1 9 3 8 M. SMIT C. LOOTENS P. DE KAM Cz. Cafe „Wielersrust" S. J. DE REGT Familie i. de Back H. VISSER Waarbij héél de wereld de zaak helpt berechten, Maar ieder voor zich, in z'n eigen belang, Uit pnur-egoistisch-persoonlijke drang! Kom, maak je niet kwaad, Thomas, hier in ons landje, Daar is toch gelukkig nog niets aan het handje, Wij houden ons bezig met vreedzamer dingen, Waarbij we de eendracht der mensheid bezingen! Wij deden ons best, om de wereld te tonen Dat overal mensen, de aarde bewonen, Verschillend van wezen, verschillend van aard, Maar één in hun mens-zijn, en dat is wat waard! De Jamboree, meen je, bij Vogelenzang, Ja ja, Pieternel, ik begreep je allang, Dat was een succes, dat is niet te weerleggen', En zéker had die ook de mens wat te zeggen, Maar 't is maar de kwestie, wat Holland gedaan heeft, Of èlders die mens dat ook waarlijk verstaan heeft! Want één ding, dat is wel bewezen, zeg vrouw, De mensen, nou ja, die vergeten zo gauw! Daar heb je bijvoorbeeld Marconi's verscheiden, Een man, die ge-eerd dient, door jaren en tijden, 't Is waar, j' hebt gelijk want wie denkt er nog heden Aan al, wat die mens heeft gedaan en gestreden? De radio, zeker, dat is 't wat we weten, Maar hebben we ooit wel zijn gróótheid gemeten? Wij lopen hier enkel nog warm voor vermaak, Een spelletje voetbal bijvoorbeeld Of schaak! Ach ja, dat is ook al heel anders gelopen, Hoewel we tot 't laatste aan toe bleven hopen De titel voor ons, voor ons land te behouden, Misschien, dat we zelfs wat te zeker vertrouwden! Enfin, hoe het zij, hij is eerlijk gewonnen, En daar is 'tbij spel en bij sport om begonnen, Proficiat dus, voor de tegenpartij, De stérkste de winnaar zo hoort het, wat jij Wat ik? Wel, ik vind, er zijn ernstiger zaken, Dan treuren om glorie, verloren bij 't schaken 1 De werkloosheid, ook al mag die dan tanen, Dié leidt onze aandacht in andere banen, En 'k huldig 't idee, om een actie te stichten, Waardoor er méér arbeid zal zijn te verrichten! Méér-werk! dat wij allen hoe weinig soms geven, Schenkt U de voldoening, dat anderen léven! Ik g'loof Pieternel, dat het zoetjesaan tijd wordt Dat er aan dit alles een eind 'es gebreid wordt, Jawel, ik begrijp je, maar 'k ga toch niet henen, Alvoren te hebben gewaagd van dat éne De blijde gebeurtenis, ginds in Soestdijk! De hoop en de toekomst van 't Hollandse Rijk! Oranje en Volk, onverbreekbare banden Waaraan we ons woord en ons harte verpandden. En al onze wensen gaan uit naar het Kind, Dat nader ons nog, aan het Vorstenhuis bindt! Nog weken nog dagen dan zullen we weten, Wat of Het zal zijn, en hoe of Het zal heten 1 Dan zullen de torens het nieuws weer verkonden Dan zullen we staan, zo we éénmaal al stonden, Tezamengedrongen, de duizenden mensen, Dan zijn er geen standen, dan zijn er geen grenzen, Dan staan we als één man, tezaam op de bres Voor Baby Oranje, 't zij Prins of Prinses! Zo zij er de wens van het Hollandse Volk, En wij, Thomasvaer, wij zijn daarvan De tólk! Toen toen schrok ik wakker, en keek om mij henen, Maar Piet, zowel Thomasvaer, waren verdwenen! En slechts op de grond, lagen links en rechts kranten, Die 'k weg had gemaaid, naar verschillende kanten En zuchtend toen, raapte ik alles weer op Ik had het gedroomd dat was even een strop! Toen deed ik een greep, naar m'n doos sigaretten, En ben ik die droom, op papier maar gaan zetten! DRUKKERIJ MARKUSSE en KLEINE BAZAR p.f. Veel geluk en zegen in het nieuw begonnen jaar voor vrienden en be gunstigers. J. van Liere 0. W. van Liere-Zwemer p. f. D. K. Everwijn C. A. Everwijn-de Kam p. f. Gelukkig nieuwjaar toegewenst door J. A. van Pagee M. j. van Pagee-van Damme p. f. L. J. de Looff en echtgenote p. f. Familie vrienden en begunstigers een voorspoedig nieuwjaar. Th. de Looff en echtgenote. Allen een gelukkig nieuwjaar toe gewenst F. Flipse H. C. Flipse-Ketelaar Joh. Heuseveldt E. J. Heuseveldt-de Jong p. f. Gelukkig nieuwjaar aan familie, vrienden en begunstigers. G. Huige, Kolenhandelaar P. f. G. F. Maris P. A. Maris-de Looff p. f. FAMILIE BEYE p. f. Aan allen veel heil en zegen toe gewenst bij de wisseling des jaars. C. F. de Ridder P. A. de Ridder-van der Maas. Veel geluk en zegen toegewenst aan familie, vrienden en begunsti gers. K. Imanse en vrouw. J. Boot en echtgenote wensen hun geachte clientele en vrienden Gods beste zegen toe in 1938. Al mijn geachte clientele een gelukkig nieuwjaar. Kapper Dobbelaar. Onze beste wensen in 1938. Familie N. Karstanje. p. f. P. A. van Damme M. van Damme-Flipse p. f. Familie, vrienden en begunstigers een gelukkig nieuwjaar. Iz. Flipse en gezin. p. f. Agentschap: „De Courant Het Nieuws v.d. Dag" en „De Telegraaf" p. f. Aan familie, vrienden en begunsti gers een gelukkig nieuwjaar toege wenst. J. van den Band en Gezin. Winkelier en Zaadhandel Fa. Zwaan Allen een gelukkig 1938 toege wenst door J. J. van den Berge Wz. Handel in landbouwgereedschappen G. VERBURG K. VERBURG-PRIESTER p. f. J. PENNE L. J. PENNE - DE LOOFF p. f. J. van Halst A. van Halst-de Vos p. f. J. B. Wisse P. M. Wisse-van Oost p. f. N. D. van der Heijde L. A. van der Heijde-van Hee P. f. De Heer én Mejuffrouw BASTI- AANSE wensen U een gezegend nieuwjaar. J. L. Krijger A. S. Krijger-van den Broecke p. f. P. C. Kramer M. C. Kramer - Penne Boomkwekerij p. f. Aan allen veel voorspoed in 1938. M. H. van Hee. (Nadruk verboden).

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1938 | | pagina 2