Officiële publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. Organisatie van het bedrijfsleven. Instelling van een bedrijfsgroep voor de Houtindustrie. Verplichte aanmelding. Bij besluit van den Secretaris-Generaal van het Departement van Han del, Nijverheid en Scheepvaart van 31 October 1940, betreffende de op bouw van een zelfstandige organisatie ter ontwikkeling van het bedrijfs leven, is aan voornoemden Secretaris-Generaal de bevoegdheid gegeven bedrijfsorganisaties op te richten, te ontbinden of te verenigen en die voorschriften uit te vaardigen of maatregelen te treffen, welke voor bo venvermelde opbouw nodig zijn. In het eerste Uitvoeringsbesluit daaropvolgend is een Organisatiecom missie (Commissie-Woltersom) ingesteld, welke tot taak heeft alle voor bereidende maatregelen te treffen, geschikt en nodig om een zelfstandi ge organisatie op te bouwen. Door de genoemde Organisatiecommissie is bij haar besluit van 26 Mei 1941, opgenomen in de Ned. Staatscourant van 4 Juni 1941, No. 106, ingesteld de Bedrijfsgroep Houtindustrie met de navolgende vak groepen en ondervakgroepen: 1. Vakgroep Balkenzagerijen met Secretariaat: ondervakgroepen: Mr. F. H. A. de Graaff, Keizersgracht 517, Amsterdam. a. Balkenzagerijen Buitenlands Mr. F. H. A. de Graaff, Naaldhout. Keizersgracht 517, Amsterdam. b. Balkenzagerijen Binnenlands J. P. de Haan, Hout. Museumplein 10, Amsterdam-Z. c. Balkenzagerijen Buitenlands J. P. de Haan, Hardhout. Museumplein 10, Amsterdam. 2. Vakgroep Deurenindustrie. Mr. F. H. A. de Graaff, Keizersgracht 517, Amsterdam. 3. Vakgroep Houtbereidingsindu- Mr. D. F. Pont, strie. Visschersdam 5, Amsterdam-C. 4. Vakgroep Houten Emballage In- Dr. C. Visser, dustrie» met ondervakgroepen: Phoenixstraat 26, Delft. a. Houtwolindustrie. idem. b. Kistenindustrie. idem. c. Botervathoutindustrie. idem. d. Algemene Vatenindustrie. idem. e. Kuipersbedrijven. idem. f. Sigarenkistenindustrie. idem. 5. Vakgroep Huishoudelijke Arti- Mr. F. H. A. de Graaff, kelen-, Speelgoederen- enande- Keizersgracht 517, Amsterdam, re Houtwaren Industrie. 6. Vakgroep Klompenindustrie. Mr. P. C. Klomp, v. Diepenburchstr. 61, Den Haag. 7. Vakgroep Kurkindustrie met on- Mr. F. H. A. de Graaff, dervakgroepen: Keizersgracht 517, Amsterdam. a. Kurkenindustrie. idem. b. Kurkplatenindustrie. C. de Visser, lavastraat 58, Den Haag. 8. Vakgroep Lucifersindustrie. Mr. F. H. A. de Graaff, Keizersgracht 517, Amsterdam. 9. Vakgroep Meubelindustrie en Mr. F. H. A. de Graaff, Meubelstoffeerderijen, met on- Schotersingel 9, Haarlem, dervakgroepen a. Meubelindustrie en Meubel- idem. stoffeerderijen hoofdzakelijk werkend voor de Handel. b. Meubelindustrie en Meubel- idem. stoffeerderijen hoofdzakelijk werkend voor de consument 10. Vakgroep Parket- en Hardhout- Mr. F. H. A. de Graaff, vloerenindustrie. Keizersgracht 517, Amsterdam. 11. Vakgroep Schaverijen, met de idem. ondervakgroep: Loonschaverijen idem. 12. Vakgroep Scheepsbouwindustrie Adm. A. Vos, Nassaulaan 13, Den Haag. 13. Vakgroep Timmerfabrieken. J. C van Ommeren, Keizersgracht 517, Amsterdam. 14. Vakgroep Triplex- en Fineerin- Mr. F. H. A. de Graaff, dustrie. Keizersgracht 517, Amsterdam. 15. Vakgroep Borstelwarenindustrie. idem. Aanmeldingsplicht. Alle in Nederland gevestigde ondernemingen (zowel natuurlijke- als rechtspersonen), welke voldoen aan de in het besluit omschreven eisen, zijn verplicht zich bij de betrokken vakgroep aan te melden. Deze eisen zijn de volgende: 1. voor de vakgroep Balkenzagerijen: Ondernemingen, waar fabriekmatig balken worden gezaagd, al of niet rond en/of vierkant behakt en/of bezaagd, hetzij van buiten lands naaldhout, hetzij van binnenlands hout, hetzij van buitenlands hardhout. 2. voor de vakgroep Deurenindustrie: Ondernemingen, welke per jaar minstens 6000 binnendeuren of 600 voordeuren fabriekmatig vervaardigen volgens eigen ontwerp (niet volgens ontwerp van opdrachtgevers). 3. voor de vakgroep Houtbereidlngsindustrie: Ondernemingen, welke fabriekmatig hout bereiden tegen bederf, te gen brand of ter veredeling. 4. voor de vakgroep Houten Emballage Industrie: Ondernemingen, welke fabriekmatig houtwol en/of kisten en/of bo tervathout en/of andere vaten en/of sigarenkistjes vervaardigen, als mede kuipersbedrijven met een jaarlijkse productie van 12.000 vaten of meer. 5. voor de vakgroep Huishoudelijke Artikelen-, Speelgoederen en andere Houtwaren Industrie: Ondernemingen, welke fabriekmatig huishoudelijke artikelen (met uitzondering van borstels) en/of speelgoederen, al dan niet van hout, en/of houten hakken en/of houten schoenleesten en/of houten schaat sen en/of houten sportartikelen en/of houten kleerhangers en/of kinderwagens en/of andere kleine houtwaren vervaardigen. 