Distributiekring Wissekerke. een paar evacuées zitting zal worden gehouden 4 tot 10 Februari 1945 2 arbeiders gevraagd een kachel 1 arbeider en 1 knecht Een koewachter een knecht en een vaste arbeider een meid 2 arbeiders Wie ruilt Wie ruilt? 2 jonge honden 2 vaste arbeiders een dames gummiregenmantel arbeider gevraagd net dienstmeisje allerlei Tuinzaden Pootaardappelen W. C. NOüRDHOEK Hulpverlening boven de rivieren. 2 cent per liter wordt verhoogd. Teneinde te kunnen vaststellen hoe groot de oplage van ons blad moet zijn, zal door ons en onze agenten de eerstvolgende dagen aan U de kwitantie gepresenteerd worden. Het abonnementsgeld bedraagt bij vooruitbetaling f 1.- per jaar, franco per post f 2.25. Zij, die buiten de bestelkring val len van onze agenten, en toch abonnée op dit blad willen worden, gelieven hun naam en adres aan ons of de agenten op te geven, waarna geregelde toezending volgt. DE UITGEVER. De Leider van de Distributiedienst maakt bekend dat de uitreiking van bonkaarten 3e periode zal plaats hebben op de navolgende dagen en uren. Te Kortgene voor zelf verzorgers op Maandag 5 Februari van 9—12 en van 13.30 uur voor hen wier familienaam begint met de letter A tot en met O. Op Dinsdag 6 Februari van 9 11.30 uur voor hen wier familienaam begint met de letter P tot en met Z. Voor niet-zelfverzorgers op Dins dag 6 Februari van 13 uur. Te Kolijnsplaat voor zelfverzor- gers op Woensdag 7 Februari voor hen wier familienaam begint met de letter A tot en met K van 9.30 12 en van 13 uur. Op Donderdag 8 Februari voor hen wier familienaam begint met de letter L tot en met Z, eveneens van 9.30—12 en van 1—3 uur. Voor niet-zelfverzorgers op Vrij dag 9 Februari van 9.30—12 uur. Te Kamperland voor zelf ver zorgers op Maandag 12 Februari voor hen wier familienaam begint met de letter A tot en met L van 9.3012 en van 13.30 uur. Op Dinsdag 13 Februari voor hen wier familienaam begint met de letter M tot en met Z eveneens van 9.3012 en van 13.30 uur. Voor niet-zelfverzorgers op Woensdag 14 Februari van 9.30 12 uur. Te Wissekerke voor zelf ver zorgers op Donderdag 15 Februari voor hen wier familienaam met de letter A tot en met S van 9—12 en van 13.30 uur. Op Vrijdag 16 Februari voor hen wier familienaam begint met de letter T tot en met Z van 9—11.30 uur. Voor niet-zelfverzorgers op Vrij dag 16 Februari van 13 uur. NA-UITREIKING BONKAAR TEN OP MAANDAG 19 FEBRUARI TE GEERSDIJK VAN 9—11.30 UUR Zelfverzorgers worden verzocht zoveel mogelijk op het uur te ver schijnen hetwelk op hun zelfver- zorgersQmslag vermeld staat. De Leider van de Distributiedienst Wissekerke maakt bekend, dat de genen, die niet voorzien kunnen worden van electrische stroom, we derom in aanmerking komen voor petroleum. De uitreiking en invulling van formulieren zal plaats vinden te Kats op Maandag 5 Februari van 9.30—12 uur. Kolijnsplaat op Dinsdag 6 Februari van 2—3 uur. Kortgene op Woensdag 7 Februari van 9—12 uur. Wissekerke op Donderdag 8 Fe bruari van 912 uur. Geersdijk op Donderdag 8 Febru ari van 23 uur. Kamperland op Vrijdag 9 Februari van 9.3012 uur en van 13 uur. De stamkaarten van alle gezins leden dienen te worden overgelegd. Nader zal worden bekend gemaakt wanneer de petroleumkaarten wor den uitgereikt. Wissekerke, 1 Februari 1945. De Leider van de Distributiedienst Wissekerke, M. A. L. HUBREGTSE. Gevraagd voor huishoudelijk werk (man en vrouw). Brieven te richten onder letter A bureau dit blad. De Directeur van het Bijkantoor van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Goes maakt bekend, dat van wege zijn bureau ten gemeentehuize van Kortgene elke Donderdagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur ten gemeentehuize van Wissekerke elke Donderdagmiddag van 2 tot 3 uur. Alle zelfverzorgers van Noord- Beveland dienen zich in de week van met hun zelfverzorgersbescheiden tot hun P.V. te wenden ter invul ling van een aanvraagformulier. Tevens dienen zij op te geven naam, adres en gezinsgrootte van hun personeel die