NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD No. 2212 Zaterdag 17 Maart 1945 48e Jaargang Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. - - Franco per post f 2.25. Hoofdredacteur: A. G. M. Markusse te Wissekerke. DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE - TELEFOON No. 308 Zeeuwse Hulp boven de Rivieren en H(ulp) A(ctie) R(oode) K(ruis) Noord-Beveland geve met milde hand. Nu de bevrijding van een ge deelte van ons Vaderland een feit is geworden, richten de gedachten van hen, die zo gelukkig zijn in dit gedeelte te wonen, zich vanzelf sprekend met steeds toenemende bezorgdheid naar het nog door de vijand bezette deel. Een ieder wil zo gaarne iets doen om de nood en de smart daar te lenigen. In verschillende delen van onze provincie hebben al geldinzamelingen, het enige, dat door de autoriteiten kan worden toegelaten, plaats gehad. En thans is de beurt aan Noord- Beveland. Inmiddels zijn op de verschillen de dorpen comités opgericht, die in het begin van de volgende week een lijstcollecte zullen houden, van welker opbrengst 25°/0 bestemd is voor oorlogsslachtoffers in onze ei gen provincie. Bedenkt, dat het ditmaal wel een zeer bijzondere collecte is. Als wij nagaan, hoe zwaar andere delen van onze provincie te lijden hebben gehad, hoe hofsteden en landerijen zijn vernietigd of voor lange tijd onbruikbaar gemaakt door het oor logsgeweld en onder waterzetting, dan is er voor ons Noord-Bevelan ders, een grote reden tot dank baarheid, daar wij tot nog toe zo rijk gezegend zijn. Toont Uw dankbaarheid en me deleven in de nood uwer landge noten zowel hier in Zeeland als boven de rivieren, door met milde, zeer milde hand te geven. Noord-Beveland behoort daarbij in onze provincie aan de spits te staan. Het is een ere-zaak en dure plicht II Het Centrale Comité Noord- Beveland voor Hulp boven de Rivieren en H.A.R.K. A. A. Schuit, Kortgene, Voorzitter. L. G. Gelderman, Kortgene, arts, Vice-Voorzitter. J. Stolk, Kortgene, Secretaris. M. J. Noordhoek, Geersdijk, Penningmeester. Ds. P. Six Dijkstra, Kamperland. D. Metselaar, arts, Kamperland. S. Alburg, Wissekerke. j. A. van Pagee, Wissekerke. Ds. L. Dorst, Geersdijk. Ds. Dr. M. Hansen, Kats. G. J. de Graag, Kats. j. J. W. Klop, Kortgene. Z. C. Salomé Z.Cz., Kortgene. C. J. Kole, Colijnsplaat. A. van der Wal, Colijnsplaat. Het Plaatselijk Comité „Co lijnsplaat" C. J. Kole, Voorzitter. A. van der Wal, Secretaris. C. Hoogerheide, Penningm. L. P. Maas, Arts. Anth. Verburg Cz., Wethouder. L. A. Verburg Anthz. G. Sinke. P. van Dijke. P. J. Bom. Ds. Kluiver. Ds. Veenstra. M. van der Weele Pz. K. Besuijen. Het Plaatselijk Comité „Geersdijk", Ds. L. Dorst, Voorzitter. M. J. Noordhoek, Secietaris. A. I. Janse, Penningmeester. J. J. Verhulst. S. Breure. J. Lanse. P. de Looff. P. Kramer Mz. Het Plaatselijk Comité „Kamperland", Ds. P. Six Dijkstra, Voorzitter j. Buijze, Secretaris. N. H. van Dalsum, Penningm. Ds. F. J. van den Ende. D. Metselaar, arts. I. Tange. Het Plaatselijk Comité „Kats" Ds. Dr. M. Hansen, Voorzitter. M. W. v. Arenthals, Vice-Voorz. J. van Kasteel, secretaris. G. J. de Graag, Penningm. C. A. van der Maas. J. Mullié. G. Korteknie. P. de Regt. Het Plaatselijk Comité „Kortgene" L. G. Gelderman, arts, Voorz. J. Stolk, secretaris. J. W. Klop, penningmeester. A. A. Schuit, burgemeester. P. Tazelaar, gemeente-secr. Ds. W. A. Versteeg. Z. C. Salomé Z.C.zn. L. D. van Damme, gem.-ontv. 0. Scherp. Dr. Ir. D. de Waal. M. de Looff, Jac.zn. P. A. Priester. C. L. Maas. 1. Heystek. Het Plaatselijk Comité „Wissekerke" S. Alburg, Voorzitter. J. Kleppe, secretaris. P. M. den Boer, penningm. J. L. J. Bruynzeel, arts. S. H. van den Berg. I. C. Flipse. J. van Halst. H. C. de Kater. J. J. van der Maas. P. J. van der Moere. R. J. Scheele. Ds. A. A. Oostenbrink. J. A. van Pagee. Evacuée's op N.