De Vrijzinnig Democraten Mr. J. ADRIAANSE Punten uit het Urgentie-program van de Vrijzinnig Democr. Bond voor de bestrijding der Werkloosheid: Help daarom de Vrijz. Democratie steunen en stem op No. 1 van lijst 8 beschouwen de vrouw als gelijkwaardige staatsburgeres strijden voor premievrij Staatspensioen strijden voor verlaging der leerlingenschaal strijden voor sociale rechtvaardigheid strijden voor 't behoud van een krachtige middenstand Bevordering van de export der Nederlandse producten Plaatsing van een groot aantal werkloze arbeiders in de normale bedrijven Krachtige bevordering der industrie Bevordering van het gebruik van binnenlandse producten, voor zover de export hier door niet onevenredig benadeeld wordt. Redelijke beloning van de landbouwarbeid. Bestrijding van de gevolgen der jeugdwerkloosheid Wegenbouw, bruggenbouw en andere openbare werken, opruiming van krotwoningen Verlaging der leerlingschalen, mede voor plaatsing van werkloze leerkrachten 259. En toen ving de terugtocht aan. Eerst verzamelde professor Prewe door nieuwsgierigheid geprikkelde avonturiers zou ondernomen worden, allen om zich heen en herinnerde ieder aan de eed, die verbood, iets te zou ongetwijfeld de dood van deze tot gevolg hebben. De volgende dag vertellen van het geheimzinnige rijk dat zij ontdekt hadden. Slechts zou kwam het vliegtuig in de bewoonde wereld aan. Reeds had de professor een verhaal gedaan worden van de grote moeilijkheden die het terug- hun behouden terugkomst geseind en een ere-escorte vliegmachines kwam vinden van de tank gekost hadden. Niemand zou iets van hen vernemen hen tegemoet, terwijl duizenden op het vliegveld waren samengestroomd over de vreemde stad temidden der wouden. Want iedere expeditie, die om de koene avonturiers te begroeten.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1939 | | pagina 4