Burgemeester en Wethouders van Wissekerke roepen sollicitanten op voor de betrekking van havenmees ter te Kamperland. Leeftijd niet bo ven de 50 jaren. Salaris 10 pCt. van het te innen haven- en liggeld, minimum f 600, maximum f 750, aftrek voor pensi oen 10 pCt. Onder het havenmeesterschap zijn begrepen werkzaamheden tot onderhoud, bebaking en schoon houden der haven. Eigenhandig geschreven sollici taties in te zenden bij den Burge meester vóór 5 Juni a.s. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. GEUZE, Burgemeester. N. D. v. D. HEIJDE, Secretaris. Zeeuwsche Pers-Penning. Het bestuur van de O.V. „De Zeeuwsche Pers" maakt hiermede bekend, dat de heer Commissaris der Koningin in deze provincie zich bereid verklaard heeft, op verzoek van, en in overleg met het bestuur van, voornoemde vereniging, t.g.t. over te gaan tot het uitreiken van perspenningen aan daarvoor in aan merking komende beroeps-journa listen, c.q. beroeps-persfotografen. Volgens het hiertoe vastgestelde reglement worden deze penningen slechts uitgereikt aan: a. persoonlijke leden der onder linge vereniging „de Zeeuw sche Pers", voor zover hun journalistieke werkzaamhe den het bezit van dit legi timatiebewijs wenselijk kun nen maken; b. bona fide in Zeeland ge vestigde beroepsjourna listen en beroepsfotogra fen, dus: hoofdredacteu ren, redacteuren, verslag gevers, nieuwsbladcor respondenten en persfo tografen, voor zover zij hun domicilie binnen de provincie Zeeland heb ben, en de functie, waar in zij de penning aanvra gen, beroepsmatig en als hoofdberoep vervullen. Aanvragen tot het verkrijgen van zulk een perspenning moeten ge schieden op daartoe vastgestelde formulieren. Deze formulieren met de nodige aanwijzingen zijn ver krijgbaar bij den secretaris-pen ningmeester der O. V. „De Zeeuwsche Pers", Zonnebl.str 8, Goes. De aandacht van belanghebben den wordt er op gevestigd: le. dat het bezit van dit legitima tiebewijs voor den beroeps journalist te zijner tijd van groot belang zal kunnen blijken te zijn 2e. dat bij de eerste collectie- v e aanvrage de legeskosten ten bedrage van f 2.50 voor rekening van de vereniging ko men, doch dat op aanvra gen, binnengekomen nadat de lijst gesloten zal zijn, telkens f 2.50 legeskosten voor rekening van den aanvrager zullen komen Spoedige indiening der aan vragen is dus zeer in het be lang der aanvragers zelf. HET BESTUUR. VERENIGING VOOR ZIEKENHUIS VER PLEGING OP ZUID- EN NOORD- BEVELAND. Het 10-jarig bestaan gevierd. De Vereniging voor Ziekenhuis- verpleging op Z. en N.-Beveland heeft Zaterdag te Goes onder grote belangstelling haar 10-jarig bestaan gevierd. Van 11 uur tot 12.30 re cipieerde het bestuur in Hotel Cen traal. Een negental bloemstukken gaven aan de zaal een feestelijk ca chet. De federatie van verenigingen van Ziekenhuisverpleging, de zus tervereniging te Middelburg, de be sturen der beide Goese ziekenhui zen en dat te Middelburg, de vereen. Handelsbelangen te Goes, de onder afdelingen Onderlinge Hulp te Goes en Kapelie-Biezelinge en de firma Oosterbaan en Le Cointre te Goes, die daarvan de schenkers waren, werden daarvoor door den voorz., den heer Mr. Dr. Mes te Heinkens- zand hartelijk dank gezegd. De receptie was druk bezocht Behalve bovengenoemden merkten wij o.m. op de burgemeester van Goes met weth. de Roo en de ge meente-secretaris (de burgemeester heeft in waarderende woorden de vereen, met deze geluk gewenst en het Bestuur hulde gebracht voor het mooie sociale werk dat hier is verricht, waarmede het de bevol king der Bevelanden aan zich ver plicht), de controle-commissie, de burgemeesters van enkele omliggen de gemeenten, vertegenwoordigers van diverse verenigingen, doktoren, Mr. H. C. J. Zaaijer (namens Cen traal Beheer), enz. Des middags had in het Schut tershof de algemene vergadering plaats. De voorzitter dankte in zijn openingswoord voor de grote be langstelling op deze dag ondervon den, huldigde hen die hel initiatief namen tot de oprichting in 1928, verwelkomde de heren Stolk te Wassenaar en Buijze te Papendrecht resp. voorzitter en secretaris der federatie en dankte ten slotte de leden, die elk jaar in algemene vergadering de belangen der vere niging zo nauwgezet behartigden. Met de opwekking om het mooie werk tot heil van hen, die lijden te blijven voorzetten, eindigde de spre ker. Hierna bracht de heer A. Tolle naar, bestuurslid, hulde en dank aan de leden van het Dag. Bestuur, de heren Mes, Klooster en de Lan ge, die al deze 10 jaar het Dage lijks Bestuur hebben gevormd, voor de energie en werkkracht door hen steeds getoond in het werk voor de vereniging. Spr. bood hun ieder een fraaie oorkonde in lijst aan uit gevoerd door