Welke bonnen zijn geldig? PÜROL Een Stierkalf Zie onze etalage DE KLEINE BAZAR Een Kalfkoe te koop, Officiële Publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. Vlees en Vleeswaren. Bon 17 vlees voor een half rantsoen vlees, been inbegrepen, of een half rantsoen vleeswaren. Bon 17 worst, vleeswaren voor uitsluitend een half rantsoen vleeswaren. Kooptijd 31 Mei tot 7 Juni. Aardappelen. Bon 04 van de aardappelkaart voor l'/2 kg. aardappelen. Kooptijd 2 Juni tot 8 Juni. Eieren. Bon 97 bonkaart algemeen voor één ei. Geldig 2 Juni tot 8 Juni. Extra ei. Bon 41 bonkaart algemeen voor één ei. Geldig 29 Mei tot 4 juni. Melk. Bon 19 melkkaart voor één en driekwart liter melk. Geldig 2 Juni tot 8 juni. Thee en koffierurrogaat. Bon 34 bonkaart algemeen voor 40 gram thee of 250 gram koffiesurrogaat. Geldig 26 Mei tot 22 Juni. Kooptijd 24 Mei tot 22 Juni. Boter, margarine, slaolie. Bon 17 boterkaart voor 250 gram boter of 200 gram slaolie of raapolie. Bon 17 vetkaart voor 250 gram boter of margarine of 200 gram slaolie of raapolie. Bon 18 boter en vetkaart voor 250 gram boter. Op de bon der vetkaart 15 cent reductie per 250 gram. Geldig 26 Mei tot 14 Juni. Kooptijd 24 Mei tot 14 juni. Brood en gebak. Bon 21 broodkaart voor 200 gram brood of 2 rantsoe nen gebak. Geldig 25 Mei tot 7 Juni. Kooptijd 24 Mei tot 11 Juni. Bloem of bakmeel. Bon 8 bloemkaart voor 50 gram brood of een half rantsoen gebak of 35 gram tarwe bloem of tarwemeel of roggebloem of roggemeel of zelfrijzend bakmeel. Kooptijd 19 Mei tot 15 Juni. Bon 21 broodkaart voor 140 gram tarwebloem of tar wemeel of roggebloem of roggemeel of zelfrijzend bakmeel. Kooptijd 24 Mei tot 31 Mei. Suiker. Bon 31 bonkaart algemeen voor 1 kg. suiker. Kooptijd 12 Mei tot 8 Juni. (fezotid vwt rfe/luid zuivert, verzacht, geneest TE KOOP 4 weken oud bij G. LEENDERTSE J.Pz,, Kam perland. Drukkerij Markusse is vanaf heden telefonisch steeds te bereiken op No. 308. Kengetal K 1107. Kaas. Bonnen 67 en 77 bonkaart alg. elk voor 100 gram kaas. Geldig 2 juni tot 15 Juni. Kooptijd 31 Mei tot 29 Juni. Rijst enz. Bon 32 bonkaart algemeen voor 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem of rijstgries of grutten- meel (gemengd meel). Kooptijd 19 Mei tot 15 Juni. Havermout enz. Bon 24 bonkaart algemeen voor 250 gram havermout, haver vlokken of haverbloem of aardap- pelmeelvlokken of gort ofgortmout of grutten. Kooptijd 21 April tot 15 juni. Gort. Bon 25 bonkaart algemeen voor 250 gram gort of gortmout of grutten. Kooptijd 21 April tot 15 Juni. Peulvruchten. Bon 52 bonkaart algemeen voor 500 gram peulvruchten. Kooptijd tot en met 22 Juni. Zeep. Bon 35 bonkaart algemeen voor 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huis houdzeep of 200 gram zachte zeep (oude samenstelling) of 150 gram zachte zeep (nieuwe samenstelling) of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeeppoeder. Van de oude voorraad kan nog verkocht worden op één bon 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende wasmid delen of 200 gram vloeibare zeep. Geldig 1 Juni tot 29 Juni. Vermicelli enz. Bon 26 bonkaart algemeen voor 100 gram vermicelli of maca roni of spaghetti. Kooptijd 21 April tot 15 Juni. Maizena enz. Bon 27 bonkaart algemeen voor 100 gram maizena of gries- meel of sago of aardappelmeel dan wel een hoeveelheid puddingpoeder of puddingsauspoeder welke 100 gr. zetmeel bevat, met uitzondering van rijstgries, welk artikel op de rijst- bon verkrijgbaar is. Kooptijd 21 April tot 15 Juni. Vaste brandstoffen. De met „brandstoffen 01 K.F." gemerkte bon van de bonkaarten M en N voor één eenheid vaste brandstoffen Kooptijd 1 Mei tot 31 Mei. Er wordt op gewezen, dat thans de bonnen, na aflloop van de gel digheidsduur, niet meer een paar dagen geldig blijven. Enkel de kaas bonnen blijven nog 14 dagen na dien geldig. van Ledikanten, Waskasten, Nachtkastjes, Slaapkamerta- feitjes en -stoelen. Staaldraadmatrassen. te Wissekerke. 4e kalf, rekening 6 Juni, t.b.c. vrij. Wissekerke. C. BREURE. Provinciale publicatie van het Departement van Landbouw en Visserij. De Directeur der Afd. Zuivelcontröle in Zeeland brengt ter kennis van de slijters en zelfventende melkveehouders dat ter compensatie van ver liezen wegens inmeten enz. 2°/0 meer melk mag worden ontvangen dan door hen rechtstreeks aan consumenten wordt afgeleverd tegen ontvangst van bonnen. Distributie van gasolie. WAARSCHUWING. