NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD No. 2178 Zaterdag 26 April 1941 47e Jaargang DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE - TELEFOON Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. Franco per post f 2.25. Ruim 1500 betalende abonne's. DISTRIBUTIEBEKENDMAKINGEN BUREAU VOEDSELVOORZIENING ZEELAND PROVINCIALE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSERIJ KENNISGEVINGEN. De Burgemeester van WISSEKERKE maakt bekend: Bij de schade-enquête-commissie voor militairen te velde, zijn sedert deze commissie haar werkzaamheden begon, meer dan 40.000 aanvragen om toezending van aangifteformulieren binnengekomen. Een ieder, die een formulier heeft aangevraagd, zal dit te zijner tijd worden toegezonden. Aangezien voorts gebleken is, dat velen niet op de hoogte zijn van het bestaan van de mogelijkheid vergoeding te vragen voor te velde verloren gegane eigendommen, wordt nogmaals medegedeeld, dat mili tairen van Land- en Zeemacht, die gedurende de oorlogsdagen in hun mobilisatiestandplaats of aan boord van hun schip particuliere eigen dommen verloren, zich per brief of briefkaart kunnen wenden tot den Secretaris van de Schade-enquête-commissie voor militairen te velde, Javastraat 4 te 's-Gravenhage, met verzoek om toezending van een aan gifteformulier. Belanghebbenden dienen hun naam en adres duidelijk te vermelden. In verband met het vorenstaande wordt de termijn, binnen welke het aanvragen van aangifteformulieren dient te geschieden, tot 1 Mei 1941 verlengd. De Burgemeester voornoemd, J. GEUZE. Inlevering melkkaarten door melkveehouders. Melkveehouders (dit zijn zij, die melkkoeien houden), zijn verplicht hun melkkaarten, benevens die van hun inwonende gezinsleden bij de Distributiedienst in te leveren, waarvoor hun een ontvangstbewijs zal worden verstrekt. Bij de inlevering, welke op onderstaande plaatsen en uren zal plaats vinden, moeten de stamkaarten van de gezinsleden wor den getoond. Te Wissekerke op Maandag 28 April van 67 uur n.m. Te Kamperland 6—7 uur n.m. Te Geersdijk 9—12 uur v.m. Te Kortgene 6—7 uur n.m. in de Openbare Lagere School Te Kats 7—8 uur n.m. Te Kolijnsplaat 7 30—8.30 uur n.m. N.B. Bij onjuiste opgave of indien de melkveehouder verzuimt de melkkaarten in te leveren, zullen strenge maatregelen worden genomen. Aanvragen extra melkkaart. Personen, die bij de uitoefening van hun beroep of bedrijf voortdu rend met giftige stoffen omgaan kunnen ter verkrijging van een extra melkrantsoen het daarvoor benodigde aanvraagformulier vanaf 26 April a.s. bij de Distributiedienst in ontvangst nemen. De aanvragen dienen uiterlijk 30 April weer bij de Distributiedienst te zijn ingeleverd. Aanvrage en invulling dient te geschieden door den werkgever of bedrijfsleider. Vaste brandstoffen en-of petroleum voor kookdoeleinden. Aan hen, die geen aansluiting op het gasnet hebben, alsmede aan hen, die niet electrisch koken, zullen binnenkort bonkaarten voor vaste brand stoffen en-of petroleum voor kookdoeleinden worden verstrekt. Alvorens tot de uitreiking van bedoelde kaarten over te kunnen gaan, moet door het hoofd van het gezin een aanvraagformulier worden ingevuld. De uitreiking en invulling van de desbetreffende formulieren zal op onder staande plaatsen en uren geschieden: te Wissekerke op Donderdag 1 Mei van 6—8 uur n.m. te Kamperland op Dinsdag 29 April van 69 uur n.m. voor de huisnummers van 1250. te Kamperland op Woensdag 30 April van 6—9 uur n.m. voor de overige huisnummers, te Geersdijk op Vrijdag 2 Mei van 6—7 uur n.m. te Kortgene op Dinsdag 29 April van 6—8.30 uur n.m. voor de huisnummers beneden 200 te Kortgene op Woensdag 30 April van 6—8.30 uur n.m. voor de huisnummers boven 200 in de Openbare Lagere School, te Kolijnsplaat op Dinsdag 29 April van 710 uur n.m. voor wijk A. te Kolijnsplaat op Woensdag 30 April van 7—10 uur n.m. voor de wijken B en C. te Kats op Woensdag 30 April van 6—9 uur n.m. N.B. Aanvragen, welke na bovengenoemde data worden ingediend zullen slechts in zeer bijzondere gevallen in behandeling geno men kunnen woreen. Distributie Melk. Daar de distributie van melk reeds een aanvang heeft genomen, diene ter nadere toelichting het volgende: Het rantsoen per bon is l3/4 liter per week, het rantsoen voor kinde ren van 4 tot en