moord-bevelands nieuws- en advertentieblad Welke bonnen zijn geldig? Duizend en één Avond STOMEN EN VENVEN No. 2156 Zaterdag 16 November 1940 47e Jaargang DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE - TELEFOON No. 10 Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. - Franco per post f 2.25. - Ruim 1500 betalende abonne's. WINTERHULP NEDERLAND. BEKENDMAKING. Koninklijke Ververij AUG. BIERENS Chemische Wasserij DORDRECHT Vraagt eens prijscourant aan, het is Uw voordeel. sar» FRANCO ZENDING Aan onze Lezers. BESTELBON Boter en vetten. Bon 17 (boterkaart) geldig vanl6t.e.m. 22 Nov. a.s., niet uitsluitend voor een half pond boter, maar naar keuze van den gebruiker voor een half pond boter of een half pond margarine. De aandacht wordt er met nadruk op gevestigd, dat het in het voor nemen ligt, deze faciliteit uitsluitend voor bepaaldelijk daartoe aange wezen bonnen van de boterkaart te verlenen. Men mene dus niet, dat in de vervolge op de boterkaart steeds naar keuze boter of margarine verkrijgbaar zal zijn. Ook de met „17" genummerde bon van de vetkaart geeft gedurende genoemd tijdvak recht op het kopen van een half pond boter of een half pond margarine. De bonnen blijven geldig tot en met 29 Nov. a.s. Kaas. Bon 51 van het algemeen distributieboekje, geldig van 18 t.e.m. 24 Nov., voor 100 gram kaas. Bon 51 blijft geldig tot 1 Dec. a.s. (niet in hotels, restaurants, e.d.). Vlees en Vleeswaren. Bon „09 Vlees", geldig van 18 t.e.m. 24 Nov. a.s., voor 100 gram vlees, been inbegrepen, of een rantsoen vleeswaren. Bon „09 Vleeswaren", geldig gedurende dat zelfde tijdvak, uitsluitend voor een rantsoen vleeswaren. Deze bonnen blijven geldig tot 1 Dec. a.s. (niet in hotels, restaurants, e.d.). Vaste Brandstoffen. Gedurende Nov. de bonnen 04, 05, 06 en 07 „distributie vaste brandstoffen haarden, kachels" en de bonnen „brand stoffen, één eenheid, tweede periode" elk voor één eenheid vaste brand stoffen. Verder gedurende de maand Nov. de bonnen 08, 09, 10 en 11 „distributie vaste brandstoffen haarden, kachels" voor één eenheid turf. Rijst, enz. Bon 82 van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 29 Nov. a.s., voor 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem of gruttenmeel (gemengd meel). Havermout, enz. Bon 83 van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 27 Dec. a.s., voor 250 gram havermout of havervlokken of haver- bloem of aardappelmeel of gort of gortmout of grutten. Bon 88 van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 27 Dec. a.s., uitsluitend voor 250 gram gort of gortmout of grutten. Vermicelli, enz. Bon 98 van het 'algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 27 Dec. a.s., voor 100 gram vermicelli of macaroni of spaghetti. Maizena, enz. Bon 93 van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 27 Dec. a.s., voor 100 gram maizena of griesmeel of sago of aardappel meel dan wel een hoeveelheid puddingpoeder of puddingsauspoeder welke 100 gram zetmeel bevat. Eieren. Bon 64 van het algemeen distributieboekje, geldig van 18 t.e.m. 24 Nov. a.s., voor één ei. Bon 64 blijft geldig t.e.m. 1 Dec. a.s. (niet in hotels, restaurants, e.d.). Brood. Bon „15" (broodkaart), geldig t.e.m. 24 Nov. a.s., voor 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood. Bon „15" blijft geldig t.e.m. 1 Dec. a.s. (niet in hotels, enz.). Voorts geeft bon „15" (broodkaart) recht op hef kopen van een rant soen gebak. De minimum hoeveelheid van een rantsoen „gebak" is: voor koek (ontbijtkoek) 160 gram voor speculaas 140 gram voor andere koekjes 200 gram voor bicuits en wafels 90 gram voor beschuit 75 gram voor cake 300 gram voor taart 600 gram voor gebakjes 600 gram voor gevuld groot korstgebak (boterletters e.a.) 500 gram