NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Welke bonnen zijn geldig Voedt Uw huid 's nachts met Purol No. 2155 Zaterdag 9 November 1940 47e Jaargang DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE - TELEFOON No. 10 Abonnementsprijs 1 gulden per jaar. Franco per post f 2.25. Ruim 1500 betalende abonne's. PUBLICATIÜ BEKENDMAKING. VERDELING GEDRAGEN KLEDINGSTUKKEN. BUREAU VOEDSELVOORZIENING ZEELAND PROVINCIALE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSERIJ KENNISGEVINGEN. Boter en vetten. Bon 16 (boterkaart) geldig van 9 t.e.m. 15 Nov. a.s., voor een half pond boter. Bon 16 (vetkaart) geldig'van 9 t.e.m. 15 Nov. a.s., voor een half pond margarine of boter. Kaas. Bon 52 van het algemeen distributieboekje, geldig van 4 t.e.m. 10 Nov., voor 100 gram kaas. Bon 52 blijft geldig tot 17 Nov. a.s. (niet in hotels, restaurants, e.d.). Vlees en Vleeswaren. Bon „08 Vlees", geldig van 11 t.e.m. 17 Nov. a.s., voor 100 gram vlees, been inbegrepen, of een rantsoen vleeswaren. Bon „08 Vleeswaren", geldig gedurende dat zelfde tijdvak, uitsluitend voor een rantsoen vleeswaren. Deze bonnen blijven geldig tot 24 Nov. a.s. (niet in hotels, restaurants, e.d.). Vaste Brandstoffen. Gedurende Nov. de bonnen 04, 05, 06 en 07 „distributie vaste brandstoffen haarden, kachels" en de bonnen „brand stoffen, één eenheid, tweede periode" elk voor één eenheid vaste brand stoffen. Verder gedurende de maand Nov. de bonnen 08, 09, 10 en 11 „distributie vaste brandstoffen haarden, kachels" voor één eenheid turf. Rijst, enz. Bon 82 van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 29 Nov. a.s., voor 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem of gruttenmeel (gemengd meel). Havermout, enz. Bon 83 van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 27 Dec. a.s., voor 250 gram havermout of havervlokken of haver- bloem of aardappelmeel of gort of gortmout of grutten. Bon 88 van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 27 Dec. a.s., uitsluitend voor 250 gram gort of gortmout of grutten. Vermicelli, enz. Bon 98 van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 27 Dec. a.s., voor 100 gram vermicelli of macaroni of spaghetti. IViaizena, enz. Bon 93 van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 27 Dec. a.s., voor 100 gram maizena of griesmeel of sago of aardappel meel dan wel een hoeveelheid puddingpoeder of puddingsauspoeder welke 100 gram zetmeel bevat. Eieren. Bon 65 van het algemeen distributieboekje, geldig van 4 t.e.m. 10 Nov. a.s., voor één ei. Bon 65 blijft geldig t.e.m. 17 Nov. a.s. Brood. Bon „13" (broodkaart), geldig t.e.m. 10 Nov. a.s., voor 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood of 1 rantsoen gebak. Bon ,>13" blijft geldig t.e.m. 18 Nov. a.s. (niet in hotels, enz.). Bloem of Bakmeel. Bon „1" (bloemkaart), geldig t.e.m. 1 Dec. a.s., voor 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood of V2 rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem. Suiker. Bon 42 van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 22 Nov. a.s., voor één kilogram suiker. Zeep. Bon 55 van het algemeen distributieboekje, geldig t.e.m. 12 Nov. a.s., voor 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huis houdzeep of 200 gram zachte zeep of 250 gram zeeppoeder of 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende wasmiddelen of 200 gram vloei bare zeep. Bon 116, gevoegd bij de textielkaart van mannen, voor 50 gram scheerzeep of één tube scheercrême of één pot scheerzeep. Burgemeester en Wethouders van Wissekerke herinneren er aan dat éénmaal in de drie maanden gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting tegen de pokken. Zij die ingeënt wensen te worden en zij die de ouderlijke macht of voogdij uitoefenen over de kinderen die ingeënt moeten worden, kunnen zich vervoegen ter gemeente-secretarie, waarna datum en plaats van in enting zal worden medegedeeld. Wissekerke, 4 November 1940. