NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Welke bonnen zijn geldig? No. 2170 Zaterdag 1 Maart 1941 47e Jaargang 1P1 CHRISTELIJKE SCHOOL TE WISSEKERKE, NEDERLANDSE ARBEIDSDIENST. B E K E N D M A K I N G. DISTRIBUTIEBEKENDMAKING. TE KOOP Fa W. SCHIPPER Zn. mSa DRUK EN UITQAVE A. B. M. MARKUSSE TE W1SSENKERKE - TELEFOON No. 10 i Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. - Franco per post f 2.25. - Ruim 1500 betalende abonne's. Eieren. Bon 81 van de „bonkaart algemeen", geldig van 3 Maart t.e.m. 9 Maart a.s., voor één ei. Bon 81 blijft geldig t.e.m. 16 Maart a.s. (niet in hotels, restaurants, e.d.). Brood. Bon 6 der broodkaart, geldig t.e.m. 9 Maart a.s. voor 100 gram roggebrood of 100 gram ander brood of een rantsoen gebak. Bon 6 blijft geldig tot 16 Maart a.s. (niet in hotels, restaurants e.d.). Koffie en thee. Bon 02 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 16 Maart, voor 125 gram koffie of 50 gram thee. Bloem of bakmeel. Bon 5 van de bloemkaart, geldig van 24 Febr. tot 23 Maart voor 50 gram brood of een half rantsoen gebak of 35 gram tarwebloem of tarwemeel of roggebloem of roggemeel of zelfrijzend bak meel. Bon 5 geeft dus geen recht op het kopen van boekweitmeel. Kaas. Bonnen 13 en 14 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 9 Maart voor 100 gram kaas. Deze bonnen blijven geldig tot 23 Maart a.s. Rijst, enz. Bon 11 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 23 Maart voor 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem of rijstgries of grutten- meel (gemengd meel). Havermout, enz. Bon 7 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 20 April a.s., voor 250 gram havermout of havervlokken of haverbloem of aardappelmeelvlokken of gort of gortmout of grutten. Bon 8 van de bon kaart algemeen, geldig t.e.m. 20 April a.s., uitsluitend voor 250 gram gort of gortmout of grutten. Vermicelli, enz. Bon 9 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 20 April a.s., voor 100 gram vermicelli of macaroni of spaghetti. Maizena enz. Bon 10 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 20 April voor 100 gram maizena of griesmeel of sago of aardappelmeel of rijst- stijfsel of kookstijfsel of glansstijfsel, dan weieen hoeveelheid puddingpoe der of puddingsauspoeder welke 100 gram zetmeel bevat. Zoals uit het voorgaande blijkt mogen rijststijfsel, kookstijfsel en glansstijfsel dus uit sluitend gekocht worden tegen afgifte van de voor maizena aangewezen bon. Tenslotte wordt er op gewezen dat op twee bonnen een pakje maizena van 225 gram kan worden gekocht, doch slechts in verpakkin gen welke vóór 22 Juli 1940 zijn vervaardigd. Boter en vetten. Bon 06 van de nieuwe boter- en vetkaart, geldig t.e.m. 9 Maart, voor half pond boter of margarine. Bon 06 blijft geldig tot 16 Maart. Zeep. Bon 16 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 30 Maart a.s., voor 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoud zeep of 200 gram zachte zeep (oude samenstelling) of 150 gram zachte zeep (nieuwe samenstelling) of 300 gram zachie zeeppasta of 250 gram zeeppoeder of 600 gram waspoeder. Deze waspoeder is voor de wasse rijen bestemd en kan dus niet door het publiek worden gekocht. Van de oude voorraad kan nog verkocht worden op één bon: 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende wasmiddelen of 200 gram vloei bare zeep. Scheerzeep. Bon 117, bijgevoegd bij de textielkaart van mannen, gel dig t.e.m. 30 April a.s., voor 50 gram scheerzeep of één tube dan wel één pot scheercrême. Peulvruchten. Bon 15 van de „bonkaart algemeen" geldig van 24 Febr. t.e.m. 30 Maart a.s., voor 500 gram peulvruchten. Suiker. Bon 06 van de bonkaart algemeen, geldig t.e.m. 16 Maart voor 1 kg. suiker. Vlees en vleeswaren. Bon „05 vlees", van de nieuwe vleeskaart, gel dig t.e.m. 9 Maart voor 100 gram vlees of een rantsoen vleeswaren. Bon „05 worst, vleeswaren" uitsluitend voor een rantsoen vleeswaren. Bon 05 blijft geldig tot 12 Maart a.s. Petroleum. De met Periode E gemerkte bonnen, voor huisverlichting, geldig t.e.m. 31 Maart geven recht op het kopen van 2 liter petroleum. De aandacht wordt er op gevestigd, dat na 31 Maart a.s. geen petro leum meer voor verlichtingsdoeleinden beschikbaar zal worden gesteld, zodat de met periode K gemerkte zegels komen te vervallen. Vaste brandstoffen. Tot en met 31 Maart a.s. geven de bonnen 15, 16 en 17 van de „Bonkaart distributie vaste brandstoffen - haarden, kachels" en de bonnen „brandstoffen, één eenheid vijfde periode" en „cokes, één