met 13 jaar bedraagt 3'/z liter per week, hiervoor ont vangen zij 2 melkkaarten, dus per week 2 bonnen a l3/4 liter; kinderen beneden 4 jaar ontvangen 4 melkkaarten, dus 4 bonnen a 13/4 liter is 7 liter per week. De verbruikers kunnen elke Zaterdag hun bonnen afgeven aan hun leverancier, die hiervoor dagelijks één-vierde liter per bon, gedurende de daarop volgende week kan verstrekken, hiervan kan echter worden afgeweken door b.v. de gehele hoeveelheid ineens af te nemen of bij gedeelten, naar verkiezing. De bonnen zijn een week geldig en elke week zal in dit blad worden bekend gemaakt, welke bon voor de daar op volgende week geldig zal zijn. Voor personen, waarvan op medische gronden het rantsoen onvol doende is, kunnen op vertoon van een attest van hun huisdokter extra bonnen worden verstrekt. De melkhandelaren (slijters) dienen de van hun klanten ontvangen bonnen op te plakken in veelvouden van 10 stuks op opplakvellen MD 268 en hierop hun naam en adres te vermelden en elke Vrijdag met een ontvangstbewijs MD 201 in te leveren, te weten: te Kamperland des voorm. van 9—10 uur te Wissekerke des voorm. van 10.3011.30 uur te Kolijnsplaat des voorm. van 1112 uur te Kortgene des voorm. van 9.30—10.30 uur. te Geersdijk op het distributiekantoor iedere Donderdag op de gewone kantooruren te Kats iedere Donderdag bij den plaatselijken agent De toewijzingen, welke bij de inlevering worden verstrekt, dienen ver antwoord te worden aan de Ned. Zuivelcentrale, Afdeling Zuivel, Laan van Meerdervoort 84 te 's-Gravenhage Schoenendistributie. Betreffende de schoenendistributie wordt bekend gemaakt, dat in den vervolge aanvragen om schoenenbonnen schriftelijk bij de plaatselijke distributiediensten moeten worden ingediend, met nauwkeurige omschrij ving van de redenen, op grond waarvan aanvragers aanspraak op een schoenenbon menen te kunnen maken. Het publiek wordt er opmerkzaam op gemaakt dat slechts in zeer noodzakelijke gevallen tot de verstrekking van schoenenbonnen zal worden overgegaan. Inlevering bonnen. Inlevering bon 18, betreffende koffie, koffiesurrogaat of thee en bon 20 betreffende zeep. Tevens inlevering bonnen boter- en vetkaart door zelfkarners op Maan dag 28 en Dinsdag 29 April op de bekende plaatsen en uren. Aangifte voorraad oude inmaakboter door niet-zelfksrners. De directeur der Afdeling Zuivelcontröle in Zeeland vestigt de aan dacht van alle melkveehouders, veehandelaren en melkslijters welke niet in het bezit van een geldige karnvergunning zijn op het volgende: Ingevolge art. 6 lid 2 onder c van het Crisis Zuivelbesluit 1930 1 (bo ter) is het voorhanden of in voorraad hebben van boter zonder merk (b'oterdistributiezegel) verboden. Het komt voor dat bij personen uit bovengenoemde groepen nog enige voorraad oude inmaakboter aanwezig is, deze boter is dan niet door een merk of speciale vergunning gedekt. In verband hiermede is bepaald dat de betrokken personen onverwijld doch in elk geval vóór 30 April 1941 bij de Plaatselijke Bureauhou ders der V.V.O., onder nauwkeurige opgave van de juiste hoeveelheid aangifte moeten doen van hun voorraad oude inmaakboter. Wanneer na 30 April 1941 bij tot bovenbedoelde groepen behorende personen inmaakboter wordt aangetroffen, welke niet of slechts gedeel telijk bij de P.B.H. is aangegeven, zal daartegen, aan de hand van de wettelijke bepalingen, streng worden opgetreden. De aangegeven voorraad oude inmaakboter zal uitsluitend te behoeve van het eigen gezin mogen worden aangewend, ook voor de hoeveel heden inmaakboter die men voor gezinsgebruik heeft benut, zal men geldige consumentenbonnen moeten kunnen overleggen, die door de con troleurs zullen worden ingenomen. Invoering melkdistributie. De Directeur der Afd. Zuivelcontröle in Zeeland, brengt het volgende ter kennis van de melkslijters en zelfslijtende melkveehouders, die niet in een gestandaardiseerd gebied wonen. De bon van de melkdistributiekaart, welke op 21 April a.s. geldig wordt gemaakt, moet op deze datum worden ingenomen. Op deze bon nen mag niet meer melk worden afgeleverd dan het voorgeschreven kwantum. Hieraan dient stipt de hand te worden gehouden. In afwachting van de definitieve boekhouding, welke in de loop van

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1941 | | pagina 1