j. Q. KOETS. Complete Meubilering KORTGEHE. J. D. KOETS. KORTGENE. Concert van Apollo Heden Zaterdagavond te Geersdijk. Aanvang acht uur w.t. STOMEN EN VERVEN Kinderledïkanten en Wiegen Gestikte Kinderdekens. Koninklijke Ververij AUG. BIERENS Chemische Wasserij DORDRECHT FRANCO ZENDING INCASSO-BANK N.V. - GOES. EFFECTENCOUPONS, ASSURANTIËN. HYPOTHEKEN. D I S T R i B U T I E N i E U W S. INLEVERING VAN METALEN! BENOEMING UP VAN DE GEMEENTERAADT Voor eiken en gelakte Slaapkamer Ameuble menten is het adres Nog uit voorraad leverbaar. Zo juist ontvangen Ook hebben wij nog enige Vraagt eens prijscourant aan, het is Uw voordeel. Agenten: A. G. M. Markusse, Wissenkerke; J. A. de Vos, Kortgene, W. Bosselaar, Geersdijk; M. J. Leendertse Gz., Winkelier, Kamperland P. Goulooze, Colijnsplaat; P. Eikenhout, Kats. Regelmatig zitdagen te Kortgene, Wissenkerke en Colijns plaat. Welke bonnen zijn geldig? Vlees en Vleeswaren. Bon 21 vlees voor een half rantsoen vlees, been inbegrepen, of een half rantsoen vleeswaren. Bon 21 worst, vleeswaren voor uitsluitend een half rantsoen vleeswaren. Kooptijd 2 Juli tot 9 Juli. Aardappelen. Bon 08 van de aardappelkaart voor 2 kg. aardappelen. Kooptijd 30 Juni tot 6 Juli. Suiker. Bon 101 bonkaart algemeen voor 1 kg. suiker. Kooptijd 7 Juli tot 3 Aug. Eieren. Bon „25 eieren" voor één ei. Geldig 7 Juli tot 13 juli Melk. Bon 24 melkkaart voor één en driekwart liter melk. Geldig 7 Juli tot 13 juli. Thee en koffierurrogaat. Bon 46 bonkaart algemeen voor 40 gram thee of 250 gram koffiesurrogaat. Geldig 23 Juni tot 20 Juli. Brood en gebak. Bon 25 broodkaart voor 100 gram brood of 1 rantsoen gebak. Geldig 7 Juli tot 13 Juli. Bon 25-4 rantsoenen voor 400 grain brood of 4 rantsoenen gebak. Peulvruchten. Bon 57 bonkaart algemeen voor 500 gram peulvruchten. Kooptijd tot en met 6 Juli. Havermout enz. Bon 44 bonkaart algemeen voor 250 gram havermout, haver vlokken of haverbloem of aardap- pelmeelvlokken of gort of gortmout of grutten. Kooptijd 16 Juni tot 10 Aug. Kaas. Bonnen 69 en 79 bonkaart alg. elk voor 100 gram kaas. Geldig 30 juni tot 13 Juli. Kooptijd 30 juni tot 27 Juli. Rijst enz. Bon 43 bonkaart algemeen voor 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem of rijstgries of grutten- meel (gemengd meel). Kooptijd 16 Juni tot 13 Juli. Gort. Bon 45 bonkaart algemeen voor 250 gram gort of gortmout of grutten. Kooptijd 16 juni tot 10 Aug. Zeep. Bon 38 bonkaart algemeen voor 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huis houdzeep of 200 gram zachte zeep (oude samenstelling) of 150 gram zachte zeep (nieuwe samenstelling) of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeeppoeder. Van de oude voorraad kan nog verkocht worden op één bon 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende wasmid delen of 200 gram vloeibare zeep. Geldig 30 Juni tot 3 Aug. Boter. Bon 22 en 23 van de boterkaart voor 250 gram boter. Bon 22 en 23 van de vetkaart voor 250 gram boter met 15 cent reductie per 250 gram. Geldig 30 juni tot 16 Juli. Maizena enz. Bon 55 bonkaart algemeen voor 100 gram maizena of sago of aardappelmeel, dan wel een hoe veel puddingpoeder of puddingsaus- poeder welke 100 gram zetmeel bevat. Geldig 16 Juni tot 10 Aug. Vermicelli enz. Bon 54 bonkaart algemeen voor 100 gram vermicelli of maca roni of spaghetti. Kooptijd 16 Juni tot 10 Aug. Vaste brandstoffen. Bonnen 1, 2 en 3 van de bonkaart „Haarden en kachels" J, bonnen 1, 2, 3 en 4 van de bonkaart „Haar den-Kachels" K, voor 1 eenheid vaste brandstoffen. Voorts de bon nen 5, 6 en 7 van de bonkaart en bonnen 5, 6, 7 en 8 van bonkaart K voor 195 kg. persturf (300st.)of 200 kg. baggerturf (450 st.) of 275 kg. Peelturf, of 200 kg. andere soor ten turf. De bonnen, die thans voor turf gelden, zullen vermoedelijk la ter voor alle soorten vaste brand stoffen geldig verklaard worden. Voorzover mogelijk zullen vóór 31 Dec. nog andere bonnen aangewe zen worden. De bonnen zijn geldig van 24 Juni tot 31 December. De bonnen van brood, eieren en suiker zijn van de nieuwe bonkaarten. Distributie van vaste brandstoffen. Zij, die reeds een bonkaart voor brandstoffen J, K of L hebben ont vangen en in het desbetreffende perceel tevens brandstoffen verbruiken voor hun kantoor, winkel enz. kunnen hiervoor het desbetreffende aan vraagformulier op het distributiekantoor of bij een der agentschappen in ontvangst nemen. Bedoelde formulieren moeten vóór 12 Juli a.s. weer duidelijk ingevuld zijn ingeleverd ter plaatse waar men het heeft afge haald. Inlevering bonnen. Inlevering bon 57 betreffende peulvruchten, bon 56 betreffende suiker en bonnen van boter- en vetkaart döor detaillisten