NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Dressoirs en Linnenkasten. J. D. KOETS. - KORTGENE. WELKE BONNEN ZIJN GELDIG No. 2192 Zaterdag 2 Augustus 1941 47e Jaargang Uitreiking van Jachtakten en Jachtgeweren. D I S T R I B U T I E N I E U W S. Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Onrust en Zenuwachtigheid, gehruike men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's ZeuuwtabÊettenBuisje 75 ct. DRUK EN UITGAVE A. G. U, MARKUSSE TE WISSENKERKE - TELEFOON No. 308 Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. - Franco per post f 2.25. - Ruim 1500 betalende abonne's. Hoofdredacteur: A. G. M. Markusse te Wissekerke. Het hoofd van plaatselijke politie te KORTGENE brengt ter kennis van belanghebbenden, dat formulieren voor het aanvragen van een jacht akte, geldig voor het jaar, aanvangende 1 Juli 1941 en eindigende 30 Juni daaraanvolgende, ter gemeentesecretarie verkrijgbaar zijn gesteld. Ingevolge de door den secretaris-generaal van het departement van landbouw en visserij gegeven voorschriften mogen jachtakten alleen worden uitgereikt aan personen, die een geldig bewijs van lidmaatschap van de ALGEMENE NEDERLANDSE JAGERSVERENIGING voor het jaar 1941, voorzien van een foto en handtekening, tonen. Het uitreiken van een jachtakte, waarbij het gebruik van een geweer is geoorloofd, zal bovendien slechts mogen geschieden aan die perso nen, die in het jachtseizoen 1940—1941 een jachtakte hebben gehad, welke niet is ingetrokken. Blijkens een van den secretaris-generaal van het departement van justitie ontvangen mededeling zal vanaf 1 Augustus 1941 per persoon één jachtgeweer en bijbehorende munitie kunnen worden teruggegeven aan jachtaktehouders, die daarvoor overigens in aanmerking komen. Een verzoek om teruggave van een jachtgeweer kan slechts in behan deling worden genomen voor personen, die: a. in het bezit zijn van een geldige grote jachtakte; b. met een schriftelijk bewijs kunnen aantonen, dat zij lid zijn van de ALGEMENE NEDERLANDSE JAGERSVERENIGING c. reeds in het bezit zijn geweest van een z.g. „voorlopige verkla ring van het hoofd van plaatselijke politie inzake de uitreiking van een jachtgeweer", en welke verklaring voor „gezien" moet zijn getekend door het hoofd van het betrekkelijk EINSATZKOM- MANDO DER SICHERHEITSPOL1ZEI und des S.D. Daar de verzoeken om uitreiking van een jachtgeweer eerst door het hoofd van het EINSATZKOMMANDO DER SICHERHE1TSPOLIZEI und des S.D. moeten worden onderzocht, verdient het aanbeveling de des betreffende verzoekschriften zo spoedig mogelijk in te dienen. Jachtakten voor minderjarigen van achttien jaar en ouder behoren door hun ouders of voogden te worden aangevraagd. Kortgene, 26 Juli 1941. Het hoofd van plaatselijke politie voornoemd, SCHUIT Verstrekking extra zeep, wegens vuile arbeid enz. Aan arbeiders, die tengevolge van hun werkzaamheden aan sterke ver vuiling van lichaam of kleding zijn blootgesteld, alsmede aan practise- rende artsen, tandartsen en veeartsen, melkers en kappers, zullen extra rantsoenen zeep worden verstrekt. De desbetreffende aanvraagformulieren kunnen vanaf Maandag 4 Au gustus bij de distributiedienst of bij de plaatselijke agentschappen wor den afgehaald en moeten vóór 9 Augustus a.s. weer aldaar zijn ingele verd. Later zal worden bekend gemaakt waar en wanneer de rantsoenbon nen kunnen worden afgehaald. Inlevering bonnen. Inlevering bon 101 betreffende suikerbon 38 betreffende zeep en inlevering bonnen boter- en vetkaart door detaillisten en zelfkarners op Maandag 4 en Dinsdag 5 Augustus a.s. op de gewone plaatsen en uren. Betreffende opplakken bonnen. De detaillisten, welke bonnen van kaas, eieren en met reserve ge merkte bonnen inleveren, worden er op gewezen, dat zij bij het opplak ken dezer bonnen er goed dienen op te letten, aangezien er slechts een klein onderling verschil in de uitvoering der bonnen bestaat, dat op één opplakvel geen bonnen voor de verschillende artikelen worden opgeplakt b.v. een kaasbon bij