6. voor de vakgroep Klompenindustrie: Ondernemingen, welke hetzij machinaal, hetzij niet machinaal, klom pen vervaardigen. 7. voor de vakgroep Kurkindustrie: Ondernemingen, welke fabriekmatig kurken en/of kurkplaten, deze laatste van maalkurk en/of gebroken kurk, vervaardigen. 8. voor de vakgroep Lucifersindustrie: Ondernemingen, weike fabriekmatig lucifers, onverschillig van welke soort, vervaardigen. 9. voor de vakgroep Meubelindustrie en Meubelstoffeerderijen Ondernemingen, welke meubels vervaardigen, minstens 10 arbeiders in vaste dienst en een machinale installatie van tenminste 15 pk. in bedrijf hebben; alle ondernemingen, welke zich fabriekmatig bezig houden met het bekleden en stofferen van meubelstukken en mins tens 10 arbeiders in vaste dienst hebben, en alle ondernemingen, welke zowel meubels vervaardigen als zich fabriekmatig bezig hou den met het bekleden en stofferen van meubelstukken, minstens 10 arbeiders in vaste dienst hebben en een machinale installatie van tenminste 15 pk. in bedrijf hebben. 10. voor de vakgroep Parket- en Hardhoutvioerenindustrie: Ondernemingen, welke fabriekmatig houten vloeren anders dan van vurenhout vervaardigen, tenminste 10 fabrieksarbeiders in vaste dienst en een machinale installatie van tenminste 15 pk. in bedrijf hebben. 11. voor de vakgroep Schaverijen: Schaverijen, "ongeacht of daaraan een zagerij is verbonden en on geacht of zij in loon werken, indien zij tenminste één vierzijdige schaafmachine bezitten. 12. voor de vakgroep Scheepsbouwindustrie: Scheepswerven, welker houtbewerkingsafdeling tenminste 10 vol wassen werkkrachten in vaste dienst heeft. 13. voor de vakgroep Timmerfabrieken: Ondernemingen met een fabrieksoppervlak met houtopslagruimte van minstens 300 m2, welke in het bezit zijn van tenminste de vol gende machines: 1 cirkelzaag, 1 afkortbank, 1 vlakbank, 1 lintzaag, 1 kettingsfrais, 1 vandiktebank, 1 fraismachine, 1 pennenbak, 1 schuur- machine, 5 of meer volwassen werkkrachten in vaste dienst hebben en welker productie geheel of gedeeltelijk wordt verkocht, ongeacht of zij in loon werken. 14. voor de vakgroep Triplex- en Fineerindustrie: Ondernemingen, welke zelf fabriekmatig triplex en/of meubelplaten en/of fineer maken, het overfineren van triplex hieronder begrepen, en dit niet tot andere producten verder verwerken. 15. voor de vakgroep Borstelwarenindustrie: Ondernemingen en instellingen, waar doorlopend minstens 2 werk krachten fabriekmatig borstelwaren vervaardigen. Aanmeldingsformulier. Voor de aanmelding is door den voorzitter der Bedrijfsgroep een for mulier vastgesteld, dat aangevraagd kan worden aan het secretariaat der bedrijfsgroep Houtindustrie, Keizersgracht 517, Amsterdam. Aan de ondernemingen, welke bij de betrokken vakgroep bekend zijn, zal het formulier in het vereiste aantal exemplaren binnen enkele dagen worden toegezonden. Ondernemingen, welke op 26 Juni nog geen for mulieren ontvangen hebben, gelieven 2ich daarna zo spoedig mogelijk eigener beweging tot het genoemde secretariaat te wenden. Officiële publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. Gebruikt hout. Ingevolge bekendmaking in de Nederlandsche Staatscourant van 23 Juni 1941, No. 119, van den directeur van het Rijksbureau voor Hout is het verkopen en afleveren van gebruikt hout, hetwelk zich bevindt in of op dijk- of zeeweringswerken in of rond het Ijsselmeer, de Wierin- germeerpolder en de Noord-Oostpolder, voorzover dit hout als rondhout op enige plaats een diameter van 20 cm. of meer heeft en bij vierkant behakt of bezaagd hout een doorsnede heeft van 18 bij 18 cm. of zwaar der. van die datum af zonder vergunning van genoemden directeur ver boden. Officiële publicatie van het Departement van Landbouw en Visserij. Adres Nederlandse Visserijcentrale. Afdeling: „Distributie van visserijmaterialen en Visvervoer". Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt be kend, dat de Afdeling: „Distributie van visserijmaterialen en Visvervoer" van de Nederlandse Visserijcentrale met ingang van 19 Juni 1941 is ge vestigd: Bezuidenhoutscheweg 58, 's-Gravenhage, tel. 72.00.60, toestel No. 674, intercommunaal letter G. Het correspondentie-adres blijft: Nederlandse Visserijcentrale, Juliana van Stolbergplein 3—4, 's-Gravenhage. Officiële publicatie van het Departement van Landbouw en Visserij. Prijzen voor vroege aardappelen. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt be kend, dat de prijs, welke de telers van vroege aardappelen tot en met 28 Juni a.s. zullen ontvangen, verhoogd is tot f 0.10 per kg. Deze prijs geldt voor de sortering 28 mm. opwaarts. Na 28 Juni zal deze prijs in elk geval worden verlaagd. De reeds gepubliceerde consumentenprijs blijft ongewijzigd.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1941 | | pagina 4