den heer Joh. Melse. Genoemde heren dankten hartelijk voor deze verrassing. Vervolgens bracht de secretaris de heer A. de Lange het jaarver slag uit. Eerst wijdde spr. enige woorden aan de herdenking van het tienjarig bestaan. Ter gelegen heid hiervan is aan alle leden een gedenkboekje uitgereikt, werden de patiënten Dinsdag j.l. verblijd met een verrassing, en is zo juist gere cipieerd. Het bestuur meende, dat verdere feestelijkheden niet pas ten in het kader van de vereniging. Met grote dankbaarheid mag ge constateerd, dat deze vereniging met haar ruim 36.000 leden tot de sterk ste van alle bij de federatie aan geslotene is geworden en dat zij in deze tien jaar aan plm. 5400 pa- tienten een bedrag van f 370.000 zal hebben uitgekeerd. Dit alles is zonder enige subsidie bereikt. De vereniging is onmisbaar geworden op de Bevelanden. Het bestuur heeft altijd gestreefd naar een solied be heer. De onkosten werden zo laag mogelijk gehouden. En steeds was er samenwerking tussen alle groe pen en richtingen. Komende tot de feiten en cijfers van 1937 releveerde spr. een leden winst van 1830, een aantal opna men in de ziekenhuizen van 1044 (2.89 pCt.), een aantal ligdagen van 16619, een gemiddelde duur der op namen van 15.9 dag, ligkosten per opname f 41.08 en bijkomende kos ten per opname f 25.58 en tenslot te een winstcijfer van f 3000.12, waarbij is inbegrepen de rente van de reserve. Ook deed spr. mededeling van de resultaten der besprekingen met de besturen van enkele ziekenhui zen over een reductie op de tarie ven. Uit de rapporten van de contro le-commissie en van de accountants bleek, dat ook deze evenals het be stuur van oordeel waren, dat er naar gestreefd moet worden de re serve nog meer te versterken. De rekening werd goedgekeurd en de winst in de reserve gestort. De uit keringen werden wederom bepaald op dezelfde bedragen als in 1937, n.l. maximaal 50 dagen a f 2.75 en 75 pCt. der bijkomende kosten tot een maximum van f 40, met dien verstande dat voor zenuwpatiënten en t.b.c.-patienten een afzonderlijke regeling wordt getroffen. Voor de ze groepen wordt begonnen met een observatie-termijn van 10 da gen, die in bepaalde gevallen in overleg met den controlerend ge neesheer kan worden verlengd. Het bestuur wil de uitwerking van deze besluiten even afwachten en zal zo nodig in een buitenge wone algemene vergadering komen met voorstellen tot versterking der reserve. De aftredende bestuursleden de heren Mr. Dr. Mes, A. J. van Lie- re en A. Tollenaar werden herko zen, terwijl tot lid der controle commissie in de plaats van den heer J. Donner (niet herkiesbaar) werd gekozen de heer H. de Priester te Borsele. Art. 3 van het huishoudelijk re glement werd in dier voege gewij zigd, dat het bestuur bevoegd is uitkering te weigeren als er spra ke is van enig misdrijf of overtre ding, waartegen bij wet of veror dening straf is bedreigd. Van enkele zijden werd aanmer king gemaakt op de h.i. te hoge rekeningen der heren Chirurgen, waarbij werd opgemerkt dat deze tarieven te Bergen op Zoom lager zouden zijn. Het bestuur verklaar de hierin diligent te zullen zijn. De begroting voor 1938 werd vastgesteld op een eindcijfer van f 77.500. Hierna kwam in bespreking de verzekering tegen de kosten van sanatoriumverpleging van t.b.c.pa- tienten. De heer Buijze gaf daaro ver nadere inlichtingen en wekte allen op tot toetreding. Niemand weet of en wanneer hij door deze gevreesde ziekte zal worden aan getast. De contributie bedraagt bij niet-collectieve toedreding van de vereniging (collectieve toedreding is althans voorlopig niet waarschijn lijk) 5 cent per week per gezin of U/2 cent per persoon. Alleen-wo nenden 2 cent. De uitkering be draagt ten hoogste f 1.50 per dag voor volwassenen en f 1 per dag voor kinderen gedurende een jaar. De heer Buijze (Papendrecht) verklaarde zich bereid voor enkele groepen van afdelingen hierover een spreekbeurt te willen vervullen. De onder-afdelingen werden opgewekt hiervoor propaganda te voeren. Nadat de heren Stolk (voorzitter der federatie) en J. de Jonge te El- lewoudsdijk het bestuur hartelijk hadden toegesproken in verband met het 10-jarig bestaan der ver eniging, werd de vergadering na een dankbaar slotwoord van den voorzitter gesloten. 172. Hij beval zijn krijgers om allereerst de grote rots naar beneden te stoten. Aan dit bevel werd spoedig voldaan. De eeuwenoude valsteen balanceerde even op de rand en stortte toen omlaag. 173. Voor de blanken was nu de weg met de tank versperd. Zelf kon den ze natuurlijk gemakkelijk over de grote steen heen klauteren, maar de auto was voorlopig gevangen.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1938 | | pagina 4