompenbonnen, welke niet behandeld konden worden (b.v. onvolledig ingevuld enz.) zijn ver vallen. Kortgene, 31 Maart 1945. De Burgemeester voornoemd, A. A. SCHUIT. De diphterie is nog steeds een ern stige bedreiging van de volksge zondheid. Vele kinderen zijn reeds aan deze ziekte ten offer gevallen en vooral ook jonge volwassenen worden niet gespaard. De verbrei ding van deze ziekte is niet alleen een gevaar voor de burgerbevolking, maar evenzo voor de geallieerde soldaten. Het is van het grootste belang deze epidemie te stuiten. Daarom zal er gelegenheid worden gegeven tot inenting. Deze inenting is voor al bedoeld voor kinderen van 1 tot 14 jaar. Ik dring er bij de ouders ten zeer ste op aan van deze gelegenheid gebruik te maken. Voor deze inenting 2al zitting worden gehouden te Kortgene op Woensdag 4 April a.s. van 14 tot 16 uur ten gemeen tehuize, te Colijnsplaat op Woensdag 4 April a.s. van 15 tot 16 uur ten huize van Dr. Maas, te Kats op Donderdag 5 April a.s. van 15 tot 15.30 uur in het café van den heer Versprille. Kortgene, 29 Maart 1945. De Burgemeester van Kortgene, A. A. SCHUIT. BURGEMEESTER EN WET HOUDERS VAN KORTGENE, maken ingevolge artikel 203 der ge meentewet bekend, dat van heden af, gedurende 3 maanden op de secretarie dier gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd een door hen op 16 Februari 1945 vast gestelde verordening, regelende de bescherming van jeugdige personen tegen zedelijke gevaren enz. in de gemeente Kortgene, welke verorde ning, blijkens het bericht van ont vangst van heren Gedeputeerde Sta ten der Provincie Zeeland van 23 Maart 1945, B No. 317/154, ter vol doening aan het bepaalde in arti kel 198 der gemeentewet aan ge noemd College werd medegedeeld. De tekst van genoemde verorde ning luidt als volgt: Artikel 1. 1. Aan minderjarige personen be neden de leeftijd van zestien jaar is het verboden zich tussen zons- onder- en zonsopgang buiten op te houden. 2. De in het eerste lid omschre ven verbodsbepaling geldt niet voor personen, die zich in gezelschap van één of meer opvoeders bevin den. Artikel 2. Opvoeders in de zin van deze ver ordening zijn zij, die belast zijn met de opvoeding van de jeugdige personen, bijgevolg de ouders of voogden of zij, die blijvend of tij delijk als hun vertegenwoordigers moeten worden beschouwd. Artikel 3. 1. Overtreding van deze verorde ning wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste driehon derd gulden. 2. Opvoeders, die door onvoldoen de toezicht jeugdige personen over treding van deze verordening mo gelijk maken, worden eveneens ge straft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. Artikel 4. Deze verordening kan worden aan gehaald als „Jeugdverordening Kort gene" en treedt in werking op de dag, volgende op die harer afkon diging. Kortgene, 27 Maart 1945. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. A. SCHUIT, Burgemeester. TAZELAAR, Secretaris. De Burgemeester der gemeente Kortgene, tevens waarnemend Bur gemeester der gemeente Wissen- kerke, roept iedere eigenaar van land, dat in gebruik is bij gealli eerde troepen, daarvan opgave te doen a.s. Dinsdag 3 April, tussen 9 en 12 uur, ter gemeente-secreta rie te Kortgene en te Wissenkerke, onder opgave van het kadastrale nummer van het stuk land en de datum van ingebruikneming. „De Officier van Justitie bij de Arrondissements-Rechtbank te Mid delburg en de Ambtenaar voor de Tuchtrechtspraak voor de Voedsel voorziening te Middelburg maken het volgende bekend: Bij velen schijnt nog de opvat ting te heersen dat de voorschrif ten op het gebied der Voedselvoor ziening en der distributie niet steeds even nauwkeurig behoeven te wor den nageleefd. In de huidige omstandigheden is het evenwel noodzakelijk, dat al deze bepalingen met de meeste stiptheid worden in acht genomen. Om alle eventueel nog bestaande misverstanden uit de weg te ruimen, wordt er met de meeste nadruk op gewezen, dat door de vervolgende instanties met de grootste scherpte tegen overtreders der bovengenoem de voorschriften zal worden opge treden. Een ieder houde er dus rekening mee, dat bijvoorbeeld het niet op het dorsbriefje vermelden van graan en peulvruchten, het niet afleveren van alle melk, het clandestien slach