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat dezer dagen gasolie in distributie zal worden gebracht, welke een laag vlampunt heeft. Het kan zelfs voorko men, dat het vlampunt nog iets lager ligt dan van normale petroleum (kerosine). Ter voorkoming van ongelukken is het van groot belang, dat derhalve de nodige voorzichtigheid bij het gebruik van deze olie wordt in acht genomen. Dit geldt vooral voor gloeikopmotoren. Schippers, motordrij vers en machinisten dienen dus op te passen, dat geen lekkage voor komt en dat in het algemeen grote zindelijkheid in de motorkamers wordt betracht. Men hoede zich ervoor met vuur of open licht te komen in de nabij heid van open bunkers, tanks of vaten, welke deze vloeistof bevatten. Indien reparaties aan tanks, die deze gasolie bevat hebben, of in de nabijheid ervan, moeten worden verricht, zal tevoren een zeer grondige reiniging en ontgassing van de tanks nodig zijn. Provinciale publicatie van het Departement van Landbouw en Visserij. Motorbrandstof voor land- en tuinbouw. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zeeland maakt bekend, dat aanvragen voor motorbrandstof voor land- en tuinbouw kunnen worden ingediend voor de navolgende werkzaamheden: a. landbouwwerkzaamheden op de akker (formulier indienen vóór 10 Juni a.s.); b. dorsen (formulieren indienen vóór 10 juli a.s.); c. bespuiting fruitbomen (formulieren indienen vóór 10 Nov. a.s.); d. bespuiting warenhuizen, ramen en kassen e. sproeien van warenhuizen, ramen en kassen; f. grondbewerking in de tuinbouw; g. bemaling. Voor de groepen d t.e.m. f formulieren indienen vóór de 10e van de maand, voorafgaande aan de maand, waarin met die werkzaamheden wordt begonnen. Voor elke groep afzonderlijk moet een aanvrage worden ingezonden. Verder zijn er aparte formulieren voor petroleum-motoren (P-L), voor benzine-motoren (B-L) en donkere olie (gasolie)motoren (D.O.-L). Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de plaatselijke distributie- diensten. De aanvragen dienen te geschieden door de eigenaars of be heerders der land- en tuinbouwbedrijven en dus niet door de loonwer kers. De formulieren moeten tijdig worden ingediend bij den P.V.C. of de plaatselijke bureauhouders der V.V.O. Het voorkomen der verschillende groepen van werkzaamheden bete kent nog niet, dat hiervoor ook inderdaad motorbrandstof verstrekt zal worden. Voor werkzaamheden, die op andere wijze dan met motorbrandstof kunnen worden verricht, vrage men niet aan. Provinciale publicatie van het Departement van Landbouw en Visserij. De Voedselcommissaris voor Zeeland maakt bekend, dat aanvragen voor het scheuren van weiland ook thans nog zullen kunnen worden geregistreerd, zulks in tegenstelling met een vroegere publicatie, waarbij de termijn voor aanvraag op 15 Maart 1941 gesloten werd verklaard. De aanvankelijk te laat binnengekomen, zomede de thans nog binnen komende aanvragen, worden dus alsnog in behandeling genomen. Provinciale publicatie van het Departement van Landbouw en Visserij. Huisslachting van varkens. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zeeland maakt bekend, dat thans de vergunningen tot het aanhouden van een varken boven 40 kg., be stemd voor huisslachting aanwezig zijn bij de plaatselijke bureau houders. Georganiseerden, die een toewijzing van een of meer varkens bezitten (gewone of ruwvoedertoewijzing) en menen in of na November 1941 in aanmerking te komen voor het slachten van een varken dienen zich zo spoedig mogelijk tot den bureauhouder te wenden. Alleen voor varkens welke thans niet meer dan 60 kg. wegen kan een vergunning afgehaald worden. Men notere zowel het tatoueermerk als het nummer van het blikmerk, aangezien zonder opgave van deze merken geen vergunning mag worden uitgereikt. Voor zwaardere varkens moet een leveringscontract worden aangevraagd. Provinciale publicatie van het Departement van Landbouw en Visserij. inventarisatie 1941. De L.C.O. voor Zeeland maakt bekend, dat met de te houden alge mene inventarisatie 1941 zal worden aangevangen op 26 Mei a.s. Alle georganiseerden zullen door de tellers worden bezocht en aan hen moet opgave worden gedaan van alle gegevens, die voor invulling van het inventarisatieformulier nodig zijn, terwijl dcor den georgani seerde zelf moet worden ondertekend. Het is raadzaam om reeds tevoren alle bedrijfsgegevens (grootte van het bedrijf, verbouwde gewassen, samenstelling, veestapel e.d.) gereed te maken, om het invullen der formulieren vlot te doen verlopen. Het niet verstrekken der benodigde gegevens, alsmede het doen van onjuiste opgaven is strafbaar gesteld. Ieder wordt dus, mede in zijn eigen belang, aangeraden, zijn volle medewerking te verlenen.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1941 | | pagina 3