MARKUSSE - WISSEKERKE een schitterende sortering nieuwe goederen. MEUBELHANDEL EN KLEINE BAZAR bericht hiermede het geacht publiek van Noord-Beveland, dat hij voor het aanstaande Voorjaars-seizoen in voorraad heeft Eiken dressoirs in verschillende modellen en prijzen. Spiegels, tafels, stoelen, linnenkasten, ledikanten, boekenkasten, boeken planken, kapstokken, bloementafels, complete slaapkamer-ameu blementen, enz. enz. Een pracht-keuze in Axminster, Velour- en Holtapkarpetten, als mede een grote voorraad pluche en handweef tafelkleden, kap- stokkleden en schoorsteenlopers. Honderden meters, in de dessins 1939, Balatum in 183 en 200 c.M. breed, welke aan de door de fabriek vastgestelde prijzen, n.l. 66 en 73 cent per el, verkocht worden. Ook Oranje-zeil voorradig. Onze voorraad vloerbedekking is geen verzameling van overjarige restjes, maar originele volle rollen van dit jaar. Ook in gekleurde en jaspé vloermatten, afgepaste keukenmatten Verto-matten en lopers hebben we een flinke voorraad en be slist niet duur. Wij raden U dan ook gerust aan, nu eens een kijkje te komen nemen en Uw keuze te maken. De grootste keuze is nu aan wezig en door U gekochte goederen worden door ons bewaard tot U ze nodig heeft. Alles wordt franco huis bezorgd. Vraagt gratis zichtzending. Denk ook om de bekende wapenzegelkorting. Bij de erkende Kantoorboekhandel MARKUSSE te Wissekerke koopt men 1000 vel prima wit doorslag papier, 22x28 c.M., voor 110 cent. ,Den Vaderland getrouwe Blijf ik tot in den dood" Op Maandag 3 April a.s. zal te Kortgene in „de Stadswijnkelder" een grote B.V.L.-avond worden ge houden. Deze avond gaat uit van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm, het bij uitstek Nationale Vredesin- stituut. Rondom ons gevoelen wij de verontrustende spanningen, zo wel internationale als nationale. We zien het spook der revolutie rond gaan als een briesende leeuw, ter wijl landen in Europa hebben op gehouden te bestaan en gekomen zijn onder het bewind van mannen, die geen rekening houden met par ticuliere initiatieven der landgeno ten. In ons vrije Nederland kunnen wij ons echter nog vrij bewegen. Wij hebben gelukkig nog niet te maken met rassenproblemen, uit drijving van landgenoten enz., wij zijn vrij, hetgeen ieder echt geaard Nederlander wil zijn. Niet geknecht, maar vrij! Geen slavernij, wij wil len allen beschouwd worden als volwaardige mensen, hetzij wij blank of bruin zijn, hetzij wij Jood, Mo hammedaan of Christen zijn, wij willen ons onafhankelijk bewegen en wij willen vrijheid om God te dienen naar eigen keuze en inzicht. De B.V.L. is nu het instituut bij uitnemendheid om bovenbedoelde vrijheden te waarborgen. Het is de waakhond voor het Nederlandse erf, waar op en waar rond helaas ook misdadige geesten en machten rondsluipen. Deze waakhond is on misbaar en daarom moeten wij haar steunen met raad en daad. Indien wij hiertoe maar enigszins in staat zijn moeten wij lid worden van de B.V.L. en hierdoor waken voor de rechten en vrijheden van het Ne derlandse volk en strijden tegen de revolutionnaire machten. Zij, die hun militaire dienstplicht hebben vervuld, kunnen toetreden als lid der B.V.L. Zij kunnen zich daarvoor opgeven bij het secreta riaat van de B V.L. Zeeland te Goes, Korte Kerkstraat 5 of bij de plaat selijke leiders. Ook zij, die uit hoof de van allerlei omstandigheden geen lid kunnen worden kunnen toch hun steun verlenen en wel moreel en financiëel. Laten zij de mannen, die geen lid zijn, maar dit wel kunnen zijn, aanmoedigen zich aan te slui ten bij de B.V.L. En laten zij ook blijk van hun belangstelling geven door het bezoeken van de bijeen komst der B.V.L. Ik moge allen boven de leef tijd van 16 jaren hartelijk uitno digen de bijeenkomst op 3 April a.s. bij te wonen, zowel mannen als vrouwen, jongens en meisjes. Indien U allen prijs stelt op een vrij, ordelijk, gelukkig en welva rend Nederland komt U naar de aanstaande B.V.L.-avond, waar twee prachtige nationale films zullen worden vertoond, die zeer zeker het bezien waard zijn. Kortgene, Maart 1939. SCHUIT. 255. Voor de laatste maal werd uitgereden. Slechts enkele vertrouwde hoofdmannen volgden hun vorstin, daar gevreesd werd dat zelfs hun Koningin de krijgers niet zou kunnen tegenhouden wanneer ze zagen dat de vreemdelingen mochten vertrekken. Niemand vermoedde wat er ging gebeuren. Ieder dacht dat de Koningin met haar nieuwe onderda nen een avondrit ging maken. Snel reed de stoet naar de plek waar het vliegtuig zich bevond. 256. Geroerd namen de blanken afscheid van hun vriendelijke gastvrouw aan wie ze hun vrijheid en misschien hun leven te danken hadden. De beide vorstinnen waren te bedroefd om veel te zeggen en met een har telijke handdruk scheidden ze van hun gasten, die ze nooit meer terug zouden zien. De tijd was kort. Ieder ogenblik konden krijgers van den priester de vlucht komen verhinderen.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1939 | | pagina 6