NQ0RD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD m Ill Nog zonder punten COöP. BOERENLEENBANK Welke bonnen zijn geldig? No. 2157 Zaterdag 23 November 1940 47e Jaargang distributiebekendmakingen] Vaste Brandstoffen. EEN MOLEST- OF OORLOGSCHADEVERZEKERING BIJ DE KAMPERLAND DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE - TELEFOON No. 10 Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. - Franco per post f 2.25. - Ruim 1500 betalende abonne's. Boter en vetten. Bon 17 boterkaart en bon 17 vetkaart nog geldig tot 29 Nov. a.s. Kaas. Bon 24 van het algemeen distributieboekje, geldig van 25 Nov. t.e.m. 1 Dec., voor 100 gram kaas. Bon 24 blijft geldig tot 8 Dec. a.s. (niet in hotels, restaurants, e.d.). Vlees en Vleeswaren. Bon „09 Vlees", geldig van 18 t.e.m. 24 Nov. a.s., voor 100 gram vlees, been inbegrepen, of een rantsoen vleeswaren. Bon „09 Vleeswaren", geldig gedurende dat zelfde tijdvak, uitsluitend voor een rantsoen vleeswaren. Deze bonnen blijven geldig tot 1 Dec. a.s. (niet in hotels, restaurants, e.d.). Het rantsoen vleeswaren, dat per bon kan worden gekocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfsvlees en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongworst en nierbrood en 150 gram voor bloedworst. Vaste Brandstoffen. Gedurende Nov. de bonnen 04, 05, 06 en 07 „distributie vaste brandstoffen haarden, kachels" en de bonnen „brand stoffen, één eenheid, tweede periode" elk voor één eenheid vaste brand stoffen. Verder gedurende de maand Nov. de bonnen 08, 09, 10 en 11 „distributie vaste brandstoffen haarden, kachels" voor één eenheid turf. Rijst, enz. Bon 82 van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 29 Nov. a.s., voor 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem of gruttenmeel (gemengd meel). Havermout, enz. Bon 83 van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 27 Dec. a.s., voor 250 gram havermout of havervlokken of haver- blaem of aardappelmeel of gort of gortmout of grutten. Bon 88 van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 27 Dec. a.s., uitsluitend voor 250 gram gort of gortmout of grutten. Vermicelli, enz. Bon 98 van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 27 Dec. a.s., voor 100 gram vermicelli of macaroni of spaghetti. Maizena, enz. Bon 93 van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 27 Dec. a.s., voor 100 gram maizena of griesmeel of sago of aardappel meel dan wel een hoeveelheid puddingpoeder of puddingsauspoeder welke 100 gram zetmeel bevat. Eieren. Bon 37 van het algemeen distributieboekje, geldig van 25 Nov. t.e.m. 1 Dec. a.s., voor één ei. Bon 37 blijft geldig t.e.m. 8 Dec. a.s. (niet in hotels, restaurants, e.d.). Brood. Bon „16" (broodkaart), geldig t.e.m. 1 Dec. a.s., voor 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood. Bon „16" blijft geldig t.e.m. 8 Dec. a.s. (niet in hotels, enz.). Voorts geeft bon „16" (broodkaart) recht op het kopen van een rant soen gebak. Zeep. Bon 29 van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 6 Dec. a.s., voor 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huis houdzeep of 200 gram zachte zeep of 250 gram zeeppoeder of 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende wasmiddelen of 200 gram vloei bare zeep. Koffie en thee. Bon „81" van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 20 Dec. a.s., voor 250 gram koffie of 75 gram thee. Petroleum. Tot en met 15 Dec. a.s. geeft de met „Periode B" gemerkte zegel (voor huisverlichting) recht op 2 liter petroleum. Bloem of Bakmeel. Bon „1" (bloemkaart), geldig t.e.m. 1 Dec. a.s., voor 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood of l/2 rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem. Suiker. Met het oog op de in de maand December vallende feestdagen zal het suikerrantsoen tijdelijk worden verhoogd. Daartoe is bepaald, dat de met „16" genummerde