-Beveland! Ook Uw giften worden verwacht. Geeft naar Uw draagkracht en Uw dankbaarheid voor Uw rustig ver blijf hier. (Zeeuwse Hulp-Actie) Heden overleed plotseling, onze geliefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader GERRIT JACOBUS BAKKER, in de leeftijd van 62 jaar. Namens zijn diepbedroef de Vrouw en Kinderen, Wed. M. BAKKER - WlLDEROM. Stroodorp, 6 Maart 1945. GERARD M. GELUK en ADRY W. HARTOG hebben de eer, U namens weder zijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats heb ben op Woensdag 28 Maart a.s. te Kortgene. „Broedershof", St.-Maartensdijk „Klaverwijk", Colijnsplaat 3 Maart 1945. Toekomstig adres; „Broedershof", St.-Maartensdijk. Voor de bewijzen van deelne ming, ondervonden ter gelegenheid van het overlijden van onzen ge liefden Vader, Behuwd- en Groot vader P. W. DE VRIES, betuigen wij onze hartelijke dank. In zonderheid aan Dr. Bruynzeel voor de trouwe hulp al deze jaren van zijn verblijf op Wissekerke aan hem verleend. Uit aller naam, R. W. DE VRIES. Wissekerke, Maart 1945. De gedwongen evacuatie heeft destijds veel stof doen opwaaien en nog steeds bereiken mij klachten van mensen, die menen daarbij ten onrechte betrokken te zijn. Het is voor mij niet doenlijk de juistheid van die klachten na te gaan doch moet ik er op wijzen, dat de evacuatie op zichzelf geen bewijs is dat betrokkenen zich aan onvaderlandslievende daden hebben schuldig gemaakt. Comm. Mil. Gezag voor Z. en N.-Beveland, Kapt.J. A. HAGEDOORN. Teruggave van radiotoestellen Ten postkantore te Colijnsplaat zijn aanwezig 3 radio-toestellen, waarvan de eigenaar niet bekend is. Het betreft de volgende toe stellen N.S.F. - H 17a, Nr. E. 3538. E 011, V.50. Hz. 55.W. Erres KY 175, nr. 6796, 45 W. Eigenbouw-toestel met Philips con densatoren, zonder nadere kente kenen. Betrokken eigenaren dienen zich ten spoedigste te wenden tot den heer Directeur van genoemd post kantoor, zulks onder overlegging van de destijds ontvangen ont vangstbewijzen („strookjes"). Kortgene, 6 Maart 1945. De Burgemeester van Kortgene, A. A. SCHUIT. Bekendmaking voor geëvacueerden. Van het evacuatiebureau „Zee land" te Middelburg is bericht ont vangen, dat in overleg met de Accountantsdienst van den Provin cialen Voedselcommissaris en den Directeur van de Provinciale Stoom- bootdienst is overeengekomen, dat alle geëvacueerden, die hun inboe del uit de door hen verlaten woningen in het geinundeerde gebied wensen te vervoeren, zich daartoe kunnen wenden tot den Directeur van de Provinciale Stoombootdienst te Mid delburg, Branderij Molengang. Deze dienst stelt boten en per soneel kosteloos beschikbaar voor het transport tot Middelburg en Vlissingen. Het is noodzakelijk, dat de aan vraag enige dagen vóór de voorge nomen vervoerdag wordt gedaan of ingezonden, opdat er voor ge noemde dienst gelegenheid is, in verband met het beschikbare per soneel en materiaal, te kunnen be palen op welke dag het vervoer kan plaats hebben. Voor het eventueel verder ver voer over de weg moet de belang hebbende dan zelf zorgen. De hier op vallende kosten worden, voor zover de daarop bestaande tarieven zulks toelaten, door het Rijk ver goed. Kortgene, 5 Maart 1945. De Burgemeester van Kortgene, A. A. SCHUIT. Distributie van Klompen Gemeente Kortgene. Teneinde tegemoet te komen aan bezwaren, geuit door verschillende klompenleveranciers en andere in gezetenen der gemeente, zal op de vergunningen tot aankoop van klompen (z.g. klompenbonnen) voorlopig bij wijze van proef van gemeentezijde niet meer de naam van den leverancier worden ver meld. Betrokkenen zijn dus thans vrij, waar zij de klompen wensen te be trekken. Zij zullen de klompen ech ter moeten aanschaffen in het dorp hunner inwoning. De klompenleveranciers zijn thans verplicht hun naam en vol ledig adres duidelijk en onmid dellijk na de ontvangst van de bon daarop te vermelden. De aandacht wordt er voorts nog op gevestigd, dat klompenbonnen, welke zonder goedkeuring van ge meentewege, gewijzigd zijn, ongel dig zijn en niet door leveranciers in ontvangst genomen mogen wor den. Aanvragen om wijziging van een ontvangen klompenbon dienen te worden gericht tot de gemeente secretarie (voor Colijnsplaat en Kats via de gemeentebode). Kortgene, 6 Maart 1945. De Burgemeester van Kortgene, A. A. SCHUIT.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1945 | | pagina 1