Wij sluiten STOMEN EN VERVEN Inlevering van Alarmpistolen, Degenstokken, Ploertendoders, Boksbeugels, enz. Vergoeding voor ingeleverde Metalen. Inlevering van Alarmpistolen, Degenstokken, Ploertendoders, Boksbeugels, enz. D I S T R I B U T I E N I E U W S. Koninklijke Ververij - Chemische Wasserij AUG. BIERENS - - DORDRECHT KT FRANCO ZENDING ,£lkd lUgnha/uMrnrnM U goed" N.V. DELFLANDSCHE ASSURANTIE Cie. OUDE DELFT 49 - DELFT. Elke poetsing met IVOROL is een ware mondwassing Het plaatselijk Hoofd van politie in de zin der Wapenverordening in de gemeente W1SSEKERKE maakt bekend, dat thans ook onder meer het onder zich hebben van slag- en stootwapenen, welke be stemd zijn om op arglistige wijze te worden gebruikt (b.v. degenstok ken, ploertendoders en boksbeugels) op grond van het bepaalde in art. 11 (1) verboden is, terwijl thans ook voor het onder zich hebben van alle soorten Alarmpistolen een vergunning vereist is. Degene, die in strijd met de bepalingen der Wapenverordening bo vengenoemde wapenen onder zich heeft, wordt ingevolge art. 2 (1) der Verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandse ge bied betreffende de handhaving van de openbare orde, no. 138/1941, ge straft met de dood, met levenslange tuchthuisstraf of tijdelijke van te minste een jaar doch van te hoogste vijftien jaren, in gevallen van lich- teren aard met gevangenisstraf van te hoogste vijf jaren. Degene, die echter vóór 1 October 1941 alarmpistolen of bovenbe doelde slag- of stootwapenen bij de Politie inlevert, zal ingevolge art. 23 van het Eerste Uitvoeringsbesluit van den Secretaris-Generaal van het Departement van Justitie ter zake het onbevoegd onder zich hebben van genoemde wapenen niet worden vervolgd. Worden na 1 October 1941 nog alarmpistolen of slag- en stootwape nen, welke bestemd zijn om op arglistige wijze te worden gebruikt, in het bezit van personen aangetroffen, die daartoe niet bevoegd zijn, dan zullen de bepalingen, waarbij zulks strafbaar is gesteld, in volle ge strengheid worden toegepast. Wissekerke, 27 September 1941. Het plaatselijk Hoofd van politie voornoemd, J. GEUZE. De Burgemeester van WISSEKERKE maakt bekend, dat de ingezete nen voortaan de beenderen uit de etenresten afzonderlijk moeten be waren en, niet vermengd met huisvuil, moeten inleveren aan de op haaldienst van de reinigingsdienst. Het niet voldoen aan deze oproep is strafbaar en het voldoen eraan bezorgt den ophalers enige extra-inkomsten. Wissekerke, 27 September 1941. De Burgemeester voornoemd, J. GEUZE. De Burgemeester van WISSEKERKE maakt bekend, dat de vergoeding voor ingeleverde metalen, voor zover van het recht op vergoeding geen afstand is gedaan ten behoeve van de Nederlandse Staat, door den Ge meente-ontvanger zal worden uitbetaald: te Wissekerke ten zijnen kantore op Maandag en Dinsdag a.s. te Kamperland in het gemeentegebouw op Donderdag en Vrijdag a.s. te Geersdijk in het distributiekantoor op Woensdag a.s. Op Maandag en Donderdag des nam. van 14 tot 16 en 18 tot 19.30 uur. Op Dinsdag, Woensdag en Vrijdag alleen van 18 tot 19.30 uur. Zij, wier werkzaamheden zulks mogelijk maken, worden verzocht te komen van 14 tot 16 uur. Bij aanmelding moet overgelegd worden deel B van de oproeping, dat bij de inlevering is uitgereikt; en dat door den rechthebbende voor vol daan moet zijn getekend. De gerechtigde, die zijn vordering niet binnen de vastgestelde termijn en op de bepaalde wijze ter verzilvering heeft ingediend, verliest zijn aanspraak op vergoeding. Wissekerke, 27 September 1941. De Burgemeester voornoemd, j. GEUZE. Het hoofd van plaatselijke politie in de zin der Wapenverordening in de gemeente KORTGENE maakt bekend, dat thans ook onder meer het onder zich hebben van slag- en stootwapenen, welke bestemd zijn om op arglistige wijze te worden gebruikt (b.v. degenstokken, boks beugels en ploertendoders) op grond van het bepaalde in art. 11 (1) verboden is, terwijl thans ook voor het onder zich hebben van alle soorten Alarmpistolen een vergunning vereist is. Degene, die in strijd met de bepalingen der Wapenverordening bo vengenoemde wapenen onder zich heeft, wordt ingevolge art. 2 (1) der Verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandse ge bied betreffende de handhaving van de openbare orde, no. 138/1941, gestraft met de dood, met levenslange tuchthuisstraf of tijdelijke van te minste een jaar doch van te hoogste vijftien jaren, in gevallen van lichteren aard met gevangenisstraf van te hoogste vijf jaren. Degene, die echter vóór 1 October 1941 alarmpistolen of bovenbe doelde slag- of stootwapenen bij de Politie inlevert, zal ingevolge art. 23 van het Eerste Uitvoeringsbesluit van den Secretaris-Generaal van het Departement