NÖORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD No. 2182 Zaterdag 24 Mei 1941 47e Jaargang DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE - TELEFOON No. 308 Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. - Franco per post f 2.25. - Ruim 1500 betalende abonne's. Officiële publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart. Chemische producten. De Directeur van het Rijksbureau voor Chemische Producten, daartoe gemachtigd door den Secretaris-Generaal van het Departement van Han del, Nijverheid en Scheepvaart, maakt bekend, dat in de Staatscourant van 15 Mei 1941 een Beschikking is verschenen, waarbij de bij de Che mische Productenbeschikking 1941 No. 1 behorende tabellen A en B als volgt zijn aangevuld en gewijzigd. A. Aan de tabel A worden toegevoegd: 1) de volgende plantenziekten- en insectenbestrijdingsmid delen kopersuifaat, koperoxychloride, kopercarbonaat, basisch kopercar- bonaat, koper-kalkverbindingen, benevens mengsels en verbindin gen van deze stoffen met andere stoffen; calciumarsenaat; Parijs groen, voorzover niet gebruikt als grondstof voor de vervaardiging van verf, benevens mengsels en verbindingen van deze stof met andere stoffen; loodarsenaat; nicotine en nicotineproductenpy- rethrum en pyrethrumproducten; derris en derrisproducten. 2) gecalcineerde soda, caustische soda en natronloog, wa terglas (natron- en kali-) in vaste en vloeibare vorm, en natriumbicarbonaat. 3) mica, bewerkt en onbewerkt. 4) micapoeder. 5) zuur-caseïne en leb-caseïne. B. Aan de tabel B worden toegevoegd: 1) plakmiddelen van dierlijke ot plantaardige oorsprong (be halve beender-, vlees- en vislijm). 2) kunsthoorn (op caseïnebasis). 3) chloorverbindingen, behalve chloorrubber en de verbindingen, welke voorkomen op de bij de Geneesmiddelenbeschikking 1939 No. 1 behorende tabel van geneesmiddelen. 4) methylalcohol; propylalcohol en butylalcohol, benevens de isome- ren; amylalcohol; cetylalcoholbenzylaïcoholdiacetonalcohol, furfurylalcoholtetrahydrofurfurylalcohol; cyclohexanolmethylcy- clohexanol; allylalcoho!citronellol; geranioi. C. Als gevolg van het bovenstaande vervallen op tabel B mica (bewerkt en onbewerkt), micapoeder en waterglas, terwijl „koperverbindingen (behalve kopersulfaat)" gewijzigd dient te worden in „koperverbin dingen (behalve de in tabel A vermelde verbindingen)". Op tabel A zijn vermeld de producten, waarvoor het reeds thans noodzakelijk is rantsoeneringsmaatregelen te treffen, terwijl ten aanzien van de op tabel B voorkomende producten vooralsnog kan worden vol staan met een inventarisatie van de zijde van het Rijksbureau voor Che mische producten. Tabel A. I. Aanmeldingsplicht. Ingevolge genoemde Beschikking is elke onderneming, die haar nor maal bedrijf maakt van het fabriceren, bewerken, verwerken (d.w.z. voor industrieel gebruik aanwenden), importeren van de op tabel A vermelde goederen of van de handel in die goederen, verplicht zich bij het Rijks bureau voor Chemische Producten te laten inschrijven. Daartoe moet binnen 3x24 uur na heden een aanvrage om toezending van een aan meldingsformulier worden ingediend bij het Rijksbureau voor Chemische Producten, Koningskade 15 te 's Gravenhage. Bij deze aanvrage moet gelijktijdig worden vermeld, voor welke producten men wenst te wor den ingeschreven. De aanmeldingsplicht geldt eveneens voor hen die kopersulfaat anders dan voor de vervaardiging van plantenziekten- en insectenbestrijdings middelen aanwenden (galvaniseren, verfstoffen, enz.). II. Opgaveplicht. Plantenziekten- en insectenbestrijdingsmiddelen. Detailhandelaren alsmede coöperatieve aankoopverenigingen en derge lijke organisaties, die rechtstreeks leveren aan de verbruikers en voor wie de hierboven vermelde aanmeldingsplicht niet geldt, zijn voorzover zij de op tabel A vermelde plantenziekten- en insectenbestrijdingsmidde len in voorraad of voorhanden hebben, verplicht aan den Directeur van het Rijksbureau voor Chemische Producten, Koningskade 15 te 's-Gra- venhage, opgave te doen van hun voorraden. De formulieren, waarop deze opgaven dienen te geschieden, worden op aanvraag gratis door voornoemden Directeur aan belanghebbenden verstrekt. De aanvrage dient binnen 10 dagen na heden te worden ingezonden. III. Verbodsbepalingen. Voorts is het ingevolge genoemde Beschikking verboden de aan de tabel A toegevoegde goederen te kopen, te verkopen, af te leveren, in voorraad of voorhanden te houden, te bewerken of te verwerken, zon der schriftelijke vergunning van den Directeur van genoemd Rijksbureau. De detailhandelaren zijn uitgezonderd, zowel van de aanmeldingsver plichting als van de verbodsbepalingen. Er wordt op gewezen, dat vergunningen uitsluitend zullen worden verleend aan ingeschreven ondernemingen. Van de verbodsbepalingen wordt aan ingeschreven ondernemingen op de onderstaande wijze dispensatie (ontheffing) verleend: 1) Plantenziekten- en insectenbestrijdingsmiddelen. Van alle verbodsbepalingen geldt dispensatie tot wederopzegging. 