en zelfkarners op Maandag 7 en Dinsdag 8 Juli resp. te Kamperland en Wissekerke en te Kolijnsplaat en Kortgene. Distributie van aardappelen. A. Inlevering bonnen door verbouwers van aardappelen. In het tijdvak van 14 tot 19 Juli zullen alle personen, die uit hoofde van hun beroep of bedrijf aardappelen telen, alle de met „reserve" gemerkte bonnen van henzelf, hun gezinsleden en inwo nend personeel bij de distributiedienst moeten inleveren. B. Particuliere telers van aardappelen zullen eveneens in boven genoemd tijdvak naar gelang de door hun verbouwde oppervlakte met aardappelen een aandeel van de met „reserve" gemerkte bon nen moeten inleveren. Onder deze categorie zullen alle niet-beroepstelers van aardappe len, die hetzij in de bij hun huis behorende tuinen, hetzij in z.g. volkstuintjes, hetzij op speciaal gehuurde stukken land aardappelen verbouwen. Deze categorie telers dient bij de distributiedienst of bij een der agentschappen van die dienst een vragenlijst af te halen en deze in duplo vóór 10 Juli a.s. ingevuld weer in te leveren. Zij, die minder dan 2 aren aardappelen verbouwen behoeven deze lijst niet in te vullen. De telers die weigeren of verzuimen een dergelijke vragenlijst af te halen en in te dienen, stellen zich aan strenge maatregelen bloot. In dit blad zullen zo spoedig mogelijk nog nadere bijzonderheden om trent plaats en tijd van inlevering der bonnen worden gepubliceerd. Distributiekring 229. Centr. Gem. Wissekerke. De Burgemeester der gemeente KORTGENE maakt bekend, dat inge volge de verordening 108/1941 van den Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandse gebied van 18 Juni 1941, iedere beschikking over zich in het bezette Nederlandse gebied bevindende voorwerpen, welke geheel of voor een overwegend deel uit koper, nikkel, tin, lood of legeringen daarvan bestaan, is verboden. Het bovenstaande is eveneens van toepassing op metaalvoorraden, tot gebruik waarvan door het rijksbureau voor non-ferro metalen goedkeu ring niet is verleend. Rechtshandelingen, welke in strijd met dit verbod worden verricht, zijn nietig. Met rechtshandelingen worden beschikkingen, welke bij wij ze van executie of beslaglegging geschieden, gelijk gesteld. De bovengenoemde voorwerpen en metaalvoorraden moeten worden ingeleverd. Tot inlevering is verplicht hij, die over het in te leveren voorwerp of de in te leveren metaalvoorraden beschikken kan, ongeacht of dezelve eigenaar, bezitter dan wel houder (b.v. huurder, bewaarnemer, expedi teur en dergelijke) is en of deze een publiekrechtelijk lichaam, dan wei een natuurlijk of rechtspersoon is De voorschriften omtrent de wijze van inlevering, welke voorwerpen in het bijzonder moeten worden ingeleverd, alsmede ten aanzien van welke voorwerpen de verplichting tot inlevering niet geldt, zullen na der worden bekend gemaakt. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat hij, die de ver plichting tot inlevering opzettelijk of door zijn schuld niet nakomt, of opzettelijk of door zijn schuld in strijd met het bovengenoemde verbod over in te leveren voorwerpen of metaalvoorraden beschikt, of zich op zettelijk ingeleverde voorwerpen of metaalvoorraden wederrechtelijk toe eigent, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaar en met geldboete tot een onbeperkt bedrag of met een dezer straffen. Met dezelfde straffen wordt gestraft hij, die tot een feit als hiervoor omschreven aanzet of zich daarvoor aan biedt, of op zodanig aanzetten ingaat of zodanige aanbieding aanneemt. In buitengewoon ernstige gevallen zal gevangenisstraf van ten hoogste acht jaar worden opgelegd. De hiervoor omschreven feiten worden beschouwd als misdrijven. Wordt het strafbare feit gedaan in het bedrijf van een rechtspersoon, dan wordt de strafvervolging ingesteld en de straf uitgesproken tegen hem, die tot het plegen van het feit opdracht gaf of die de feitelijke leiding had bij het verboden handelen of nalaten. Naast de straf kan ook de verbeurdverklaring van de voorwerpen of metaalvoorraden, waarop het strafbare feit betrekking heeft, uitgespro ken worden. Kortgene, 30 juni 1941. De Burgemeester der gemeente Kortgene, SCHUIT. De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente KORTGENE maakt bekend, dat vanaf heden ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn besluit ter benoeming van een lid van de gemeente raad, noodzakelijk geworden door ontslagname van den heer Th. Wolse en niet-aanneming hunner benoeming door de heren G. Heijboer, Joh. Vogelaar en P. Hollestelle. Kortgene, 1 Juli 1941. De voorzitter voornoemd, SCHUIT.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1941 | | pagina 2