U ITVOERiNG STOMEN Eli ¥EHVEH Koninklijke Ververij AUG. BIERENS Chemische Wasserij DORDRECHT mr- FRANCO ZENDING Muziekgezelschap „A P 0 L L 0" Wissenkerke. INGEZONDEN STUKKEN Vraagt eens prijscourant aan, het is Uw voordeel. Agenten: A. G. M. Markusse, Wissenkerke; J. A. de Vos, Kortgene; W. Bosselaar, Geersdijk; M. J. Leendertse Gz., Winkelier, Kamperland D. Wiiderom Coiijnsplaat; P. Eikenhout, Kats. op Woensdag 2 en Donderdag 3 Februari a.s. Donateurs met hun dames en leden van Zusterverenigingen kunnen vanaf HEDEN voor één dezer uitvoeringen toegangs kaarten bekomen bij den heer N. D. van der Heijde. P.S. Voor elke bezoeker een kaart. Zonder toegangsbewijs wordt niemand toegelaten. AANVRAGEN OM TEELT VERGUNNING VOOR TUINBOUWGEWASSEN. De Afd. Tuinbouw der Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zeeland kan aan de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale adviseren om bepaalde perso nen tuinbouw-teeltvergunning toe te wijzen. Om voor deze vergunning in aanmerking te komen moet de aanvra ger indien hij een nieuw bedrijf gaat stichten, minstens 26 jaar oud zijn, en/of kostwinner. Ook is het noodzakelijk dat een tuinbouwopleiding is genoten. Tevens moet blijken dat voor aanvrager geen voldoende werk meer is in het bedrijf zijner ouders, en dat hij door het telen van tuinbouw- gewassen een bestaansmogelijkheid tracht te vinden. Wanneer aanvragen worden ingediend om uitbreiding van teeltver gunning dan wordt bijzonder gelet op de toestand van het bedrijf, en de grootte van het gezin. Het bedrijf moet een uitgesproken karakter van tuinbouwbedrijf bezitten waarin voor het groeiende gezin en voor aan vrager geen voldoende werk meer is. Voor wijnpeen wordt niet de eis gesteld dat de aanvragers van teelt vergunning voor dit gewas een tuinbouwopleiding hebben genoten doch wordt meer gelet op de toestand van het bedrijf en of de aanvraag zijn oorzaak vindt in de hoge prijs die de wijnpeen momenteel opbrengt. Overdracht van tuinbouwteeltvergunning wordt dan slechts goedge keurd indien de overnemer voldoet aan de door de Nederlandse Groen ten- en Fruit-Centrale te stellen eisen. Daar naar alle aanvragen een onderzoek moet worden .ingesteld en de aanvragen in de vergadering der Tuinbouw-Commissie moeten be handeld worden, is het gewenst dat eventuele aanvragen zo spoedig mogelijk gedaan worden om nog vóór Maart afgewerkt te kunnen worden. Toekenning van biggenmerken aan kieine boeren en landarbeiders. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zeeland deelt inzake de bo venbedoelde toekenning van biggenmerken nog mede, dat de bepalingen waaraan moet worden voldaan om in aanmerking te komen voor een zodanige toekenning, enigzins gewijzigd zijn. Boven de in onze eerste crisis-mededeling bedoelde categoriën van personen komen voor een toekenning tevens nog in aanmerking, kleine boeren en landarbeiders aan wie niet meer dan 4 mestvarkens zijn toegewezen en die overigens voldoen aan de in de eerste crisis-mededeling vermelde eisen. De toe kenning per perooon kan nu ten hoogste 4 merken bedragen. In verband met deze wijziging zal de mogelijkheid om verzoeken in te dienen bij de Landbouw-Crisis-Organisatie te Goes worden opengesteld tot Za terdag 5 Februari a.s. Kortgene. Uit het jaarverslag, uitgebracht in de Algemene verga dering van de Onderlinge Veever- zekerings Mij. „Noord-Beveland", gehouden te Kortgene op 21 Janu ari j.l., bleek o.m., dat de afdeling Paardenverzekering een zeer bevre digend jaar had en van de vaste premie dezer afdeling een belang rijk deel naar de reserve kon wor den overgebracht. De afdeling Melkveeverzekering had ten gevolge van het mond- en klauwzeer een bijzonder slecht jaar en eiste een premie hoger dan ooit sedert de oprichting. Gelukkig is de ziekte voor een groot deel geweken, doch de na werking daarvan heeft in vele ge vallen zeer nadelige gevolgen. Het aftredende