voor één of meer producten telerspremie genieten. Ook evacuées die voorheen zelf- verzorger voor brood waren kun nen zich op die dagen melden. De P.B.H. voor Noord-Beveland, M. TAZELAAR. Met Maart 1 woning beschikbaar, bij [AC. DIELEMAN, Onrustpolder, Kamper land. Te koop gevraagd liefst een sleekachel bij A. KORSHUIZE te Wissekerke. Terstond of met Maart benodigd bij P. VERHULST, landbouwer te Kamperland. gevraagd bij Fam. G. C. FLIK- WEERT te Wissekerke. Terstond of met Maart gevraagd door A. B. DE VRIEZE, landbouwer te Wissekerke. Terstond benodigd en met Maart bij W. VERHULST, landbouwer te Kamperland. een paar nieuwe jongenslaarsjes maat 24 tegen maat 26. D. VERMEULEN, Havenstraat A 97 te Kolijnsplaat. een paar sandalen No. 40 tegen een paar damesschoenen No. 40. H. FLIPSE, C 17, Geersdijk. (4 weken oud) te koop bij A. KORSHUIZE te Wissekerke. Met Maart gevraagd door A. HENDR1KSE te Wissekerke. GEVONDEN2de Kerstdag Tegen de gemaakte kosten terug te bekomen bij G. M. DljKE, Noord- langeweg 124A, Kats. Terstond of met Maart een voor vast werk bij G. H. LEEN- DERTSE, landbouwer, Wissekerke. Gevraagd bij M. A. DE LOOFF, Hoofd der School, Geersdijk. Bestellingen op te leveren door N.V. Wed. P. de Jongh te Goes, worden door onder getekende gaarne aangenomen. Prijscouranten met bestellijst ver krijgbaar. Spoedige bestelling gewenst. C 38a Geersdijk. Wat zijn wij allen blij en dank baar dat ons eiland tot op heden zo gespaard is gebleven voor de allesvernielende oorlogshandelingen in tegenstelling met andere gedeel ten uit onze provincie, die zwaar werden getroffffen. Maar hebben wij ons zeiven wel eens ingedacht welk een aanblik van verwoesting en ellende er straks te zien zal zijn als het an dere gedeelte van ons Vaderland bevrijd zal zijn Kunnen wij, die tot op heden gelukkig zeer weinig van die oor logshandelingen ondervonden heb ben, ons wel indenken in welk een toestand het nog onbevrijde deel van ons Vaderland thans verkeert? Neen, wij kunnen ons geen denk beeld vormen van de toestanden die daar heersen. Laten wij slechts even denken aan wat „De Vrije Zeeuw" van Donderdag 25 Januari j.l. schreef, hoe in de steden niet de honger snood, maar de HONGERDOOD voor de deur staat, nog afgezien van de verwoesting die er reeds door de Duitsers zijn en nog zullen worden aangericht en hetgeen nog zal worden verwoest als straks de bevrijding begint! En wat is nu onze houding te genover dit zwaar lijdend gedeelte van ons Vaderland? Zeker, ik weet wel dat ieder wel denkend mens dit verschrikkelijk vindt, maar alleen met te beklagen zijn de mensen niet gebaat. Het is onze plicht, althans van die categorie die zoals wij, niet noemenswaardig geleden hebben, om al het mogelijke te doen wat in ons vermogen ligt om onze land genoten te helpen. Niet met ze te beklagen, maar met DADEN. Laten we allen eensgezind van géést en gevoelen, onze dankbaar heid tonen jegens onze zwaar be proefde landgenoten, door alles wat wij nog enigzins kunnen missen, als straks een inzameling zal gehouden worden, beschikbaar te stellen. Ik denk hier b.v. aan het nazien van de „weck", zouden we daar niet iets van kunnen missen? Ook tarwe e.d. En als wij dan bedenken dat we hier nog niet de minste honger ge leden hebben, zouden wij dan niet ALLES in het werk stellen om onze uitgehongerde landgenoten iets van het onze toe te steken? Wie onzer heeft niet één of meer familieleden of bekenden die in de bovengenoemde omstandigheden verkeren Het zal ons een grote voldoening geven om straks, als de bevrijden de legers zullen oprukken om het overige deel van ons Vaderland te nemen, dat ook wij iets gedaan hebben om de grote nood van onze landgenoten te helpen lenigen. Laten wij dan allen onze uiterste krachten in het werk stellen om dit zo Nationale doel met Gods hulp te doen slagen! Wissekerke, 3 Februari 1945. J. KLEPPE. De Melkboeren van Wissekerke maken bekend, dat de melk vanaf 4 Februari met

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1945 | | pagina 2