NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD ,,'t Modehuis Welke bonnen zijn geldig No. 2173 Dinsdag 25 Maart 1941 47e Jaargang DRUK EN UITGAVE A. G. K 1 MARKUSSE TE WISSENKERKE - met 1 paard f 9.50 per dag. met 2 paarden f 16.00 per dag. met 3 paarden f 22.50 per dag. DISTRIBUTIENIEUWS. SVOROL: DekwaSiteifs-iandpasta BUREAU VOEDSELVOORZIENING ZEELAND Lavabei-zijden Japon TELEFOON No. 10 "™B Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. Franco per post f 2.25. Ruim 1500 betalende abonne's. Eieren. Bon 92 van de „bonkaart algemeen", geldig van 24 Maart t.e.m. 30 Maart a.s., voor één ei. Bon 92 blijft geldig t.e.m. 6 April a.s. (niet in hotels, restaurants, e.d.). Brood. Bon 9 der broodkaart, geldig t.e.m. 30 Maart a.s. voor 100 gram roggebrood of 100 gram ander brood of een rantsoen gebak. Bon 9 blijft geldig tot 6 April a.s. (niet in hotels, restaurants e.d.). Koffie en thee. Bon 18 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 27 April, voor 125 gram koffie of 50 gram thee of 250 gram koffiesurrogaat. Bloem of bakmeel. Bon 6 van de bloemkaart, geldig van 24 Maart tot 20 April vo.or 50 gram brood of een half rantsoen gebak of 35 gram tarwebloem of tarwemeel of roggebloem of roggemeel of zelfrijzend bakmeel Kaas. Bonnen 62 en 72 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 6 April voor 100 gram kaas. Deze bonnen blijven geldig tot 20 April a.s. Rijst, enz. Bon 19 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 20 April voor 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem of rijstgries of grutten- meel (gemengd meel). Havermout, enz. Bon 7 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 20 April a.s., voor 250 gram havermout of havervlokken of haverbloem of aardappelmeelvlokken of gort of gorlmout of grutten. Bon 8 van de bon kaart algemeen, geldig t.e.m. 20 April a.s., uitsluitend voor 250 gram gort of gortmout of grutten. Vermicelli, enz. Bon 9 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 20 April a.s., voor 100 gram vermicelli of macaroni of spaghetti. Maizena enz. Bon 10 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 20 April voor 100 gram maizena of griesmeel of sago of aardappelmeel of rijst- stijfsel of kookstijfsel of glansstijfsel, dan wel een hoeveelheid puddingpoe der of puddingsauspoeder welke 100 gram zetmeel bevat. Zoals uit het voorgaande blijkt mogen rijststijfsel, kookstijfsel en glansstijfsel dus uit sluitend gekocht worden tegen afgifte van de voor maizena aangewezen bon. Tenslotte wordt er op gewezen dat op twee bonnen een pakje maizena van 225 gram kan worden gekocht, doch slechts in verpakkin gen welke vóór 22 Juli 1940 zijn vervaardigd. Boter en vetten. Met ingang van Maandag 24 Maart a.s. zullen de bonnen van de boterkaart uitsluitend recht geven op het kopen van bo ter, terwijl op de bonnen van de vetkaart beurtelings boter of margari ne, dan wel boter of margarine of vet verkrijgbaar zal zijn. Bon 9 van de boterkaart, geldig t.e.m. 30 Maart, voor 250 gram boter. Bon 9 van de vetkaart, geldig tot dezelfde datum, voor 250 gram boter of margarine of 200 gram vet naar keuze. Zeep. Bon 16 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 30 Maart a.s., voor 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoud zeep of 200 gram zachte zeep (oude samenstelling) of 150 gram zachte zeep (nieuwe samenstelling) of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeeppoeder of 600 gram waspoeder. Deze waspoeder is voor de wasse rijen bestemd en kan dus niet door het publiek worden gekocht. Van de oude voorraad kan nog verkocht worden op één bon125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende wasmiddelen of 200 gram vloei bare zeep. Scheerzeep. Bon 117, bijgevoegd bij de textielkaart van mannen, gel dig t.e.m. 30 April a.s., voor 50 gram scheerzeep of één tube dan wel één pot scheercrême. Peulvruchten. Bon 15 van de „bonkaart algemeen" geldig van 24 Febr. t.e.m. 30 Maart a.s., voor 500 gram peulvruchten. Suiker. Bon 17 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 13 April voor 1 kg. suiker. Vlees en vleeswaren. Bon „8 vlees", geldig t.e.m. 30 Maart, voor 100 gram vlees, been inbegrepen, of een rantsoen vleeswaren. Bon „8 worst, vleeswaren", geldig tot dezelfde datum, uitsluitend voor een rant soen vleeswaren. Petroleum. De met Periode E gemerkte bonnen, voor huisverlichting, geldig t.e.m. 31 Maart geven recht op het kopen van 2 liter petroleum. De aandacht wordt er op gevestigd, dat na 31 Maart a.s. geen petro leum meer voor verlichtingsdoeleinden beschikbaar zal worden gesteld, zodat de met periode K gemerkte zegels komen te vervallen. Vaste brandstoffen. Tot en met 31 Maart a.s. geven de bonnen 15, 16 en 17 van de „Bonkaart distributie vaste brandstoffen - haarden, kachels" en de bonnen „brandstoffen, één eenheid vijfde periode" en „cokes, één eenheid vijfde periode", recht op het kopen van een een heid vaste brandstoffen. Bon No. 14 van de „Bonkaart distributie vaste brandstoffen - haarden, kachels" kan vernietigd worden. De gezamenlijke vrachtrijders van Kortgene maken bekend, dat het tarief vastgesteld is als volgt: TEXTIEL. Degenen die om een of andere redenen een afleveringsvergunning en- of speciale punten voor textielproducten wensen te ontvangen, kunnen, wanneer zij hiervoor in aanmerking komen, de daarvoor benodigde aan vraagformulieren op het Distributiekantoor of bij een der agentschappen aanvragen en in ontvangst nemen. Het aanvraagformulier dient daarna nauwkeurig en volledig ingevuld op het Distributiekantoor of bij een der agenten te worden ingeleverd. Toezénding der formulieren per post zal, behoudens in uitzonderings gevallen, tot gevolg hebben, dat ze niet in behandeling genomen kun nen worden. Met het oog op de nieuwe regeling van de distributie van textielpro ducten, brengen wij het volgende ter kennis van de handelaren in ge noemde producten. De speciale punten welke door de Distributiediensten worden uitge geven, worden per soort geplakt op afzonderlijke opplakvellen en even tueel tegelijk met de opplakvellen van de punten der textielkaarten en 'toeslagkaarten ingeleverd met een formulier M.D. 201 h. Het ligt in de bedoeling binnenkort een nieuw formulier M D. 201h in omloop te brengen. Zolang dit nieuwe model nog niet is ingevoerd, dient het totaal aantal ingeleverde speciale punten te worden vermeld achter „83 extra bonnen rood", terwijl op de achterzijde van het copie-ontvangstbewijs (dus naast de ruimte waar de textiel- zegels worden geplakt) een specificatie moet worden gegeven van de ingeleverde speciale punten. Ingeleverd moeten worden tenminste 200 punten in totaal, dan wel veelvouden van 200 punten. Het is niet noodzakelijk dat van elk 200 punten worden ingeleverd, indien het totaal slechts 200 of een veelvoud van 200 punten is. Distributiekring 229. Centr. Gem. Wissekerke. PROVINCIALE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSERIJ KENNISGEVINGEN. Teelt van Zaaiuien. De Landbouw Crisis Organisatie voor Zeeland maakt bekend, dat de teeltvergunningen voor zaaiuien waarschijnlijk niet vóór het zaaien in het bezit van de telers zullen zijn. Dit behoeft echter voor degenen, die recht hebben op een teeltver gunning, geen beletsel te zijn om uit te zaaien. Zoals reeds bekend is gemaakt, mag men een even grote oppervlakte telen als in 1940, voor zover daarin geen door overname verkregen op pervlakte was inbegrepen. Overdracht is echter ook dit jaar weer mo gelijk. Zij, die zaaiuien wensen te telen en geen aanvraagformulier hebben ontvangen, moeten dit onverwijld aanvragen te Goes of bij hun Districts secretaris en het vóór 25 Maart a.s. aan de L.C.O. te Goes inzenden. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zeeland maakt bekend, dat aanvraagformulieren voor een tweede stikstoftoewijzing nog tot 25 Maart a.s. kunnen worden ingezonden. Formulieren welke na die datum binnenkomen, worden niet meer in behandeling genomen, zodat aan die aanvragers ook geen kunstmestzegels meer zullen worden verstrekt. Uw gedachte: Zo'n heerlijke soepele te bezitten in kleurrijke, frisse bloemdessins, wordt in ,,'t Modehuisverwezenlijkt. Fijne wollen Costuum- en Mantelstoffen. Prima kwaliteit Dameskousen (alle maten). Grote sortering Handschoenen, Sjaals, Garneringen. Damesmaatkleding. W. J. DOMINICUS. Korte Kerkstraat 13 - Goes - Telefoon No. 2634.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1941 | | pagina 1