BUREAU VOEDSELVOORZIENING ZEELAND PROVINCIALE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSERIJ KENNISGEVINGEN. Wilt U Uw theerantsoen vermeerderen? KORTGENE. J. A. WOLSE. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zeeland maakt bekend, dat de aanvraagformulieren voor een tweede stikstoftoewijzing aan de be kende gebruikers zijn verzonden. Zij die op 5 Maart nog geen aanvraagformulier hebben ontvangen, kunnen een formulier in ontvangst nemen bij den Plaatselijken Bureau houder. De formulieren moeten, volledig ingevuld en ondertekend, vóór 8 Maart 1941 worden ingezonden. Afname van Bintjes. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zeeland maakt bekend, dat alle nog bij telers aanwezige voorraden aardappelen van het ras Bintjes een dezer dagen op eerste aanzegging aan de V.B.N.A. zullen moeten worden geleverd. Zij, die nog Bintjes voor de verkoop in voorraad hebben en op 1 Maart aanstaande nog niet door een commissionnair tot dit doel zijn bezocht, moeten hun partij (ook kleine partijtjes) onverwijld aan den dichts- bijzijnden commissionnair van de V.B.N A. opgeven. Het bovenstaande geldt niet voor goedgekeurd en ongekeurd poot- goed. Scheurpremie voor grasland. De Landbouw Crisis Organisatie voor Zeeland maakt bekend, dat aan vragen voor registratie van gescheurd grasland vóór 1 Maart a.s. bij haar moeten worden ingediend. Het na genoemde datum aangegeven gescheurd grasland komt niet meer voor de scheurpremie in aanmerking. Levering van consumptie-poters. Belanghebbenden worden er op attent gemaakt, dat consumptie-poters voor levering aan de V.B.N.A. zodanig moeten worden klaargemaakt, dat de teler geen poters boven 30 mm. overhoudt of terugkrijgt. Door zulke „tarra" te vervoederen begaat men een overtreding, daar aardappelen boven 30 mm. niet als veevoeder mogen worden gebruikt. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zeeland brengt hiermede het volgende ter kennis van belanghebbenden: Varkens en huisslachting. Tot 1 April a.s. mogen nog varkens in huisslachting geslacht worden. Voor zover de varkenshouders nog recht op huisslachting hebben mag het te slachten varken nog enige tijd worden aangehouden, echter tot uiterlijk 1 April a.s. De overige varkenshouders moeten thans te spoe digste de varkens ruimen, die zij meer hebben dan de nieuwe toewijzing aangeeft. Het z.g. „vervroegd" slachten mag thans wel geschieden, echter het kwantum vlees van het reeds vroeger geslachte varken plus het kwan tum vlees van het nog te slachten varken mag niet groter zijn dan tot 15 November 1941, volgens wettelijk toegestaan verbruik. Mestcontracten rundvee. De contracten voor uitstel veelevering kunnen bij de Districtssecreta rissen afgesloten worden. Tevens kunnen mesters, die reeds aan hun le veringsplicht voldaan hebben, of die geen leveringsplicht hebben, con tracten afsluiten. Zij kunnen dan elders nog niet slachtrijp vee kopen en over enige maanden als slachtvee aan de Veehouderij Centrale afle veren. De Centrale stelt momenteel nog geen vee beschikbaar. Contracten moeten vóór 15 Maart a.s. afgesloten zijn. Rode Veeleveringsbonnen. Lever die steeds direct in bij Uw bureauhouder. Ze zijn, evenals de bij de contracten behorende leveringsbewijzen, slechts 14 dagen geldig. 3 x Hoofdprijs iv. f 600U." 21 Febr. 1 e Pr. Zweefvl. 81 042 w. I 6000.» 26 Febr. 1e Pr. Lot M. 57331 w. I 6000.» Hoofdpr. n/wemch: Huis w/f6000>>; Boschterrein w/f 6000a>; 5 koelen en paarden w/6000.-,nl. 3 stamboek* koeien f 3000.» 2, 2-Jr. tuigpaarden 3000.-. Totaal 480 Pracht Prijzen. Min. v. Just 6 Febr. 1940, 2e Afd. A, no. 1101, Nederlandsche Ver. v. Luchtvaart, opg. 1908 Bontmantels 1350.-1.1800.-. of Uw keuze t.w. f 800.-, 350.-, 350.- b/d K. L. M., sig.mag., kiosken Rijcke Trek Giro 241.000 Haag of 60 ct. Postzegels Rijcke Trek Haag* alwaar ook Troklijsten 21 26 Feb. 10ct. 21 Mrt. Derde en Laatste Loting 21 Mrl, Ruim laatste weefr was alles uii^er'rochtlofinal Kats, Cafe de Vriendschap, Kolijnsplaat, B. Corsuize, Kortgene, Lotk. Meulenberg, Wissekerke, Bur. dezer. Wij hebben een prima Surrogaat, dat bij gebruik U best zal bevallen 1 Neemt proef.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1941 | | pagina 4