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. GEUZE, Burgemeester. N. D. v D. HEIJDE, Secretaris. Op 19 November 1940 zal de Distributie van peulvruchten een aan vang nemen. De detaillisten, die evenals in 1939 voor de verkoop van groene-, grauwe- en spliterwten, capucijners, witte en bruine bonen in aanmerking komen, dienen zich aan onderstaande adressen op te geven met melding van opgaaf voorschotten tot een hoeveelheid, gebasseerd op een normale verkoop van 4 weken, uit te drukken in rantsoenen a V2 kg. Tevens inlevering van bon No. 114 voor koffie en thee. Te Wissekerke des voorm. van 8— 9 uur w.t. Te Kamperland des nam. van 1— 2 uur w.t. Te Kolijnsplaat des nam. van 6— 7 uur w.t.. Te Kortgene des voorm. van 10—11 uur w.t. Te Kats des nam. van 7— 8 uur w.t. Distributiekring Wissekerke. De Burgemeester van Wissekerke maakt bekend dat de „Reichsarbeits- dienst", voor zover deze niet bij de organisatie van de Opbouwdienst is betrokken, bij de „Luftwaffe" is ingedeeld en mitsdien tot de Duitse weermacht kan gerekend worden te behoren. Leveringen of verrichtingen ten behoeve van deze Reichsarbeitsdienst zullen worden vergoed op de voet van de Verordening van den Rijks commissaris No. 49/1940 (R-verrichtingen). Wissekerke, 5 November 1940. De Burgemeester voornoemd, J. GEUZE. De Burgemeester van Wissekerke maakt bekend dat overgegaan zal worden tot verdeling van bij hem ingeleverde, in goede staat verkeren de, gebruikte dekens, winterjassen en -mantels (ook kindermaten). Zij die daarvoor in aanmerking wensen te komen dienen zich daartoe in de week van 11 tot en met 16 November 1940 schriftelijk aan te melden ter gemeente-secretarie. Bij de uitreiking worden de bonnen A en AA van de textielkaart van dengene, die het kledingstuk of de deken ontvangt ingenomen. Aankoop van Bonte en Blauwe aardappelen. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zeeland maakt bekend dat de V.B.N.A. thans ook tot het kopen van aardappelen van de rassen Zeeuwse Bonte en Blauwe opdracht heeft ontvangen. Telers, die van deze rassen wensen te leveren en nog niet door een commissionnair zijn bezocht, kunnen zelf aan het Provinciaal Bureau van de V.B.N.A. te Goes een hoeveelheid voor aflevering opgeven. Potroleum voor dorsen. Met ingang van 1 November is de regeling voor de verstrekking van petroleum voor dorsen gewijzigd. Teneinde zo weinig mogelijk stagnatie te veroorzaken, zullen door het Rijksbureau voor Aardolieproducten toe wijzingen op voorschot worden verstrekt, aan hen, die reeds voor de maand November hun aanvraagformulier hebben ingezonden. Voor de goede orde wordt er de aandacht nog op gevestigd, dat, hoewel sprake is van petroleum, momenteel benzine wordt toegewezen. De voornaamste bepalingen van de nieuwe regeling volgen hieronder 1Iedere landbouwer, hetzij hij zijn dorswerkzaamheden door een loon- dorser laat verrichten, dan wel zelf dorst, moet door middel van een vragenlijst opgeven, welke te dorsen producten door hem zijn verbouwd en in hoeverre deze op 10 November reeds zijn afge- dorsen. 2. De landbouwers, die zelf dorsen, en de loondorsers, vragen op de gewone wijze de benodigde hoeveelheid voor één kalendermaand aan. 3. De toewijzingen zullen niet hoger zijn, dan de totaal benodigde hoeveelheden, berekend aan de hand van de onder 1. bedoelde vra genlijsten. 4. Aan het einde van elke maand moet door den loondorser een opgave (afschrift van het verbruiksregister) worden ingezonden, waaruit blijkt, bij welke telers hij in de afgelopen maand heeft ge- dorsen en hoeveel petroleum (benzine) door hem daarvoor werd verbruikt. 5. Alle gebruikers zijn verplicht per 10 November hun aanwezige voorraad op te geven. Indien hieraan niet wordt voldaan, kan geen enkele toewijzing volgen, terwijl die bedrijven, welke bij controle blijken een onjuiste opgave te hebben gedaan, afgedacht nog van een eventuele vervolging, zullen worden geblokkeerd. De onder 5. bedoelde voorraad-formulieren zullen zoveel moge lijk aan de bekende gebruikers worden toegezonden, terwijl ze ver der, alsmede de onder 1. bedoelde vragenlijsten, verkrijgbaar zullen worden gesteld vanaf 9 November bij de Districtssecretarissen der L.C.O. Voorts worden beide formulieren op aanvraag rechtstreeks door ons toegezonden. (Vragenlijsten, zo nodig meerdere exempla ren, (ook aan loondorsers). De aanvraagformulieren worden op gebruikelijke wijze bij de toewijzing ingesloten. Voorts wordt er nog op gewezen, dat, om verspilling van moter brandstof te voorkomen, zoveel mogelijk bij een bepaalde landbou wer, het nog resterende gedeelte van de oogst, ineens moet wor den afgedorsen. want zij wordt er zo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 x per week. Ook vetwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag verdwij nen er door. Tube 45, Doos 60—30 cent.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1940 | | pagina 1