MOEDERS HET LOT No. 128713. Millioenen Levertraan Feuilleton. 2Va maal sterker - Aangenaam van smaak door Victor van Dijke. -o-o-o-o-o- Slot. „Natuurlijk, als jij dat prettig vindt, Guus. Ik verheug me op mijn nieuwe tehuis en op het geluk, dat ons daar wacht. Vier weken later trouwden Leny en Guus. Er waren slechts weinig gasten, die daarna aan het diner deelnamen, onder wie ook Albert Visser, Theo met zijn jonge vrouw en juffrouw Haan. 's Middags gingen Leny en Guus op reis naar Italië. Zij wilden veertien dagen weg blijven. Zij gingen naar Milaan en ook naar Genua wel onder heel andere omstandigheden als vroeger! Vanzelfsprekend vergat Leny niet Edith en haar man te bezoeken en bij het weggaan drukte zij Edith een enveloppe in de hand met een flink bedrag erin, voor de goede zorgen, die zij aan haar had besteed. Na hun huwelijksreis keerden zij naar Engeland terug. Gedurende de reis had Leny vaak over Greenstone gesproken en over haar verlangen het te zien. Guus verheugde zich als een kind over de verrassing, die Leny thuis wachtte. Over de ogen, die zij op zou zetten, als zij het landgoed zou zien. De zon straalde toen Leny en Guus in een open auto naar het slot reden. De wagen hield voor het portaal stil.. „Dat is dat Greenstone, Guus?" vroeg Leny en haar ogen werden groot. „En wonen wij in dat heerlijke landgoed?" „Ja, vrouwtje, dat is Greenstone. Ons slot. Bevalt het je?" Stralend stapte Leny uit de auto. Alles was met bloemen versierd, waar men ook keek, Niets dan bloemen en nog eens bloemen. Guus had verzocht geen officiëele ontvangst te bereiden, want hij wilde zijn vrouw eerst alles alleen en rustig laten zien. 'sAvonds vond er een klein feest plaats; hierbij waren alle werk krachten tegenwoordig, terwijl Theo en Lucy eveneens pas tegen de avond zouden komen. Zo waren Guus en Leny dus alleen, toen zij voor het eerst samen door het grote huis liepen. Leny kon nauwelijks spreken van geluk. En toen zij met hem in de gezellige huiskamer stond, drukte zij zich tegen hem aan. „Ben je tevreden, vrouwtje? Bevalt het je op Greenstone? Zal je je hier niet te eenzaam voelen en je vervelen „Guus, ik kan je niet zeggen, hoe gelukkig ik ben. Nooit in mijn leven heb ik geloofd, dat er zoveel geluk mogelijk was. Ik heb de hoofdprijs verwenst, toen ik daar in Genua alleen door de straten slenterde, toen ik zo ongelukkig was. Maar nu dank ik het toeval, dat het mij gegund heeft. Niet vanwege het geld, maar omdat ik jou daardoor heb Ieren kennen, en omdat ik zo gelukkig geworden ben. Maar ik zal toch nooit meer zo overmoedig zijn en hoogvaardig door mijn kapitaal. Ik zal het geluk vasthouden, het grote geluk, Guus, dat ik je heb teruggevonden dat beloof ik je". En het oude, verwaarloosde Greenstone, dat bijna onder de hamer was gekomen, was nu pas werkelijk tot een nieuw, bloeiend leven ont waakt. EINDE. LOSSE OPMERKINGEN. IV De zwevende gulden. Neen, we willen nu geen plei dooi meer houden voor of tegen devaluatie. Het is nu eenmaal een feit; de gulden is gevallen. En hij moge nu nog aan het zweven zijn straks komt hij op ons neer. Hoe krachtig, dat weten wij niet. En of wij die stoten zullen kunnen af wenden, door op anderen te ver halen, wat het ons meer kost, dat is ook de vraag nog. Sijmen, de boer en de tuinder, laat bij zulke manipulaties in de regel een veer. Zijn bedrijf is te onbeschut. Het is begrijpelijk, dat er pro ducten zijn, die, nu men minder francs, ponden, dollars e.d. voor een gulden krijgt, duurder worden. Dat is onafwendbaar. Althans als deze stoffen alleen uit het buiten land komen en niet