van Justitie ter zake het onbevoegd onder zich hebben van genoemde wapenen niet worden vervolgd. Worden na 1 October 1941 nog alarmpistolen of slag- en stootwape nen, welke bestemd zijn om op arglistige wijze te worden gebruikt, in het bezit van personen aangetroffen, die daartoe niet bevoegd zijn, dan zullen de bepalingen, waarbij zulks strafbaar is gesteld, in volle ge strengheid worden toegepast. Kortgene, 25 September 1941. Het hoofd van plaatselijke politie voornoemd, SCHUIT. Extra zeep wegens „vuile arbeid". Zij, die tengevolge van hun arbeid aan sterke vervuiling van lichaam en/of kleding zijn blootgesteld en ook de vorige periode hiervoor extra zeepbonnen ontvingen, kunnen wederom een desbetreffend aanvraagfor mulier bij de distributiedienst of bij de agenten van die dienst afhalen. Dit formulier dient weer ingeleverd te zijn vóór 4 October a.s. Deze regeling geldt niet voor artsen, veeartsen en kappers. Extra rantsoenen brood. In verband met een aangebrachte wijziging in de distributie van brood, zullen op de hieronder genoemde plaatsen en uren tegen overlegging van de stamkaart van betrokkenen extra rantsoenbonnen voor brood worden uitgereikt aan alle personen van 14—20 jaar, dus aan diegenen, die ge boren zijn na 1 januari 1921, doch vóór 2 Januari 1928. Zij op wier stamkaart staat vermeld „Tot 20 October 1941 geen brood- bonboekje uitreiken" komen voor deze verstrekking niet in aanmerking. De uitreiking zal plaats vinden te Wissekerke Dinsdag 30 September van 6—8 uur nam. te Kamperland Woensdag 1 October van 6—8 uur nam. te Geersdijk Maandag 29 September van 6—7 uur nam. te Kolijnsplaat Woensdag 1 October van 5.30—9 uur nam. te Kats Woensdag 1 October van 7—9 uur nam. te Kortgene Donderdag 2 October van 6—8.30 uur nam. voor huisnummers 1—225 te Kortgene Vrijdag 3 October van 6—8.30 uur nam. voor huisnummers boven 225 ten gemeentehuize. Uitreiking melkkaarten. Aan alle personen, die nog in het bezit zijn van groene melkkaarten, derhalve personen geboren vóór 2 Februari 1927 en gevestigd zijn in één der gemeenten Wissekerke of Kortgene zullen tegen inlevering van de oude melkkaart en overlegging van de stamkaart nieuwe melkkaarten worden uitgereikt. Deze uitreiking zal plaats vinden op dezelfde plaatsen en uren als hierboven zijn genoemd voor de uitreiking van de extra rantsoenen brood. Na-uitreiking van deze kaarten vindt niet plaats. Inlevering bonnen. Inlevering bonnen voor boter- en vetkaart No. 34 en 35, eventueel aangevuld tot een veelvoud van 10 met de bonnen No. 36, door detail listen en zelfkarners op Maandag 29 en Dinsdag 30 September a.s. op de bekende plaatsen en uren. De speciale aandacht wordt er op gevestigd, dat de bonnen 34 en 35 na deze genoemde inleveringsdagen niet meer ingeleverd kunnen worden. Aanvraag brandstoffen pensionhouders. Aan pensionhouders/kamerverhuurders, die één of meer kamers ver huren, waar een stookgelegenheld aanwezig is, zullen voor dit doel extra brandstoffen worden verstrekt. De daartoe benodigde aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar op het distributiekantoor en dienen aldaar vóór 30 September a.s. weer te zijn ingeleverd. Deze aanvraag dient te geschieden voor een tijdvak van 2 maanden. Voor kamers, welke verhuurd, respectievelijk afgestaan zijn aan ouders, kinderen, pleeg- en stiefkinderen en verdere familieden, benevens kost gangers, zullen geen extra brandstoffen verstrekt worden. Aan kostgangers wordt hier bedoeld degenen, die huiselijk verkeer ge nieten. Voor deze categorie is aanvrage dus overbodig. Bij de indiening der ingevulde aanvraagformulieren moeten de stam kaarten van de huurders worden getoond. Distributiekring 229. Centr. Gem. Wissekerke. Vraagt eens prijscourant aan, het is Uw voordeel. Agenten: A. G. M. Markusse, Wissenkerke; J. A. de Vos, Kortgene, W. Bosselaar, Geersdijk; M. J. Leendertse Gz., Winkelier, Kamperland P. Goulooze, Colijnsplaat; P. Eikenhout. Kats. Ongevallenverzekering (ook voor in- en uitwonende kinderen), Ziek teverzekering, Dienstbodenverzekering, Oorlogsongevallenverzekering, Brandschadeverzekering, Bedrijfsschadeverzekering, Stormschadever- zekering, Olasschadeverzekering, Rijwieldiefstalverzekering, Inbraak verzekering. Zeer gunstige verzekeringsvoorwaarden Concurrerende tarieven Vlotte schaderegelingDoor speciale tarieven kunnen wij ieder de meest pas sende verzekering aanbieden! Inlichtingen zijn kosteloos! Agenten: D. K. EVERWIJN te Wissekerke, C. SCHRIER te Kolijns plaat, GEBR. DE MOL te Kamperland. want Ivorol 'geeft een zeer actief zacht en geurig schuim. Heerlijker tandpasta is er niet. Ivorol in tub'en van 60—40 en 25 cent.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1941 | | pagina 2