eenheid vijfde periode", recht op het kopen van een een heid vaste brandstoffen. Bon No. 14 van de „Bonkaart distributie vaste brandstoffen - haarden, kachels" kan vernietigd worden. Aangifte van nieuwe leerlingen op Donderdag 6 en Zaterdag 8 Maart a.s., tussen 8 en 10 uur 's- avonds bij het hoofd der School. H. N. DE NIE. H. d. S. De Burgemeester van Wissekerke maakt bekend dat de verplichte voorjaarskeuring van stieren in deze gemeente zal plaats hebben op Woensdag 19 Maart a.s. des namiddags te 2.30 uur te Wissekerke op de hofstede van C. J. de Kam Jacz. en des namiddags te 3.30 uur te Kamperland op de hofstede van J. C. J. van de Velde. Alles wettelijke tijd. leder kan naar de keuringsplaats gaan, die hém het beste schikt. De aanvraag tot keuring, alsmede de aan de keerzijde van het aan vraagformulier vermelde bescheiden moeten minstens twee weken vóór de dag waarop de keuring zal worden gehouden, aan den Secretaris der Provinciale Commissie voor de Rundveefokkerij te Goes worden inge zonden. Alle stieren, die het vorig jaar goedgekeurd zijn, ook die, welke tij dens de laatste 3-maandskeuring in 1940 of bij een in 1940 of begin 1941 gehouden stalkeuring zijn goedgekeurd, moeten dit jaar weer ge keurd worden. Dit geldt echter niet voor stamboekstieren. Wanneer de schets op de dag der keuring thuis is, moet deze naar de keuring worden meegenomen om gestempeld te worden. Zonder schets kan de stier niet gekeurd worden. Bij goedkeuring moet een bedrag van f 4.— tegen ontvangst van het goedkeuringsbewijs direct worden betaald. Wissekerke, 1 Maart 1941. De Burgemeester voornoemd, J. GEUZE. De Burgemeester van Wissekerke maakt bekend: Aan degenen, die op of na 1 Maart 1941 vrijwillig tot de Arbeidsdienst toetreden, wordt van rijkswege huisvesting, voeding en kleding verstrekt en daarboven nog een zakgeld van f 0.25 per dag. Voorts wordt aan hen, die op 17 Februari 1941 gehuwd waren, toe gekend een vergoeding voor onderhoud van hun gezin bedragende f 3. per dag, eventueel vermeerderd met f 0.30 per dag voor ieder wettig of gewettigd kind van hen of van hun echtgenote en voor ieder pleegkind, voor zover deze kinderen de leeftijd van 18 jaar nog niet hebben be reikt (gezinsvergoeding). Om aanspraak te kunnen maken op de gezinsvergoeding, moet de vrijwilliger zo spoedig mogelijk aan den Commandant van het kamp, waarbij hij is ingedeeld, overleggen een door den Burgemeester der ge meente zijner inwoning afgegeven verklaring betreffende het gehuwd zijn en eventueel betreffende de kinderen beneden de leeftijd van 18 jaar. Aan ongehuwde vrijwilligers, die op 17 Februari 1941 kostwinner waren, kan worden toegekend een vergoeding, gelijk aan het bedrag, dat zij als kostwinner plachten af te dragen met een maximum van f 3.per dag. Als kostwinner wordt beschouwd hij, die bijdraagt tot het noodzake lijke levensonderhoud vanzijn bloed- en aanverwanten in de rechte linie, zijn andere bloed- en aanverwanten in de tweede graad, zijn pleegouders of degenen in wier onderhoud hij ingevolge rechterlijk von nis moet voorzien. De Secretaris-Generaal van het Departement van Algemene Zaken beslist over de toekenning der vergoedingen en doet de betrokkenen daarvan op de hoogte stellen. De Burgemeester voornoemd, J. GEUZE. De petroleumverlichtingzegels, gemerkt Periode D, dienen uiterlijk Maandag 3 Maart te kantore te Geersdijk ingeleverd te worden. Na die datum kunnen deze zegels niet meer worden aangenomen. Op de periode E. kan door de detaillisten worden afgeleverd aan hun cliënten, doch kunnen vooralsnog niet in aanmerking komen voor her bevoorrading, zodat hierop tot een nader te bepalen datum geen cou pures mogen worden uitgereikt, bovenbedoelde zegels dienen zorgvuldig te worden bewaard, o.r. de herbevoorrading later uitsluitend zal kunnen geschieden tegen inlevering dezer zegels. Distributiekring 229. Centr. Gem. Wissekerke. Inlevering bon 01 zeep op Maandag 3 en Dinsdag 4 Maart a.s., resp. te Kamperland en Wissekerke en te Kolijnsplaat en Kortgene, op de be kende plaatsen en uren. Zelfkarners moeten op bovengenoemde data de bonnen 02, 03 en 05 van boter- en vetkaarten inleveren. Distributiekring 229. Centr. Gem. Wissekerke. Wilt U Uw theerantsoen vermeerderen? Wij hebben een prima Surrogaat, dat bij gebruik U best zal bevallen! Neemt proef. j. A. WOLSE, Kortgene. Gebruikte Wiedmachines Aanaardploegen Bietenmolens Wendploegen Zaaimachines Nieuwstr. 45, Goes, Tel. 2383

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1941 | | pagina 1