bon van het algemeen distributieboekje gedu rende het tijdvak van Zaterdag 23 November tot en met Vrijdag 6 De cember a.s., dat is dus gedurende een periode van 14 dagen, recht geeft op het kopen van één kilogram suiker. Na afloop van deze periode zal nogmaals een bon voor een kilogram suiker voor een tijdvak van 14 dagen worden aangewezen. Peulvruchten. Bon 56 van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 16 Dec. a.s., voor lj2 kg. peulvruchten. Onder peulvruchten wordt verstaan alle voor menselijke consumptie geschikte soorten groene erwten, spliterwten en grauwe erwten, capu- cijners, witte bonen, bruine en andere gekleurde bonen. Aanvankelijk zullen slechts groene erwten, spliterwten en wellicht ook capucijners worden beschikbaar gesteld. Personen, die op medische gronden behoefte hebben aan een extra rantsoen peulvruchten, kunnen zich hiertoe onder overlegging van een gecontroleerd medisch attest tot de plaatselijke distributiedienst wenden De Burgemeester van KORTGENE, KOLIJNSPLAAT en KATS maakt bekend, dat de navolgende plaatselijke comité's der Stichting Winter hulp Nederland zijn gevormd: te KORTGENE: de heer A. A. Schuit, burgemeester, Voorzitter de heer M. P. Schipper, volontair ter secretarie, secretaris. de heer L. D. van Damme, gemeente-ontvanger, penningmeester (Postgiro No. 44733). Het bureau is gevestigd ter gemeente-secretarie, te KOLIJNSPLAATde heer A. A. Schuit, burgemeester, voorzitter. de heer P. Tazelaar, gemeente-secretaris, secre taris. de heer S. B. de Pree, wnd. gemeente-ontvan ger, penningmeester (Giro No. 70419). Het bureau is gevestigd ter gemeente-secretarie, te KATS: de heer A. A. Schuit, burgemeester, voorzitter. de heer C. Boeij, gemeente-veldwachter, secre taris-penningmeester. Het bureau is gevestigd in de gemeentekamer. Tevens doet hij hierbij een beroep op de bevolking om zich beschik baar te stellen als collectant. Opgaven worden bij de plaatselijke bu reau's ingewacht. Eveneens worden aldaar gaarne opgaven ontvangen van particulieren, verenigingen, bonden, organisaties en stichtingen, die bereid zijn op de een of andere wijze mede te werken aan „Winterhulp Nederland". Giften worden gaarne ontvangen door den betrokken penningmeester. KORTGENE, 20 November 1940. De Burgemeester voornoemd, SCHUIT. Degenen die bij de aanvang van de distributie van vaste brandstoffen het aanvraagformulier A verkeerd hebben ingevuld, door„te weinig ver trekken, of in plaats van het aantal vertrekken het aantal stookplaatsen op te geven, worden gedurende de maand November in de gelegenheid gesteld deze fouten te herstellen. Zij dienen daartoe bij de Distributiedienst of de agenten van die dienst een nieuw formulier A aan te vragen en dit voor 30 November a.s. weer ingevuld in te leveren. De uitreiking van de eventueel te weinig ontvangen bonnen zal dan op een nader aan te kondigen plaats en tijdstip geschieden, waarbij door het hoofd van het gezin een voorraadformulier voor ontvangst moet worden afgetekend. Boter. Zelfkarners worden er op gewezen, dat zij minstens eens in de 14 dagen des Maandags bij de agenten hun opplakvellen voor boter dienen in te leveren, betreffende in die periode geldende bon, benevens het restant der vorige periode, maximaal 9 stuks. Tevens moeten de opplakvellen voorzien zijn van adres en in de vak jes, gemerkt Codenummer, de cijfers 229, benevens hun organisatie nummer. Er wordt verzocht hier streng de hand aan te houden, daar anders j de opplakvellen worden teruggezonden. Suiker. Inlevering van bon 42 betreffende het artikel suiker op Maandag 25 November 1940. Te Wissekerke des voorm. van 8— 9 uur w.t. Te Kamperland des nam. van 1— 2 uur w.t. Te Kolijnsplaat des nam. van 6— 7 uur w.t. Te Kortgene des voorm. van 10—11 uur w.t. Te Kats des nam. van 6— 7 uur w.t. Distributiedienst Wissekerke.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1940 | | pagina 1