Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad arbeider gevraagd en een koewachter Inkwartiering geallieerde troepen. Eenmaal geprobeerd Altijd begeerd! ANTH. VERBURG Jr. Distributiedienst Wissenkerke. Toeslag bijzondere arbeid 2 vaste arbeiders Zaterdag 10 Februari 1945 No. 2207 48e Jaargang Druk en Uitgave: A. G. M. Markusse te Wissekerke. Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. Advertentieprijs 10 cent per regel. Hoofdredacteur: A. G. M. Markusse. Enige kennisgeving. Zondag, 4 Februari, werd ons gezin vermeerderd door de geboor te van ons Zoontje JOHANNES JOLLIUS DIETRICH. Onze dank en vreugde is groot. Ds. P. SIX DIJKSTRA. J. E. SIX DIJKSTRA - van Ede. Kamperland. De Burgemeester van Kortgene maakt bekend, dat het hem bij een in overleg met de Militaire Autori teiten ingesteld onderzoek is ge bleken, dat de Heer C. J. J. van Arenthals, landbouwer te Kortgene, zich tijdens de bezetting als een goed Nederlander heeft gedragen en dat alle tegen hem genomen maatregelen z.i. daardoor ten on rechte hebben plaats gehad. Kortgene, 6 Februari 1945. De Burgemeester voornoemd, A. A. SCHUIT. Met Maart een bij L. M. DE VOS, landbouwer te Kamperland. Distributie van Klompen. De Burgemeester van Kortgene herinnert de klompenleveranciers in zijn gemeente aan de verplichting tot het doen van mededeeling van de aankomst van klompen (zie art. 3 van de Verordening op de dis tributie van klompen). Tegen na- latigen zullen noodzakelijk maat regelen getroffen moeten worden, aangezien een en ander de vlotte distributie van klompen belemmert. De klompenleveranciers dienen voorts binnen 3 dagen na dagtee- kening dezer publicatie schriftelijk op te geven de totale in hun bezit zijnde voorraad klompen, gesplitst in mans-, vrouwen-en kinderklom pen (dus nieuw ontvangen voor raad inbegrepen). Er wordt op gewezen, dat met de uitgifte van nieuwe bonnen eerst een aanvang kan worden gemaakt nadat alle leveranciers aan hunne verplichtingen hebben voldaan. In elk geval zullen nalatigen buiten aanmerking moeten blijven totdat zij aan hunne verplichtingen heb ben voldaan. Kortgene, 10 Februari 1945. De Burgemeester voornoemd, A. A. SCHUIT. Publicatie der gemeente Wissekerke. In verband met de dezer dagen plaats gehad hebbende uitreiking van inkwartieringsbiljetten, wordt het volgende bekend gemaakt. Een ieder die wel inkwartiering heeft of heeft gehad, doch geen in kwartieringsbiljet ontving, gelieve hiervan ten spoedigste ter secretarie kennisgeving te doen. Dit geldt tevens voor hen die alsnog inkwartiering krijgen, zon der dat, tegelijk met de aankomst der militairen, een inkwartierings biljet wordt overhandigd. Men gelieve er op te letten dat het biljet door den Commandant van het troepenonderdeel is gete kend. Na het vertrek der militairen dient het inkwartieringsbiljet zo spoedig mogelijk ter secretarie te worden ingeleverd, onder opgave van de juiste datum van vertrek. Daarna zal uitbetaling van het inkwartie- ringsgeld volgen. Bij een verblijf der militairen ge durende langer dan een maand, kan maandelijkse betaling plaats hebben. Het inkwartieringsbiljet dient daar toe binnen de eerste drie dagen der volgende maand ter secretarie te worden aangeboden. Koopt Uw pootgoed van de nauw keurigst geselecteerde velden van Noord-Beveland. Alle rassen en maten. B 101. Kolijnsplaat. De Leider van de Distributiedienst Wissekerke maakt bekend: dat binnenkort tot uitreiking van toeslagkaarten en rantsoenbonnen voor Bijzondere Arbeid zal worden overgegaan. Alle, thans in het bezit van de werkgevers zijnde toeslagbewij- zen, worden hiertoe ongeldig ver klaard. De arbeiders dienen zo spoedig mogelijk bij de correspondenten van hun woonplaats inlichtingenformu lieren af te halen, in te vullen en door hun werkgever te laten te kenen. De ingevulde en ondertekende formulieren dienen bij de Reizende Agenten te worden ingeleverd. Formulieren over de post ge zonden, of in de brievenbus ge deponeerd, worden niet geaccep teerd. Hiertoe zal zitting worden ge houden te Kortgene 14 Februari des morgens tussen 9 en 12 uur. Kolijnsplaat 14 Februari des mid dags tussen 2 en 5 uur. Wissekerke 15 Februari des mor gens tussen 9 en 12 uur. Geersdijk 15 Februari des middags tussen 2 en 4 uur. Kamperland 16 Februari des mor gens tussen 9 30 en 12 uur en des middags tussen 2 en 4 uur. Kats 17 Februari des morgens tus sen 9.30 en 11 uur. De tweede distributiestamkaart en de eventuele zelfverzorgingsbe- scheiden dienen te worden over gelegd. Wissekerke, 10 Februari 1945. De Leider van de Distributiedienst, M. A. L. HUBREGTSE. Gevraagd terstond of met Maart door H. C. DE KATER, landbou wer, Wissekerke.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1945 | | pagina 1