NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Welke bonnen zijn geldig? I. P. VAN DER MIERE I^o. 2174 Zaterdag 29 Maart 1941 47e Jaargang Voor Tuinbouwzaden naar Veerweg, Kamperland. BUREAU VOEDSELVOORZIENING ZEELAND PROVINCIALE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSERIJ KENNISGEVINGEN. MZZ PRUK EW U8TGA¥E A" 6- M- MARK"SSE TE WISSENKERKE - TELEFOON No. 10 Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. - Franco per post f 2.25. - Ruim 1500 betalende abonne's. Eieren. Bon 83 van de „bonkaart algemeen", geldig van 31 Maart t.e.m. 6 April a.s., voor één ei. Bon 83 blijft geldig t.e.m. 13 April a.s. (niet in hotels, restaurants, e.d.). Brood. Bon 10 der broodkaart, geldig t.e.m. 6 April a.s. voor 100 gram roggebrood of 100 gram ander brood of een rantsoen gebak. Bon 10 blijft geldig tot 13 April a.s. (niet in hotels, restaurants e.d.). Koffie en thee. Bon 18 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 27 April, voor 125 gram koffie of 50 gram thee of 250 gram koffiesurrogaat. Bloem of bakmeel. Bon 6 van de bloemkaart, geldig van 24 Maart tot 20 April voor 50 gram brood of een half rantsoen gebak of 35 gram tarwebloem of tarwemeel of roggebloem of roggemeel of zelfrijzend bakmeel Kaas. Bonnen 62 en 72 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 6 April voor 100 gram kaas. Deze bonnen blijven geldig tot 20 April a.s. Rijst, enz. Bon 19 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 20 April voor 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem of rijstgries of grutten- meel (gèmengd meel). Havermout, enz. Bon 7 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 20 April a.s., voor 250 gram havermout of havervlokken of haverbloem of aardappelmeelvlokken of gort of gortmout of grutten. Bon 8 van de bon kaart algemeen, geldig t.e.m. 20 April a.s., uitsluitend voor 250 gram gort of gortmout of grutten. Vermicelli, enz. Bon 9 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 20 April a.s., voor 100 gram vermicelli of macaroni of spaghetti. Maizena enz. Bon 10 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 20 April voor 100 gram maïzena of griesmee! of sago of aardappelmeel of rijst- stijfsel of kookstijfsel of glansstijfsel, dan wel een hoeveelheid puddingpoe der of puddingsauspoeder welke 100 gram zetmeel bevat. Zoals uit het voorgaande blijkt mogen rijststijfsel, kookstijfsel en glansstijfsel dus uit sluitend gekocht worden tegen afgifte van de voor maizena aangewezen bon. Tenslotte wordt er op gewezen dat op twee bonnen een pakje maizena van 225 gram kan worden gekocht, doch slechts in verpakkin gen welke vóór 22 Juli 1940 zijn vervaardigd. Boter en vetten. Bon 10 van de boterkaart, geldig t.e.m. 6 April a.s. voor 250 gram boter. Bon 10 van de vetkaart, geldig tot de zelfde da tum, voor 250 gram boter of margarine. Zeep. Bon 20 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 27 April a.s., voor 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoud zeep of 200 gram zachte zeep (oude samenstelling) of 150 gram zachte zeep (nieuwe samenstelling) of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeeppoeder of 600 gram waspoeder. Deze waspoeder is voor de wasse rijen bestemd en kan dus niet door het publiek worden gekocht. Van de oude voorraad kan nog verkocht worden op één bon125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende wasmiddelen of 200 gram vloei bare zeep. Scheerzeep. Bon 117, bijgevoegd bij de textielkaart van mannen, gel dig t.e.m. 30 April a.s., voor 50 gram scheerzeep of één tube dan wel één pot scheercrême. Peulvruchten. Geen bonaanwijzing ontvangen. Vlees en vleeswaren. Bon „10 vlees", geldig t.e.m. 9 April, voor 100 gram vlees, been inbegrepen, of een rantsoen vleeswaren. Bon „10 worst, vleeswaren", geldig tot dezelfde datum, uitsluitend voor een rant soen vleeswaren. Petroleum. De met Periode E gemerkte bonnen, voor huisverlichting, geldig t.e.m. 31 Maart geven recht op het kopen van 2 liter petroleum. De aandacht wordt er op gevestigd, dat na 31 Maart a.s. geen petro leum meer voor verlichtingsdoeleinden beschikbaar zal worden gesteld, zodat de met periode K gemerkte zegels komen te vervallen. Vaste brandstoffen. Tot en met 31 Maart a.s. geven de bonnen 15, 16 en 17 van de „Bonkaart distributie vaste brandstoffen - haarden, kachels" en de bonnen „brandstoffen, één eenheid vijfde periode" en „cokes, één eenheid vijfde periode", recht op het kopen van een' een heid vaste brandstoffen. Bon No. 14 van de „Bonkaart distributie vaste brandstoffen - haarden, kachels" kan vernietigd worden. De Burgemeester van Wissekerke maakt bekend dat zij die op 10 Mei 1940 woonachtig waren in de gemeenten Middelburg en Vlissingen, thans alhier verblijven en menen in aanmerking te komen voor een „Notstands- beihilfe" hiervan te spoedigste opgaaf dienen te doen ter secretarie. Wissekerke, 28 Maart 1941. De Burgemeester voornoemd, J. GEUZE. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zeeland vestigt nogmaals de aandacht op het volgende: Huisslachting van varkens. Deze wordt voor alle varkenshouders op uiterlijk 31 Maart 1941 stop gezet. Aanvragen om een varken in huisslachting te mogen slachten moeten uiterlijk Woensdag 26 Maart bij den Districtssecretaris zijn ingediend. Veeboekjes. Ieder bezitter van een veeboekje dient dit volgens voorschrift naar behoren in te vullen. De invulling moet met inkt en niet met potlood geschieden. Overtredingen zijn strafbaar. Teelt van Akkerbouw-producten in particuliere tuinen, volkstuintjes, enz. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zeeland maakt bekend: Binnenkort zal een Akkerbouw-beschikking verschijnen, waarin o.a. wordt vastgelegd, dat telers van Akkerbouwproducten hun oogst ter be schikking zullen moeten stellen van de overheid of van daartoe door de overheid aangewezen lichamen. In het algemeen zal van deze verplichting ontheffing worden verleend voor door particulieren op erfperceeltjes en in volkstuintjes geteelde pro ducten, voor zover de opbrengst niet meer bedraagt dan voor eigen ge zin nodig is. De beoordeling van de vraag of er in de zich voordoende gevallen inderdaad sprake is van volkstuintjes, zal door of vanwege de Provin ciale Voedselcommissarissen geschieden. Met nadruk wordt er echter reeds thans op gewezen, dat ontheffing van de leveringsplicht alleen dan zal worden gegeven, indien het be werken van de grond, en het zaaien, verplegen en oogsten van het ge was geschiedt door den belanghebbenden zelf. In twijfelgevallen wende men zich tot den Provincialen Voedselcommissaris. Het pachten van percelen land door fabrieksdirecties, verenigingen of andere combinaties met de bedoeling daarop voor hun personeel of le den akkerbouwproducten te telen of te doen telen, wordt dus te sterkste ontraden, omdat de gehele opbrengst van de gewassen in dergelijke ge vallen ter beschikking van de overheid zal moeten worden gesteld. Om de zelfde reden is het ongewenst om in te gaan op aanbiedingen van landbouwers of grondeigenaren, die perceeltjes grond of de opbrengst daarvan op enigerlei wijze aan particulieren aanbieden. Contracten varkens boven 60 kg. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zeeland maakt bekend: 1. dat alle houders van varkens (waaronder fokzeugen en dekberen) boven 60 kg. verplicht zijn in de week van 31 Maart 5 April 1941 bij den plaatselijken bureauhouder opgave te doen van alle aanwezige varkens boven 60 kg.; 2. dat zij te kantore van den bureauhouder een leveringscontract dienen te tekenen voor alle niet-fokmateriaal mits de varkens niet ter levering zijn aangeboden; 3. dat zij een eventuele vergunning dienen af te halen voor het aan houden van het aanwezige fok-materiaal (zeugen stamboek-dek- beren) onder opgave vanblikmerknummer, tatoueermerkletters, eventueel stamboeknummer en verdere kenmerken; 4. Oude mestcontracten (blauwe) blijven geldig en het aantal ge contracteerde varkens moet niet opnieuw gecontracteerd worden. 5. Varkens beneden 60 kg. moeten niet opgegeven worden. In Mei- Juni a.s. zal gelegenheid geboden worden om vergunningen af te halen om varkens aan te houden teneinde deze in of na Novem ber 1941 in huisslachting te slachten. Het bovenstaande houdt niet in dat men thans meer varkens 'mag aanhouden dan de toewijzing aangeeft. De toewijzing blijft van kracht. Teneinde een vlot verloop te verkrijgen gelieven de varkenshouders wier namen met A tot en met L beginnen op de eerste 3 dagen aan gifte te doen en de overigen op de laatste 3 dagen in de week van 31 Maart 5 April 1941. Uiipootverbod Rode Star. In afwijking met het persbericht van 8 Maart 1941, waarin de ver bouw van Rode Star verboden wordt, tenzij gebruik wordt gemaakt van de door de Nederlandse Algemene Keuringsdienst goedgekeurde poot- aardappelen, maakt de Provinciale Voedselcommissaris voor Zeeland bekend, dat uitplanten van Rode Star, wanneer gebruik wordt gemaakt van ongekeurd pootgoed, toegestaan is, mits de oppervlakte niet meer bedraagt dan 10 are, met die verstande, dat voor hen, die gebruik ma ken van goedgekeurd pootgoed, deze 10 are niet is toegestaan. De han del in ongekeurd pootgoed van Rode Star blijft verboden. Voorts wordt medegedeeld, dat tevens als door de Nederlandse Alge mene Keuringsdienst goedgekeurd beschouwd worden die Rode Star, welke na de aanvankelijke afkeuring door de Nederlandse Algemene Keuringsdienst, onder toezicht van genoemde dienst zijn nageselecteerd en groen zijn gerooid, een en ander na goedkeuring van den Provinci alen Voedselcommissaris, die in deze het advies inwint van de Gewes telijke Keuringsdienst of van den Productie-commissaris. Deze Rode Star poters mogen echter slechts in eigen bedrijf worden uitgepoot. Handel in deze poters is niet toegestaan.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1941 | | pagina 1