2) Gecalcineerde soda. Van het verbod tot verkopen en afleveren geldt gedurende een ter mijn van 14 dagen na heden een dispensatie tot normale hoeveel heden. Van de overige verbodsbepalingen geldt een dispensatie tot wederopzegging. Caustische soda en natronloog. Van het verbod tot het in voorraad of voorhanden houden geldt dispensatie tot wederopzegging. Van alle overige verbodsbepalingen geldt gedurende twee maanden na heden dispensatie tot normale hoeveelheden. Waterglas (natron- en kali-) in vloeibare en vaste vorm. Van het verbod tot het in voorraad of voorhanden houden geldt dispensatie tot wederopzegging. Van alle overige verbodsbepalingen geldt gedurende een termijn van 6 weken na heden dispensatie tot normale hoeveelheden. Natriumbicarbonaat. Van alle verbodsbepalingen geldt dispensatie tot wederopzegging. Mica, bewerkt en onbewerkt. (Hieronder vallen ook micanieten micapoeder). Van het verbod tot het in voorraad of voorhanden houden geldt dispensatie tot wederopzegging. Van het verbod tot be- of verwerken geldt dispensatie gedurende een termijn van een maand na heden tot hoeveelheden, welke niet meer bedragen dan 1/12 deel van de totale in 1940 bewerkte of verwerkte hoeveelheden. Van de overige verbodsbepalingen geldt geen dispensatie. Tabel B. Wat betreft de goederen, toegevoegd aan tabel B, is alleen degene, die deze goederen fabriceert of importeert, verplicht zich bij het Rijks bureau voor Chemische Producten te laten inschrijven. Daartoe moet binnen 3x24 uur na heden een aanvrage om toezending van een aan meldingsformulier worden ingediend bij het Rijksbureau voor Chemische Producten, Koningskade 15, 's-Gravenhage. Bij de aanmelding moet worden vermeld, voor welke producten men inschrijving wenst. Door de tabel B wordt het Rijksbureau voor Chemische Producten in staat gesteld, zich tijdig de zo onmisbare gegevens voor de voorziening van Nederland met chemische producten te verschaffen. Nadrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat ten aanzien van de op tabel B vermelde goederen in tegenstelling met die, vermeld op tabel A geen verbodsbepalingen gelden. Officiële publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart. Kurk. Ingevolge bekendmaking in de Nederlandse Staatscourant van 15 Mei 1941, No. 94, is de Houtbeschikking 1939 No. 1 uitgebreid met enige bepalingen ten aanzien van kurk, waaronder te verstaan ruwe kurk (kurkhout), kurken, kurkschijven zowel uit natuurlijke ais geperste kurk, maalkurk, gemalen kurk, geperste kurk, kurkplaten, kurkschalen, kurk- wol, kurkkorrels en kurkmeel. Dit houdt in, dat een ieder, die zijn bedrijf maakt van de handel in en het be- of verwerken van kurk, is gehouden de te dien aanzien in de Houtbeschikking 1939 No. 1 en de Houtbeschikking 1940 No. 1 ge geven voorschriften na te komen. De betrokken handelaren in en be- of verwerkers van kurk zijn ver plicht zich ter inschrijving bij het Rijksbureau voor Hout te Amsterdam aan te melden op formulieren, welke door dit Bureau worden beschik baar gesteld. De aanvrage van deze formulieren moet geschieden binnen twee weken na heden, terwijl de formulieren binnen een week na de afgifte of de verzending door het Rijksbureau moeten worden ingediend. Officiële publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart. Mijnhoui. Ingevolge publicatie in de Nederlandse Staatscourant van 20 Mei 1941, No. 97 is het van die datum af verboden zonder schriftelijke vergunning van den Directeur van het Rijksbureau voor Hout inlands rondhout-naald- hout voorzover dit op stam zonder schors gemeten een doorsnede op borsthoogte had van 6 cm. of meer doch van minder dan 18 cm. te kopen, te verkopen, af te leveren, te bewerken, te verwerken, te doen bewerken of te doen verwerken. Het bovenstaande is ook van toepassing op het verkopen en het afle veren door den producent, die geen handelaar is. Vergunningen als bovenbedoeld dienen te worden aangevraagd bij het Rijksbureau voor Hout, Driekoningenstraat 4 te Amsterdam.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1941 | | pagina 1