Officiële publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart. Verkoop van textielproducten aan de Duitse Weermacht. Het is gebleken, dat een onjuiste uitleg wordt gegeven aan de publi catie, opgenomen in de dagbladen van 25 April j.l., betreffende de ver koop van textielproducten aan leden der Duitse Weermacht op z.g.n. „Wehrmachtsbezugscheine". In dit bericht is medegedeeld, dat de „Wehrmachtsbezugscheine" wit van die datum af niet meer geldig zijn en door de winkeliers niet meer mogen worden aangenomen. Onjuist nu is de opvatting, dat dit ook zou gelden voor de „Bezugscheine" wit van den Rijkscommissaris. Deze vallen niet onder de categarie „Wehrmachtsbezugscheine" en kunnen dus door de winkeliers worden aangenomen. Officiële publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart. Toepassingsverboden voor Non-Ferro Metalen. Uitzonderings vergunningen. In overeenstemming met artikel 8 van het Algemeen Toepassingsver bod voor Non-Ferro Metalen 1941 No. 1, kunnen door het Rijksbureau uitzonderingen op de verbodsbepalingen, zowel van het Algemeen Toe passingsverbod voornoemd (leveringsverbod, verbod tot het geven van opdrachten) als van de Toepassingsverboden voor Non-Ferro Metalen, welke op 2 April in de Staatscourant No. 65 zijn gepubliceerd, worden toegestaan, mits dwingende technische of economische redenen daartoe aanwezig zijn en mits een met redenen omklede aanvraag wordt inge diend. Belanghebbenden dienen hiertoe een aanvraagformulier voor een uit zonderingsvergunning aan te vragen bij het Rijksbureau voor Non-Ferro Metalen, onder storting van f 0.20 (per stuk) op gironummer 387152 van dit Rijksbureau, met duidelijke vermelding van de sectie, waaronder de ze aanvrage valt. Deze secties en de daaronder vallende Toepassingsverboden zijn: Sectie Gebruiks-en UitrustingsartikelenToepassingsverbod voor Non-Nerro Metalen voor Gebruiks- en Uitrustingsartikelen 1941 No. 2. Sectie Electrotechniek; Toepassingsverbod voor Non-Ferro Metalen voor de Electrotechniek 1941 No. 3. Sectie Bouwnijverheid; Toepassingsverbod voor Non-Ferro Metalen in de Bouwnijverheid 1941 No. 4. Sectie Machinebouw; Toepassingsverbod voor Non-Ferro Me talen in de Machinebouw 1941 No. 5 (in bewerking). Voorts dient voor elk object een afzonderlijke aanvrage voor een uit zonderingsvergunning te worden ingediend. Zoals duidelijk in de verboden staat omschreven, is het na het in werking treden der verboden nog slechts gedurende een overgangstijd van 3 maanden veroorloofd, artikelen, welke bij het in werking treden dezer geboden gereed waren, te verkopen en/of af te leveren. Belanghebbenden gelieven er echter nauwkeurig nota van te nemen, dat het zonder dispensatie van de Directie van dit Bureau verboden is, artikelen, na de in werking treding van het betreffende verbod, te mon teren, af te werken of gereed te maken, ook wanneer voor het gebruik der grondstoffen, vóór de datum van in werking treden, door dit Bureau vergunning was verleend. Door het in werking treden der verboden, zijn dus deze vergunningen vervallen verklaard, zodat artikelen als bovenbedoeld, slechts met dis pensatie van dit Bureau mogen worden gemonteerd, afgewerkt of ge reedgemaakt. Deze uitzonderingsvergunning moet eveneens op de hier- voren genoemde formulieren worden aangevraagd. Otficieie publicatie van het Departement van Landbouw en Visserij. Distributie van tarwebloem e.d. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visserij maakt ten aanzien van de distributie van tarwebloem e d. bekend, dat de detaillisten gedurende het tijdvak van Maandag 19 Mei tot en met Vrijdag 23 Mei a.s. behalve de bloembonnen ook de in ontvangst ge nomen broodbonnen naar verkiezing mogen inwisselen tegen toewijzin gen voor gebak of tarwebloem. De aandacht wordt er op gevestigd dat in geen geval broodbonnen en bloembonnen door elkaar op eenzelf de opplakvel mogen voorkomen. Officiële publicatie van het Departement van Landbouw en Visserij. Kunstmatig drogen en malen van gras en klaver. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd wijst er op, dat het kunstmatig drogen en het malen van gras en klaver krach tens artikel 1, lid 1, van het Veevoederbesluit 1939, verboden is, be houdens een vergunning verleend door het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in Oorlogstijd. Zij, die voor een vergunning in aanmerking wensen te komen, dienen een desbetreffende aanvrage te richten aan de Afdeling Veevoederdistri butie van het Rijksbureau voornoemd, Bezuidenhoutscheweg 15, 's-Gra- venhage. Aanvragen, welke na 24 Mei 1941 zijn binnengekomen, worden niet meer in behandeling genomen. Officiële publicatie van het Departement van Landbouw en Visserij. Speciale rantsoenbonnen voor de Arbeidsdienst. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visserij maakt bekend, dat binnen korte tijd te behoeve van de Arbeidsdienst speciale rantsoenbonnen ter verkrijging van in distributie gebrachte goe deren in omloop zullen worden gebracht. Deze rantsoenbonnen zijn ge kenmerkt door een verticale rode lijn dwars over de bon. De rantsoen bonnen, welke deze opdruk niet dragen, zullen niet meer ter beschik king van de Arbeidsdienst worden gesteld. Detaillisten en instellingen zullen de speciale rantsoenbonnen tezamen met de andere consumentbonnen voor de onderscheiden artikelen op opplakvellen geplakt bij de plaatselijke distributiediensten mogen inleveren. Officiële publicatie van het Departement van Landbouw en Visserij. Teleri van karwij voor zaaizaadwinning. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt in aansluiting op de in de pers gedane mededelingen omtrent het telen van landbouwzaden het volgende bekend. Ingevolge de bedoelde perspublicaties was het telen van karwij voor zaaizaadwinning op een oppervlakte van 5 are of minder aan iedere landbouwer zonder een vergunning toegestaan. Door de beperking met betrekking tot het telen van karwij gesteld, is de mogelijkheid aanwezig de verspreiding van de karwijmot in be langrijke mate te verhinderen. Teneinde de verspreiding van dit insect met nog meer succes tegen te gaan, is thans bepaald, dat het telen van karwij voor zaaizaadwinning, anders dan krachtens een door de Land- bouw-Crisis-Organisatie verleende vergunning, geheel is verboden. Officiële publicatie van het Departement van Landbouw en Vdserij. Adreswijziging Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd. Afdelingen: Algemeen Secretariaat en Bureau Ontruiming. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd deelt mede, dat haar afdeling Algemeen Secretariaat verhuisd is van Laan van Meer- dervoort 53 's-Gravenhage naar Zeekant 37 Scheveningen, telefoon No. 557550; terwijl de afdeling Bureau Ontruiming thans gevestigd is Hooge Nieuwstraat 6a 's-Gravenhage, telefoon No. 180101, interlocaal W.W.W. Officiële publicatie van het Departement van Landbouw en Visserij. Distributie van aardappelen. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visserij maakt het volgende bekend met betrekking tot de distributie van aard appelen. Teneinde een goed verloop van de aardappelendistributie té bevorde ren, is bepaald, dat de uit te reiken toewijzingen voor aardappelen niet voor een maand, maar slechts voor een week geldig zullen zijn. Deze toewijzingen dienen dus binnen een week na afgifte bij de plaatselijke verkoopkantoren van de V.B.N.A. ingeleverd te worden. Officiële publicate van hef Departement van Landbouw en Visserij. Aardappelverwerkende Industrie. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt be kend, dat de Nederlandse Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten (N.I.C.A.) te 's-Gravenhage aan de aardappelverwerkende industrie, zo als pommes frites-bakkerijen e.d. voorlopig geen toewijzingen voor het betrekken van aardappelen zal verstrekken. Officiële publicatie van het Departement van Landbouw en Visserij. Inlevering rijstbonnen. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vis serij maakt het volgende bekend. In het tijdvak van 26 Mei tot en met 30 Mei a.s. moeten de detail listen de bonnen „23" van de „bonkaart algemeen" en de bonnen „21" van de boter- en vetkaarten welke recht gaven op het kopen van rijst bij de distributiediensten inleveren. De inlevering dient als volgt te geschieden. Bon „21" van de vetkaart moet op een nieuw opplakvel MD 18 worden peplakt in veelvouden van 10 stuks, waarbij maximaal 9 bon nen „23" van de bonkaart algemeen of bonnen „21" van de boterkaart mogen worden geplakt. Deze opplakvellen dienen met een ontvangst bewijs MD 201 ingeleverd te worden. Bon „21" van de boterkaart en bon „23" van de „bonkaart alge meen" mogen tezamen in veelvouden van tien stuks op één opplakvel voorkomen, waarbij maximaal 9 bonnen „19" van de „bonkaart alge meen" mogen worden geplakt. Deze opplakvellen moeten met een af zonderlijk ontvangstbewijs MD 201 worden ingeleverd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat naderhand geen restantbo'n- nen „23" van de „bonkaart algemeen" en „21" van de vetkaart met de bonnen „32" van de „bonkaart" algemeen" mogen worden ingeleverd. Bij de inlevering van bonnen „32" van de „bonkaart algemeen" mo gen uitsluitend restantbonnen (maximaal 9) van bon „21" van de bo terkaart worden geplakt. Houden van varkens. De burgemeester van Wissekerke maakt bekend, dat voor die perso nen, die in staat zijn zonder enige krachtvoedertoevoeging één of meer varkens te mesten, de Iandbouw-crisis-organisatie voor Zeeland te Goes gemachtigd is een speciale varkenstoewijzing te verstrekken. Deze spe ciale varkenstoewijzing zal slechts uitgereikt worden, indien te genoege van genoemde organisatie overtuigend wordt aangetoond, dat de inge volge deze varkenstoewijzing aan te houden varkens ook inderdaad zon der enige krachtvoedertoewijzing kunnen worden gemest. Zij die menen voor een speciale varkenstoewijzing in aanmerking te kunnen komen, kunnen zich wenden tot de landbouw-crisis-organisatie voor Zeeland te Goes. Wissekerke, 21 Mei 1941. De Burgemeester voornoemd, J. GEUZE.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1941 | | pagina 2