in ons eigen land gefabriceerd of door inlandse producten vervangen kunnen wor den. Gunstig is daardoor het ge val voor de stikstofmeststoffen. Nu wij, in tegenstelling met vroeger ja ren, onze eigen industrieën hebben voor het vervaardigen van stikstof meststoffen, nog wel meerdere in verschillende delen van ons land, kunnen wij het zonder buitenland se stikstof stellen. Want ons Ne derlands fabrikaat is tip top. Dat weten de gebruikers van de Hol landse producten als kalksalpeter, kalkammonsalpeter e.a. wel te ver tellen. Niet voor niets worden deze in ons land het meest, verreweg Jn de R-maanden, d.i. van September tot April, zijn Uw kinderen vatbaar voor influenza, griep, bronchitis en alle andere infectieziekten, en vooral voor Engelsche ziekte. Het is een bakerpraatje, dat het moet vriezen, voor men levertraan noodig heeft. Geef Uw kind NU Millioenen Levertraan voor het te laat is. Millioenen Levertraan, de beste ter wereld, 2'/2 maal sterker dan andere èn aangenaam van smaak. Flesch voor de geheele maand (U doet er dubbel zoo lang mee als met andere) Er is een foto-wedstrijd - Vraag Uw winkelier MI-1312-F het meest gebruikt. Hier is Hollands fabrikaat van Hollandse degelijk heid. Er zijn andere noodzakelijke mest stoffen, die alleen maar uit het bui tenland komen, zoals kali en slak- kenmeel. De leveranciers van de ka li hebben zich voor alle zekerheid maar uit de markt teruggetrokken. Dat gaat met een monopolieartikel erg gemakkelijk. Slakkenmeel is ge heel vrij en wordt weer verhandeld als gewoon. Natuurlijk is de prijs wat opgelopen, maar daar kunnen noch de fabrikanten noch de im porteurs iets aan doen. Gelukkig was de prijs reeds laag. Men ver- gete niet, dat de prijzen thans gel den per pCt. zgn. oplosbaar fosfor- zuur. Om ze te vergelijken met die van vroeger, moet men er nu on geveer 10 pCt. af doen en evenmin over het hoofd zien, dat de gelds waarde van de 50 pCt. kalk in slak kenmeel eveneens gestegen is. Slak kenmeel is, goed bekeken, toch nog goedkoop en dat is maar zeer ge lukkig. Vreemd deed het aan, dat de Ne derlandse superfosfaatfabrikanten de eerste waren om zich uit de markt terug te trekken ondanks de toe zegging tot 15 October tegen een vastgestelden prijs te kunnen kopen. Of er reden is, om de prijs van superfosfaat met 30 ct. te verhogen, zoals wij in een handelaarsblad la zen, mag met recht worden betwij feld. Het is wel bijzonder, dat nu ineens zo sterk gewezen wordt op de buitenlandse afkomst der grond stoffen en de arbeidslonen maar op 10 pCt. van de kostprijs gesteld worden. Wij hebben ook wel eens gehoord dat super aanbevolen werd omdat het Nederlands fabrikaat was, waarom men zelfs contingentering van slakkenmeel durfde vragen. Dat schijnt nu wat op de achtergrond geplaatst te worden. Wat wel zo juist is, als nu maar niet getracht wordt de Nederlandse boer onno dig meer voor de super te laten betalen. 27. Er waren vreemde wezens onder die bezoekers, die soms een on verwachte aanval deden op hun schuilplaats en met geweervuur op een afstand moesten worden gehouden. Wild was er in overvloed maar het was levensgevaarlijk zich ver van de tank te verwijderen. Zo hadden de drie reizigers weken doorgebracht, steeds maar weder hopend dat hun seinen zouden worden opgevangen. 28. Groot was de vreugde geweest toen eindelijk het vliegtuig was ko men opdagen. Nadat de drie geredden heerlijk waren verfrist en wat op hun verhaal gekomen waren werd besloten gemeenschappelijk te be raadslagen wat nu gedaan moest worden.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1936 | | pagina 6