ten, benevens alle zwarte handel en smokkelarij voor degenen, die zich daaraan schuldig maken, tot de meest ernstige gevolgen kan lei den/' Wie ruilt mijn verstelbare rol schaatsen op kogels voor jongens- zomerblouse, grote maat, of goed er voor. VAN DIJK, Kaaidijk 289B, Kortgene. De Burgemeester van Kortgene, tevens wnd. Burgemeester van Wis senkerke maakt bekend, dat ook geëvacueerden uit andere plaatsen bij de Plaatselijke Inlichtingen Com missie Militair Gezag, van de plaats waar zij geëvacueerd zijn, klachten kunnen indienen. De Plaatselijke Commissies zullen voor doorzending zorgdragen. De Burgemeester voornoemd, A. A. SCHUIT. Inlevering van bon BV 41 en BV 34 van de Brandstoffenkaart T 405. De Leider van de Distributiedienst Wissenkerke maakt hierbij aan pu bliek en handel bekend, dat bon BV 41 en BV 34 van de brandstof fenkaart T 405 uiterlijk 1 April 1945 bij den handelaar moet worden in geleverd. Na genoemde datum mogen de handelaren deze bonnen niet meer in ontvangst nemen. De handelaren dienen deze bonnen op Donderdag 5 April 1945 des middags tussen 2 en 3 uur op de dienst te Geers- dijk in te leveren. Na genoemde natum mogen geen bonnen meer worden ingeleverd. De Leider voornoemd, M. A. L. HUBREGTSE. Petroleum voor kookdoeleinden. In aansluiting op de publicatie van den heer Inspecteur voor de Distributie in de provincie Zeeland wordt belanghebbenden ter kennis gebracht, dat in de week van 2 tot en met 7 April de aanvraagfor mulieren petroleum voor kook doeleinden bij de Reizende Agen ten worden ingeleverd. Hiertoe bestaat gelegenheid te: Colijnsplaat Dinsdag 3 April des morgens tussen 9.30 en 12 uur. Kortgene Woensdag 4 April des morgens tussen 9 en 12 uur. Kats Woensdag 4 April des mid dags tussen 2 en 4 uur. Wissenkerke Donderdag 5 April des morgens tussen 9 en 12 uur. Geersdijk Donderdag 5 April des middags tussen 2 en 4 uur. Kamperland Vrijdag 6 April des mor gens tussen 9.30 en 12 uur. Na Vrijdag 6 April worden in het algemeen geen aanvragen meer in behandeling genomen. De leider van de distributiedienst Wissenkerke M. A. L. HUBREGTSE. Maandag 2e Paasdag worden er te Wissekerke geen Permits uitgegeven. Deelnemers in de Onderlinge Ver- zekerings Mij. tegen Hagelschade in Noord-Beveland, worden verzocht vóór 15 April a,s. eventuele wij zigingen in hunne bedrijfsgrootte op te geven aan het Bestuur. Tevens worden de leden attent gemaakt op art. 7 der Statuten, laatste alinea, luidende„Wordt een gedeelte voor één jaar in pacht of gebruik gegeven aan een ander, dan kan dat gedeelte niet in de ver zekering worden opgenomen. Namens het Bestuur, M. DE REGT, Secr. Wie ruilt vooroorlogse bruine kin derschoentjes maat 20 voor een paar dito maat 21 of 22. Voorstraat A 52a Wissekerke. in ruil een klein fornuisje en een paar nieuwe sportkousen leeftijd 13 jaar voor tuinbank met bijbetaling. Adres te bevragen bureau dit blad. ongeveer 1 jaar oud. Te bevragen bij J. DljKE, Kruisweg 266B, Wis senkerke. TE KOOP bij D. A. FORTUIN, Wissenkerke. Wie ruiit mijn z.g.a.n. rode dames zomerschoenen maat 39 met 3/4 hak voor schoenen met platte hak. Br. onder No. 777 bureau dit blad. Wie ruilt mijn goede werkschoe nen maat 41 voor goede jongens schoenen maat 33 of 34. S. WIS- KERKE, 79B, Kats. Terstond gevraagd wegens huwelijk een huishoudster, leeftijd 40-50 jaar. A. DE WIT, Winkelier, Co lijnsplaat. Met Mei een dienstbode ge vraagd voor dag of dag en nacht bij G. J. VAN DE LINDE, Prinsen- dijk, Kortgene. Wie ruilt een in goede staat zijnde piano tegen een zo goed als nieuwe Philips radio. C. MEULENBERG, B 246, Kamperland. Gevraagd net meisje of evacué voor dag of dag en nacht. Werk ster voor was aanwezig. Goede kost J. A. KALLEWAARD, Colijnsplaat. Donderdag 5 April a.s. beginnen te Kortgene in Hotel „De Koren beurs" de cursussen tot opleiding van het Middenstandsdiploma en Ad ministratief diploma voor de Land- en Tuinbouw. Aanvang cursus Middenstandsdiploma 5 uur. Aanvang cursus Administratiefdiploma 7 uur. Nieuwe leerlingen voor genoemde cursussen alsmede voor cursus praktijk diploma BOEKHOUDEN kunnen zich alsnog op aangegeven tijd aanmelden. De Directie, N. CRUCQ en G. J. BLIEK.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1945 | | pagina 2