voor gevuld klein korstgebak (amandelbroodjes e.a.) 400 gram Koffie en thee. Bon „81" van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 20 Dec. a.s., voor 250 gram koffie of 75 gram thee. Petroleum. Tot en met 15 Dec. a.s. geeft de met „Periode B" gemerkte zegel (voor huisverlichting) recht op 2 liter petroleum. Bloem of Bakmeel. Bon „1" (bloemkaart), geldig t.e.m. 1 Dec. a.s., voor 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood of '/2 rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem. Suiker. Bon 42 van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 22"Nov. a.s., voor één kilogram suiker. Zeep. Bon 29 van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 6 Dec. a.s., voor 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huis houdzeep of 200 gram zachte zeep of 250 gram zeeppoeder of 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende wasmiddelen of 200 gram vloei bare zeep. Burgemeester en Wethouders van Wissekerke roepen gegadigden op voor het ophalen van aardappelschillen en andere etensresten. De aan melding dient schriftelijk te geschieden vóór 19 November a.s. De aandacht wordt er op gevestigd dat de beloning voor het opha len bestaat uit de baten die voor de betrokken ontstaan uit de verkoop of het vervoederen van de ingezamelde schillen en groenten. Wissekerke, 13 November 1940. Evenals in andere gemeenten is ook hier een plaatselijk comité Win terhulp' gevormd. Het doel van deze actie is om de nood van het Nederlandse volk zo veel mogelijk te lenigen. Als comitéleden hebben zich beschikbaar gesteld de heren J. Geuze Voorzitter, J. B. Wisse Secretaris-Penningmeester, A. Balkenende, S. H. van den Berg, H. M. de Looff en G. de Rijder Bestuursleden. Het secretariaat is gevestigd ten gemeentehuize. Op 29 en 30 November zal een landelijke collecte worden gehouden, waarvoor thans collectanten (liefst niet beneden 17 jaar) worden ge vraagd. Zij, die hun medewerking als zodanig wensen te verlenen, kunnen zich opgeven bij een der bovengenoemde heren. Helpt allen mede! VOOR HET VOLK DOOR HET VOLK. Het comité voornoemd. Inleveren Bon No. 55 betreffende zeep op Maandag 18 November 1940. Te Wissekerke des voorm. van 8— 9 uur w.t. Te Kamperland des nam. van 1— 2 uur w.t. Te Kolijnsplaat des nam. van 6— 7 uur w.t. Te Kortgene des voorm. van 10—11 uur w.t. Te Kats des nam. van 6— 7 uur w.t. Agenten: A. G. M. Markusse, Wissenkerke; J. A. de Vos, Kortgene, W. Bosselaar, Geersdijk; M. J. Leendertse Gz., Winkelier, Kamperland P. Goulooze, Colijnsplaat; P. Eikenhout. Kats. Groot verhalenboek voor de Nederlandse lezer. Dit boekwerk zal meer dan 1350 pagina's omvatten op zeer groot formaat, gelijkstaande met plm. 2000 pagina's gewoon romanformaat. Hierin vindt U plm. 180 prachtverhalen uit de Nederlandse- en wereld literatuur, waaraan meer dan 100 bekende Nederlandse en Vlaamse auteurs medewerken, onder de redactionele leiding van de schrijvers Emmy van Lokhorst en C. J. Kelk. Deze uitgave is compleet in zes forse bundels van meer dan 220 pa gina's elk, welke in zes achtereenvolgende maanden verschijnen vanaf begin November a.s. tot en met Maart 1941. Elk van deze bundels zou in andere omstandigheden en in dezelfde aantrekkelijke uitvoering 2 a 3 maal zoveel moeten kosten. Maar wij zijn er na zeer veel moeite in geslaagd deze prijs terug te brengen tot f 1.75 per bundel en slechts f 9.per compleet stel van 6 bundels. Ondergetekende bestelt: „Duizend en één Avond" bundel I a f 1.75. gebonden. „Duizend en één Avond" 6 bundels a f 9.— gebonden. Naam: Woonplaats: Deze bon ingevuld inzenden (in een als drukwerk gefrankeerde enve loppe) bij Boekhandel MARKUSSE te WISSEKERKE.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1940 | | pagina 1