bestuurslid, de Heer J. G. van de Linde, werd als zodanig herkozen, terwijl inplaats van den Heer J. L. Hoveijn, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld, werd gekozen de Heer M. Kalle- waard. Aan het slot van het verslag kwam een tirade voor, waarbij de leden werden aangespoord om, e- venals altijd, mede te werken aan de opbouw der verzekering, want hoe meer deelnemers, hoe voorde liger exploitatie. Op Vrijdag 21 Januari j.l. heeft de Werkliedenvereniging „Onder linge Hulp" alhier in de prachtige versierde en verlichte zaal van de Stadswijnkelder met 200 leden en genodigden haar feestavond gehou den ter gelegenheid van haar 40- jarig bestaan en het 40-jarig jubi leum van haar Voorzitter, den Heer A. Maas. De Vice-Voorzitter, P. Hollestel- le, opende de bijeenkomst en heet te alle aanwezigen welkom, in het bijzonder Burgemeester Schuit, de beide wethouders, enkele leden van de gemeenteraad alsmede het be stuur der zustervereniging „Uit het volk - voor het Volk" uit Coiijns plaat. Hierna kreeg de scheidende voor zitter het woord. Deze memoreer de de afgelopen 40 jaar en noem de feiten en data. Nadat de Vice-Voorzitter hierna den Heer A. Maas gefeliciteerd had bood hij dezen een cadeau in en veloppe aan. Burgemeester Schuit deelde, op verzoek van den minister van So ciale zaken, mede, dat hetH.M.de Koningin behaagd heeft A. Maas de (Buiten verantwoordelijkheid van den Uitgever). Werklozenzorg te Kortgene. Dezer dagen trok de arbeidende groep werklozen mijn aandacht. Het was niet de manier waarop gearbeid werd, die aanleiding tot dit schrijven is. Onder de tewerkgestelden be vond zich een winkelier. Nu zou ik hen, die deze mensen tewerkstellen, willen vragen: Is het billijk tegenover andere werk lozen dit te doen? Deze zijn werk loos. Lees: deze verdienen niets en nu wordt hun het werk uit de han den genomen door iemand die nog een bron van inkomsten heeft. Ten overvloede wordt door de hier be doelde nog petates-frites gebakken en wordt door gezinsleden geleurd. Is het te verantwoorden dat dit ge beurt? Moet de bonafide winkelier in een tewerkgestelde een concurrent vinden? De werkverschaffing te Kortgene is geheel, zover mij be kend, gemeentezorg. Moeten de op gebrachte belastingen waaraan ook de bonafide winkelier helpt opbren gen op deze manier bij een ande re winkelier in de zak gestopt wor den Iemand die een zaak(je?) drijft is niet werkloos. Laat iemand win kelier of werkman zijn en Iaat geen winkelier, wie dan ook, het brood van werklozen afnemen. BEVELANDER. ere-medaille in zilver in de orde van Oranje-Nassau toe te kennen en bevestigde hierop de hoge on derscheiding op de jas van den heer Maas. Wethouder Wolse en de Voor zitter J. de Looff van de Colijns- plaatse zustervereniging voerden ook nog het woord waarna de Heer Maas alle sprekers, mede namens zijn vrouw, dankte voor de welge meende woorden. De buitengewoon gezellige avond werd besloten met een tableau en enige toneelstukjes waarna een ge zellig bal tot in de kleine uurtjes voortduurde. (Zeer tot onze spijt hebben wij het volledige verslag, dat zeker 5 a 6 kolommen groot was, niet in haar geheel kunnen opnemen, de tijd daarvoor was veel te beperkt. Uit gever.) Wie het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad ongelezen laat, Komt nooit op tijd, maar steeds te laat. 140. Hierboven was de lucht weer zuiverder en leek het niet te ge waagd het masker af te zetten. Na enige vergeefse pogingen kwam Sheeba weer langzaam tot bewustzijn. Lorna wilde spreken maar Shee- ba beduide haar heel stil te zijn en wees op een bergpad enige meters beneden hen. 141. Voorzichtig gleden de meisjes omlaag, zo geruisloos mogelijk, om dat het blijkbaar gevaarlijk was veel leven te maken. Eenmaal op het veilige pad aangekomen wees Sheeba waarom ze voorzichtig moesten zijn.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1938 | | pagina 4