de opplakvellen met eierbonnen enz. Het juiste opplakken van de bonnen zal onnodig werk en onaange naamheden voorkomen en een vlotte afwerking tijdens de inlevering in de hand werken. Distributiekring 229. Centr. Gem. Wissekerke. Een mooie keuze in Vlees en Vleeswaren. Bon 29 vlees voor een half rantsoen vlees, been inbegrepen, of een half rantsoen vleeswaren. Bon 29 worst, vleeswaren ieder voor één rantsoen vlees of één rantsoen vleeswaren. Kooptijd 3 Aug. tot 9 Aug. Aardappelen. Bon 29 van de aardappelkaart voor 3 kg. aardappelen. Kooptijd 3 Aug. tot 9 Aug. Suiker. Bon 105 bonkaart algemeen voor 250 gram suiker. Kooptijd 3 Aug. tot 9 Aug. Eieren. Bon „29 eieren" voor één ei. Geldig 3 Aug. tot 9 Aug. Vermicelli enz. Bon 54 bonkaart algemeen voor 100 gram vermicelli of maca roni of spaghetti. Kooptijd 16 Juni tot 10 Aug. Thee en koffierurrogaat. Bon 104 bonkaart algemeen voor 40 gram thee of 250 gram koffiesurrogaat. Geldig 20 Juli tot 26 Aug. Pap en havermout. Bon „A rijst" van de papkaart (BI) voor 250 gr. rijst, rijstebloem, rijs- temeel, rijstgries of gruttenmeel. Bon ,,A havermout voor 250 gram havermout, haver- bloem, havervlokken, gort, gortmout. Jam. Bon 103 bonkaart algemeen voor 500 gr. jam, stroop, honing e.d. Kooptijd 14 Juli t.e.m. 10 Aug. Vaste brandstoffen. Bonnen 1, 2 en 3 van de bonkaart „Haarden en kachels" J, bonnen 1, 2, 3 en 4 van de bonkaart „Haar den-Kachels" K, voor 1 eenheid vaste brandstoffen. Voorts de bon nen 5, 6 en 7 van de bonkaart j en bonnen 5, 6, 7 en 8 van bonkaart K voor 195 kg. persturf (300st.)of 200 kg. baggerturf (450 st.) of 275 kg. Peelturf, oï<200 kg. andere soor ten turf. De bonnen, die thans voor turf gelden, zullen vermoedelijk la ter voor alle soorten vaste brand stoffen geldig verklaard worden. Voorzover mogelijk zullen vóór 31 Dec. nog andere bonnen aangewe zen worden. De bonnen zijn geldig van 24 Juni tot 31 December. Peulvruchten. Bon 57 bonkaart algemeen voor 500 gram peulvruchten. Kooptijd tot en met 6 Juli. Tarwebloem e.d. Bon 10 van de bloemkaart, gel dig 14 Juli t.e.m. 10 Aug. voor 35 gr. tarwebloem, tarwemeel, rogge bloem, roggemeel of zelfrijzend bak meel of 50 gr. brood of een half rantsoen gebak. Gort. Bon 45 bonkaart algemeen voor 250 gram gort of gortmout of grutten. Kooptijd 16 juni tot 10 Aug. Zeep. Bon 38 bonkaart algemeen voor 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huis houdzeep of 200 gram zachte zeep (oude samenstelling) of 150 gram zachte zeep (nieuwe samenstelling) of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeeppoeder. Van de oude voorraad kan nog verkocht worden op één bon 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende wasmid delen of 200 gram vloeibare zeep. Geldig 30 Juni tot 3 Aug. Boter. Bon 26 en 27 van de boterkaart voor 250 gram boter. Bon 26 en 27 van de vetkaart voor 250 gram boter met 22' /2 cent reductie per 250 gram. Geldig 3 Aug. tot 20 Aug. Kaas. Bonnen 29 kaas voor 100 gram kaas. Geldig 3 Aug. tot 9 Aug. Havermout enz. Bon 44 bonkaart algemeen voor 250 gram havermout, haver vlokken of haverbloem of aardap- pelmeelvlokken of gort of gortmout of grutten. Kooptijd 16 Juni tot 10 Aug. Maizena enz. Bon 55 bonkaart algemeen voor 100 gram maizena of sago of aardappelmeel, dan wel een hoe veel puddingpoeder of puddingsaus- poeder welke 100 gram zetmeel bevat. Geldig 16 Juni tot 10 Aug. Melk. Bon 29 melkkaart voor één en driekwart liter melk. Geldig 3 Aug. tot 9 Aug. Rijst enz. Bon 102 bonkaart algemeen voor 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem of rijstgries of grutten meel (gemengd meel). Kooptijd 14 Juli tot 10 Aug. Brood en gebak. Bon 29 broodkaart voor 100 gram brood of 1 rantsoen gebak. Geldig 3 Aug. tot 9 Aug. Bon 29-4 rantsoenen voor 400 gram brood of 4 rantsoenen gebak. Vaste brandstoffen. T.e.m. 31 Aug. a.s. geeft de met „04 K.F." gemerkte bon van de bon kaart M en N recht op 1 eenheid vaste brandstoffen.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1941 | | pagina 1